Jump to content
Dogomania

wpadki psa ze schroniska


sandrus344

Recommended Posts

Nasza sunia ma 3 miesiące ale już wie co się robi na dworzu . niestety jednak zdarzają jej się nie miłe wpadki w domu. wszystko było by prostrze gdyby nie to że jest psiakiem ze schroniska a samo nagradzanie na dworzu nie skutkuje.. A jak skarce ją w domu łapiąc na gorącym uczynku to później boi się podejść do mnie bo jest u nas krótko i nadal nie ma pełnego zaufania do człowieka..:placz::placz: a po dniu i tak sika na dywan.. Więc co mogę zrobić??

Link to comment
Share on other sites

no proszę Cię, ja mam psa z dobrej hodowli a wpadki zdarzały sie jej przynajmniej do 5-6 mc, mimo że wiedziała ze do sikania słuzy dwór to w zabawie czy wtedy kiedy po prostu nie zdążyła lała na dywan az milo;)
a noce przesypiala cale sucho

z tego co pamietam szczenie od około 16 tyg dopiero potrafi kontrolowac swiadomie potrzeby fizjologiczne-gdzies tak przeczytalam ale czy to prawda to nie wiem, odrobine cierpliowści a będzie dobrze

i jednak raczej nagradzaj a nie karć, bo z zaufaniem pieska do ludzi moze byc jeszcze gorzej

ja łąpiąc psa na "gorącym uczynku" nie karcilam a pod pache i na dwór, choć zazwyczaj i tak było juz za późno

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak pisze [B]dzodzo.[/B]
To jest mały szczeniak - i takie jest jego prawo - wpadki mogą się zdarzać i to nie jest jakaś tragedia..
Moja lała do siódmego miesiąca a potem jej przeszło...
Tu nie ma nic do rzeczy czy jest ze schroniska czy nie.
Bądź cierpliwa, nagradzaj i nie rób z takiej wpadki czegoś strasznego.
Uczulisz niepotrzebnie psa i potem zostanie mu w psychice uraz.
Ja w ogóle nie reagowałam ( poza wynoszeniem jej na dwór jak była w trakcie) Spokojnie posprzątaj po piesku a już na pewno nie reaguj krzykiem czy wycieraniem nosa w sikach czy koo...
Decydując się na szczenię trzeba brać pod uwagę fakt, że mieszkanie nie będzie sterylne i że piesek od razu nie będzie grzecznie sikał na dworze(choć czasem tak jest) -Ze szczenięciem jest podobnie jak z małym dzieckiem które uczy się robić na nocnik...

Link to comment
Share on other sites

Zajmij sie budowaniem kontaktu z psiakiem, daj poczucie bezpieczenstwa, zamiast zastraszac i karcic.
W ten sposob zyskasz pewnego siebie, ufnego i chetnego do pracy z Toba psa, zamiast zamknietego w sobie, zastraszonego autystyka, uciekajacego przed wszystkim, badz atakujacego ze strachu kazdego dookola.
I wtedy nie zganiaj na schronisko, tylko na efekty walsnego postepowania.
Tu masz cudnie opisane, jak pracowac z psem od pierwszych dni:
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za wasze rady. Na schronisko nic nie zwalam wiem że to jaki z niej wyrośnie pies zależy tylko i wyłącznie odemnie. Została z niego wmiare szybko zabrana dlatego poza straszną lękliwością to bardzo nie zdążyło się to na niej odbić. I robię wszystko by nawiązać z nią dobry kontakt. Inaczej bym tu do was nie pisała..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...