Jump to content
Dogomania

Dobry zakup szczeniaczka


meja

Recommended Posts

Witam Was wszystkich.
Od jakiegoś czasu planuję powiększenie rodziny, o Yorka oczywiście.
Stwarza mi to mnóstwo problemów. Od kilku tygodni przesiaduję na necie przeglądając strony internetowe hodowli, ale nie mogę się na nic zdecydować. Czy każda hodowla na którą trafię, daję mi jakąś gwarancję, że hodowca jest zarejestrowany, itd. jak szukać, żeby nie dać się nabrać.
Może ktoś z was mógłby mi coś zaproponować, wiem, że są wątki, z polecanymi hodowcami, ale nigdzie nie mogę znaleść szczeniąt, albo są już zarezerwowane, albo na obecną chwilę nie ma w ogóle.
Postanowiłam, że to będzie chłopiec:multi:
Zbieram właśnie pieniądze, ale ceny są jednak zróżnocowane, czy jest możliwość kupić taniej pieska-chłopczyka, czy muszę zapłacić za niego ok 1800, a może uda mi się znaleść taniej, bo nie wiem, czy jest sens szukać.
Może ktoś z was kupił taniej pieska i mógby mi polecić jakąś hodowlę.
Jestem z województwa mazowieckiego, ale nie musi byc to koniecznie to województwo, nawet obawiam się, że żeby znaleść psiaczka będę musiała przemierzyć pół Polski.
A jeśli znajdę, to w jakim wieku pieski są oddawane na sprzedaż?
Czy Wy też mieliście takie problemy z zakupem Waszych Yorkusiów?
Proszę o jakieś rady :placz:

Link to comment
Share on other sites

Tak też zrobiłam i znalazłam:multi: i to całkiem blisko tylko 50 km. Cena również niższa, tak jak chciałam.
Tak strasznie się cieszę:smilecol:
Pieski już są, teraz tylko cierpliwie czekać i podszkalać się dalej na forum:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szukamy niedużego pieska. Nasze wahania są od mini sznaucera do yorka.
W tej chwili rozmawiamy z jedną z hodowli w Warszawie ale wciąż nie jesteśmy zdecydowani. Mamy w domu 2 latka i 3 kotki a do niedawna psa.
Tak naprawde to myślałam o pecie :oops:bo to będzie pupil domowy a nie wystawowy a kwota 1,8 jest spora ale póki co przeglądamy dalej strony hodowli.
Chciałam prosić o radę czy york będzie dobrym wyborem jako kompan do zabawy dla syna. A jesli tak to jaka płeć. Bardzo dziękuje za pomoc.:)
Chciałam dodać, że syn był wychowywany z psem, niestety nasz Chip zachorował i odszedl 3 miesiące temu. Wie, że zwierzęta należy szanować, dbamy o właściwie traktowanie każdego członka rodziny.

Link to comment
Share on other sites

Moim zadanie nie bedzie dobrym kompanem dla dwulataka. Mogę powiedziec na przykładzie moich psiaków nie przepadaja za malymi dziecmi takimi juz chodzącymi choc często mają kontakt, chowaja sie w bezpieczne miejsca wtedy. Dziecko przez przypadek moze zrobic krzywde małemu pieskowi (nie mowie tu o maltretowaniu psa przez dziecko bo i takie dzieci bywają) upaść na niego itp.
Takie jest moje zdanie

Link to comment
Share on other sites

A moja Rysia [B]kocha[/B] dzieci !!! Rysia to york (roczny) w rodzinie mam dwulatka i czterolatkę ( nie osobiste ale pies widuje je bardzo często) i psina je uwielbia, do nich biegnie się przywitać - z radością nie do opisania!!! jest skakanie, lizanie..trzeba ją od dzieci odciągać bo inaczej one by nie miały szans na zabawę.
Dodam jeszcze że Ryśka to spory york (taki 4 kg) i uważam że to idealna waga dla dzieciaka ;) - jest na tyle mała, że im nie zrobi krzywdy w zabawie. Nie trzeba się martwić że skacząc czy oddając aport je przewróci, nie zadrapie podając łapkę - choc tego nie potrafi :oops:, itp. I jest na tyle duża że nie straszne jest jej odepchnięcie gdy jest natrętna.
Rysia dołączyła w domu do dwóch kotów, które troszkę :eviltong: przesladuje, a zwłaszcza jednego - ale to jego wina bo jej na to pozwala :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U mojej siostry jest 3 letnie dziecko(niecałe3 latka).Są oni częstymi gośćmi u nas.Moja Aksa uwielbia zabawy z nią(jest z tych więkrzych yorków 4 kilo).Ciągna się za zabawki,skarpetki,aportuke piłeczki.Natomiast Tosiek (1.600kg)nie lubi dzieci,wszystko jest w porządku gdy dziecko jest w miare spokojne gdy nie skacze i nie krzyczy.Gdy tylko zobaczy że mała zaczyna rozrabiac to ten zaczyna szczekać i leciec do niej z zębami.Dodam że żadne dziecko nie zrobiło mu nigdy żadnej krzywdy.
Podejrzewam że poprostu się boi,takich krzyów i gwałtownych ruchów.
Jeżeli bardzo będzie Wam zależec na yorku to kupcie z tych więkrzych-standardowych.Przede wszystkim trzeba bardzo dużo dziecku tłumaczyć że stworzonku nie można robić żadne krzywdy

