Jump to content
Dogomania

Gryzie i Gryzie ......


kuba3396

Recommended Posts

miałam dokładnie taki sam problem z moją suczką i już nie wiedziałam co robić, pogryzła nam doszczednie nowe meble, wygryzala ściany!!! Jak szłam obok to uczepiała się zębami do moich spodni, skarpet itd. Gryzła non stop ręce. Nic nie dało się z nią zrobić....Miała ogrom zabawek, kości itp. ale nic ne pomagało.Z tego co pamiętam gryzła też bardzo boleśnie nasze nosy i wyrywała włosy z glowy kiedy lezałam z nią. Tak więc w tej chwili moj piesek ma juz 2 latka i nie gryzie :) Byl to problem bardzo uciażliwy dla nas, ale powoli z tego wyrosła. Napewno powinieneś co jakis czas kupic mu jakas nowa zabawke (cos nowego bardziej zainteresuje) i bawic sie z nim,poswiecac duzo uwagi (tylko nie draznic psa, nie uczyc bestialstwa, bo to napewno nie pomoze). Myslę, że będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, aż psiak przestanie wszyso gryźć, ale kiedyś to NAPEWNO MINIE ......

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mój Guciu ma 3 m-ce i zrobił się strasznie nadpobudliwy ma pełno zabawek ciągle mu coś dokupuję a jego najlepszą zabawą jest gryzienie nas po rękach i nogach i to dość boleśnie.Boję się go zabierać do znajomych bo od razu gryzie.Czy to normalne u szczeniaka??Dostał już parę razy w pyszczek ale to nic nie daje, przez to jest jeszcze bardziej agresywny.Czy wasze pupilki również się tak zachowują?? i jakie macie pomysły jak to zmienić??

Link to comment
Share on other sites

Ile razy mozna powtarzac, ze szczyla sie nie bije, nie kara...Matka tez po lbie dawala, jak za wlosy ja targalas :shake:?
Poczytaj podstawy opieki nad szczeniorem, zabawy i nauki:
[URL]http://pies.onet.pl/16514,13,16,niespotykanie_agresywne_szczenieta,artykul.html[/URL]
[URL]http://pies.onet.pl/13,16617,42,awanturnicze_szczenie,ekspert_artykul.html[/URL]
I zacznij prace z psiakiem, tu sa podpowiedzi jak:
[URL]http://pies.onet.pl/1261,13,16,siad__waruj__stoj,artykul.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

karjo2 masz rację i dzięki za stronki , ale ja już czasami nie mam do niego siły.ciągle siedzi mi na stopach lub spodniach i gryzie.nie reaguje na nic, ostatnio zaczęłam krzyczeć (głośniej mówić ) nie wolno i klaszczę to czasami działa ale nie zawsze.a najgorsze jest to , że on gryzie obcych tzn.gości jak przyjdą.nie wiem gdzie popełniam błąd.próbowałam , bardzo łagodnie tylko mówić i go ignorować ale on nie daje za wygraną.

Link to comment
Share on other sites

To po kiego grzyba decyzja o szczeniaku, ktorego masz od raptem kilku tygodni :roll:?
Ignorowanie nic nie da, co najwyzej zauczysz, ze pies musi sam sobie radzic, zamiast liczyc na opiekuna.
Zachowanie latwiej przekierowac na pozadane, anizeli oczekiwac zaprzestania ze strony szczeniora, masz linki, poczytaj i do pracy, glownie nad soba, bo szkoda psiaka.
Tu masz blog, jak opiekowac sie szczeniorem (niezaleznie od typu):
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']karjo2 ja myślałam , że to jest forum gdzie mozna zapytać , skonsultować się itd. a nie wysłuchiwać krytyki.ze mną wszystko w porządku nie mam ze sobą problemów, ale na pewno nie pozwolę żeby pies skakał mi po głowie.[/QUOTE]
kiedyś miałam owczarka niemieckiego i on wszystko gryzł i wszystkich:shake:wtedy jeszcze nie miałam netu,chodziłam do liceum i nie wiele wiedziałam o szkoleniu takim bardziej zaawansowanym...ale jak na weekendy jechaliśmy do lasu czy gdzieś,biegaliśmy z nim,aportowaliśmy i np.musiał zrobić jakąś sztuczkę żeby był aport to w te dni był"normalny",więc z bratem usatliliśmy grafik co,kiedy i kto.Hektor miał wtedy więcej zajęć z nami,wspólnej zabawy,pielęgnacji itp.uspokoił się,ale musieliśmy dużo z nim ćwiczyć.
może i z twoim jest podobnie-młody chce się bawić i zwrócić na siebie uwagę a jak gryzie to najszybciej uzyskuje efekt.
musisz wymyśleć hasło typu"fee",może odwracac uwage od gryzienia piszczaca zabawka.Moja Lili miała okres ok2 tygodni,że chciała nas gryz i to nawet w nosy,ale szybko nauczyła się"nie wolno";właśnie te hasło,dodatkowo zabawka,cos ciekawszego niż gryzienie i nie ukrywam,że jak na początku nakręcała się za bardzo to ignorowanie,jak się uspokoiła to wtedy nagroda i współna zabawa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga03']karjo2 ja myślałam , że to jest forum gdzie mozna zapytać , skonsultować się itd. a nie wysłuchiwać krytyki.ze mną wszystko w porządku nie mam ze sobą problemów, ale na pewno nie pozwolę żeby pies skakał mi po głowie.[/QUOTE]

