Jump to content
Dogomania

Szkolić czy nie??


Guest Rebeka

Recommended Posts

Moja znajoma kupiła sobie psa - boksera i niewie czy iść z nim na szkolenie na posłuszeństwo - powiedziałam jej , że powinna , ale ona twierdzi , że jest w stanie sama nauczyć psa posłuszeństwa i , że szkolenia są dość drogie,ale chyba jak zdecydowała się na psa to powinna zapewnić mu godne warunki ... Moim zdaniem jeśli ktoś kupuje psa to powinien myśleć o rzeczach takich jak szkolenie itp. a nie tylko o jedzeniu dla niego ...

Link to comment
Share on other sites

Jeśłi koleżanka jest pewna, że sobie poradzi i ma chęć szkolić psiaka to czemu nie, przecież nie musi od razu iść na szkolenie. Ja ze swoimi psiakami nie chodziłam/chodzę na szkolenie a sama uczę posłuszeństwa i jest OK. Ja nie widzę nic złego w tym, że sama chce sobie szkolić psiaka, jej wybór.

Link to comment
Share on other sites

Jest to trudne pytanie,bo psiaka nie tak łatwo wyszkolić jak nam się wydaje.Jeżeli ktoś zaczyna i nigdy tego nie robił to powinien iść na szkołę aby wyszkolić siebie , nouczyć się postępowania z psem aby nie zaszkodzić psu.Wyszkolony pies to wielka frajda dla właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie ma doswiadczenia to powinna albo isc na szkolenie albo czerpac wiedze od ludzi doswiadczonych ktorzy sie tym zajmują. Ja mam teraz owoce mojego niedoswiadczonego prowadzenie pierwszego psa bez szkolenia... Natomiast drugi, choviaz nie byl szkolony, to mialam juz doswiadczenie, a roznice widac...:) Jezeli sie ta kolezanka interesuje tym i ma wiedze, to na szkolenie nie musi isc, ale jak pewna nie jest to lepiej dla niej jak pojdzie:]

Link to comment
Share on other sites

A moje zdanie jest takie: SZKOLIĆ, SZKOLIĆ SZKOLIĆ i to najlepiej w szkole. Nie wiem w jakim wieku jest piesek (może nie doczytałam), ale jako szczeniak powinien być socjalizowany i przebywać w towarzystwie innych psów. Ja sama mam wyszkoloną sunię i pomimo tego, że mam już jakieś doświadczenie i że szczeniak przebywa ze starszym psiakiem i tak zdecydowałam sie na szkołę. I nie żałuję :D

Link to comment
Share on other sites

Szkolenie to fantastycznie spędzony czas z psem .Pierwsze sukcesy sprawiają psu i przewodnikowi dużo radości . W moim przypadku (Ozzy jest miom pierwszym psem) pierwsze szkolenie było potrzebne bardziej mnie niż psu .Nauczyłam się komunikować z psem .

Pozdrawiam .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...