Jump to content
Dogomania

Kłopot z ząbkami


omcia

Recommended Posts

My również dołączamy do radosnych gratulacji!!! Super, że Vikulinka poradziła sobie z ząbalem sama, bez interwencji veta :) Pestuśka na razie bryka radośnie w charakterze wampirka; ale już rozmawiałam z lekarzem mówi żeby obserwować i dawać do gryzienia twarde jedzonko; no to Peścia z wielką lubością wcina marcheweczkę i gryzie kosteczkę-zabaweczkę. Pozdrawiamy wszystkich dogoManiaków :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja rowniez gratuluje i do tego pozazdroszcze :wink: Ja sie wczoraj dowiedzialam, ze mojemu malenstwu trzeba usunac praktycznie wszystkie zabki... :cry: Ma juz skonczone 6 miesiecy i WSZYSTKIE zeby podwojne. Na razie wypadl mu jeden mleczny z przodu i zaden inny nie chce drgnac :( NIc nie daly twarde kosci do gryzienia, gryzaki, skarpety :cry: Jedziemy w poniedzialek...no chyba sie zaplacze... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Omcia , trzymam kciuki za Pestuśkę :) Poradzi sobie z zębolkami! :)

Scadia , wyobrażam sobie jak się martwisz , ale może poczekaj jeszcze troszkę... :-? Pamiętam , że Vikulinowe zęby jak zaczęły się kiwać i sypać , to jak na komendę - wszystkie (poza kłami) i zgubiła je w kilka dni... a też byłam przerażona , że wcześniej oznak było brak... z tyłu już rosły nowe , a mleczaki jeszcze siedziały... Z podwójnymi kłami paradowała dość długo :lol:

Niebezpieczne jest w okresie wzrastania nowych zębów przeciąganie skarpet tudzież innych "ruszaczy" ząbków - ja tym sposobem skrzywiłam Vikci tego drugiego zęba i stąd nasze ostatnie kłopoty :-?

A z drugiej strony - z doświadczenia forumowych koleżanek wiem , że nie taki diabeł straszny jak go malują :wink: Psiaki bardzo dobrze znosiły narkozę i szybciutko wracały do formy po zabiegu.

W przypadku Vikulinki i jej jednego maluśkiego a do tego kiwającego się ząbka narkoza była zbędna - i bezsensowna...

Scadia , trzymam kciuki za Twoje szczęście! Przepraszam za chaotyczną odpowiedź , ale coś nie mogę się dobudzić... pogoda zwala z nóg :lol: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Adiraja! Pocieszylas mnie troszke :) U mojego malego z zabkami broblem byl taki, ze kielki juz mu sie wbijaly w podniebienie :( No i pojechalismy wyrywac - teraz mamy o 15 zabkow mniej! Psiaka oddalam o godz. 10 a dostalam ok. 5 godzin pozniej, juz calkowicie wybudzonego, wesolego i potwornie glodnego ;) A tak sie martwilam ta narkoza! :oops: :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A my byłyśmy wczoraj na zabiegu, tak z marszu. Właściwie to chciałam tylko zapytać, czy trzeba będzie usunąć mleczne górne kiełki - 2 szt. (jedyne mleczaki jakie zostały Fleur), wzięli psa na konsultację na salę operacyjną i od razu na zabieg. (oczywiście najpierw zapytali, czy usuwamy).

I na szczęście narkoza pełna nie była potrzebna, dostała tylko "głupiego jasia". Po godzince wróciłyśmy do domu, piesek był cały czas przytomny, tylko lekko otumaniony, przespał ze 2 h i już był prawie normalny, może nieco mniej żywotny niż zwykle. Wieczorem już szalała z zabawkami, tylko nie mogła nic jeść aż do dzisiaj.

Cieszę się, że tak gładko to poszło i obyło się bez usypiania pieska. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej magda. ja ostatnio pisalam o podobnym problemie, Moj pieso mial kielka ktory nie wypadl,a obok byl juz staly zabek i czekalam ... czekalam ... bo myslalam, ze jeszcze moze sam wypadnie, ale niesttey nie wypadl i musielismy go usunac, wiec ja Tobie radze isc do veta, bo zabki wylatuja miedzy 4 a 7 miesiacem, a przynajmniej powinny tak wyleciec ...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Kilka dni temu byłam z Muszkieterem u weterynarza, też między innymi w sprawie zabków. Muszki ma teraz 6 miesięcy, wszystkie zęby stałe i jeszcze 4 mleczaki. Wet powiedział, że można jeszcze poczekać z miesiąc (do końca 7 miesiąca) i jeśli wtedy nie będzie miał tylko stałych, to głupi jaś i usuwanie ząbali. To jest chyba taki graniczny wiek. Przy czym powiem tak, że lepiej iść wcześniej do weta, to zobaczy zębiska i sprawdzi, czy wszystkie rosną prosto, i czy czegoś nie trzeba już na teraz usuwać ;) (kiedy np. jakiś zaczyna już rosnąć bardzo krzywo). Jeden stres mniej, bo wiadomo, na czym się stoi.

Link to comment
Share on other sites

Myśle że ząbki same wypadną. Mojemu Mikiemu nie wypadły kły na górze z obu stron. Byliśmy u weterynarza i on stwierdził że już mu nie wypadną ponieważ jest za "stary" i że trzeba się umówić na zabieg. Ku naszemu zdziwieniu Mikiemu wypadły dwa kły jakieś tydzień temu. Więc może i ty poczekaj a ząbki same wypadną :) :D

Link to comment
Share on other sites

Ja radze z tym nie zwlekać ...bo ja teraz zwlekałam no i mogło być naprawdę źle. Jeżeli już będzie stały ząbek to między mleczakiem a stałym kiełkiem będą gromadziły się resztki pokarmu co przyspiesza szybszemu osadzania się kamienia nazębnego,a potem prowadzi do tego, ze oba ząbki mogą być do usuniięcia. My z Oskarkiem poszliśmy zdecydowanie za późno, ale na szczescie wszytsko poszło pomysle i uratowalismy ząbeczek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam wszystkich a raczej dobrywieczór :) widze ze jak ja a własciwie mój Ayki 8) wasze yorczusie tez maja problem z kiełkami podwójnymi! ostatnio ten temat był poruszany i dostałam wiele pouczajacych rad :P
Właśnie byłam dziś u weta<podobno najlepszy w mieście<słupsk>> i co sie okazało... za bardzo spanikowałam :oops: z tymi kiełkami! mój yorczus ma 8 miesiecy i podwójne kły na dole i u góry które mu sie ruszają i wet powiedział ze mamy jeszcze czas i narazie niech piesio gryzie duzo kostek<odpowiednie oczywiście>a spewnościa wyleca mu same :evil: bo nie chce go narazie stresować. Takze mamy jeszcze ze 2 miesiące jesli nie wypadna to bedziemy musieli je usunąć :-? .

********************
Gosia&Ayki :D :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...