[quote name='Daga03']Mój Guciu ma 3 m-ce i zrobił się strasznie nadpobudliwy ma pełno zabawek ciągle mu coś dokupuję a jego najlepszą zabawą jest gryzienie nas po rękach i nogach i to dość boleśnie.Boję się go zabierać do znajomych bo od razu gryzie.Czy to normalne u szczeniaka??Dostał już parę razy w pyszczek ale to nic nie daje, przez to jest jeszcze bardziej agresywny.Czy wasze pupilki również się tak zachowują?? i jakie macie pomysły jak to zmienić??[/QUOTE]

Owszem, podpytac, poczytac, za to chyba najpierw sie czyta (zwlaszcza teraz, gdy dostep do informacji jest w zasiegu reki), potem dopiero decyduje na nowego domownika.
Natomiast z opisow wynika, ze masz jak najbardziej normalnego, cudnego psiaka, z typowo szczeniecymi zachowaniami, ktorych jakos ani zrozumiec ani zaakceptowac nie chcesz?
No i pomysl na rozwiazanie "problemu" biciem, zeby szczenior "nie wszedl na glowe" :shake:.
Poczytaj linki, zacznij rozumiec, dlaczego szczylek sie tak zachowuje, jak przekierowywac psa na pozadane zachowania, jak go szkolic na pozytywach, na nagradzaniu, zamiast karania, wybierz sie do dobrego psiego przedszkola, a latwiej bedzie poukladac Wam zycie...
PS. Na razie psiak sie pcha do kontaktu z Wami, za to jestes na dobrej drodze, by wychowac sobie autystyka, obojetnego (w najlepszym przypadku) na czlowieka, zajetego wyszukiwaniem sobie zajec - co juz zupelnie moze Ci nie przypasc do gustu ;).

Link to comment
Share on other sites

karjo2 własnie o to chodzi , że ja poświęcam mu dużo czasu bawimy się , przytulamy itd. wieczorem piesek zasypia na nas bo to wielki pioeszczoszek ale fakt to , że dałam mu po mordce nie było dobrym pomysłem.mnie martwi inna sprawaz otóż , on jak jest wyspany i pełny energi to tylko gryzł by nogi i ręce.nie da się pogłaskać bo od razu atak zębami już nie mówiąc jak wbije te swoje szpiliki w pięty to mózg z bólu staje-i ja się martwię , że on z tego nie wyrośnie tylko będzie tak wisiał na nogach.jak gryzie podsuwam mu gryzaki , zabawki itd. ale on sie tym nie interesuje tylko gryzie nogi a jak je chowam to sie staje agresywny i ma nerwy , że nie chcę mu ich dać, chociaż w koło leży mnóstwo zabawek.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, ze jest ogromna roznica pomiedzy przemyslana zabawa, uczaca czegos szczeniaka, a zabawa rozumiana w sposob ludzki, traktowania psiaka jak maskotke do tulenia, miziania, glaskania - cos co najmniej nieprzyjemnego dla psa.
Ogranicz zabawki do kilku, wymysl takie do tarmoszenia, np. kawalek szmaty, pudelko, bawcie sie tymi zabawkami - to nic ciekawego dla szczeniora, gdy zabawki leza martwo.
Poczytaj podlinkowany blog i artykul o nauce podstawowych komend, kup ksiazki p. Mrzewinskiej, poszukaj dobrego psiego przedszkola, by Was - opiekunow nauczono postepowania z psem.
I wyrzuc przekonanie, ze pies reaguje agresja i nerwami, nie to nic wspolnego z sytuacja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...