Link to comment
Share on other sites

moja sunia do nas przybyła jak córka miała niecałe 2 latka synuś niecałe 3, nie ma lepszego teamu od tej 3! Fibi uwielbia dzieci szcególnie uwielbia wskakiwać do wózków (muszę uważać), uwielbia bawić się w szczególności z syneczkiem, córcię sobie wytresowała do przynoszenia zabawek - ja rzucę, Fibi czeka jak młoda przyniesie.....
Od początku pilnowałam pewnych zasad m.in. żadnego ciagania, noszenia, dokuczania psu. Legowisko to święte miejsce, jak piesek idzie spać nie ma łażenia tam itd. wszystko można poukładać.

Link to comment
Share on other sites

Już wkrótce jadę zobaczyć pieski, no i oczywiście wybrać tego mojego:multi:
Przeglądałam galerie, poszukując zdjęć miesięcznych szczeniątek, ale powiedzcie, czy w tym wieku to piesek będzie już wyglądać "yorkowato" (przepraszam za określenie:razz:, czy może lepiej byłoby się jeszcze wstrzymać z wyborem, żeby podrosły, . Jak sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meja']Już wkrótce jadę zobaczyć pieski, no i oczywiście wybrać tego mojego:multi:
Przeglądałam galerie, poszukując zdjęć miesięcznych szczeniątek, ale powiedzcie, czy w tym wieku to piesek będzie już wyglądać "yorkowato" (przepraszam za określenie:razz:, czy może lepiej byłoby się jeszcze wstrzymać z wyborem, żeby podrosły, . Jak sądzicie?[/quote]
Wejdź sobie do mnie do galerii na strony 194:195 i tam masz zdjęcia szczeniaczków w wieku 4/5 tygodni.Są to pieski z rodowodem więc możesz sobie porównać.
Mam nadzieje że nie chcesz wziąść pieska który nie ma skończonych 8 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Ewo, dziękuję Ci, bardzo mi ułatwiłaś szukanie, podając strony, właśnie o to mi chodziło, teraz wiem, jak dokładnie wyglądają.
Oczywiście, że nie borę pieska przed ukończeniem 8 tyg, mowa jest nawet o ukończeniu 10 tygodni.
g@l@xy,spokój by mi się przydał:p
Strasznie niecierpliwa jestem. Pieski mają już 4,5 tyg, hodowca mówi, że najlepiej je oglądać jeśli skończą 5 tyg, teraz zaczynają się już bawić i odzywać, przeląd ma być ok 26 lutego, myslicie, że lepiej poczekać z wyborem pieska, do tego przeglądu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='meja']Ewo, dziękuję Ci, bardzo mi ułatwiłaś szukanie, podając strony, właśnie o to mi chodziło, teraz wiem, jak dokładnie wyglądają.
Oczywiście, że nie borę pieska przed ukończeniem 8 tyg, mowa jest nawet o ukończeniu 10 tygodni.
g@l@xy,spokój by mi się przydał:p
Strasznie niecierpliwa jestem. Pieski mają już 4,5 tyg, hodowca mówi, że najlepiej je oglądać jeśli skończą 5 tyg, teraz zaczynają się już bawić i odzywać, przeląd ma być ok 26 lutego, myslicie, że lepiej poczekać z wyborem pieska, do tego przeglądu?[/quote]
Możesz jechać sobie wcześniej pooglądać je sobie,porozmawiać z hodowcą.Każdy piesek jest inny,inny ma harkter,temperament.Hodowca po rozmowie z Tobą szybciej może Cię naprowadzić który piesek bedzie najlepiej do Ciebie pasował.Wrócisz do domu i bedziesz miała czas do tego aby się zastanowić który najbardziej się Tobie podoba.Życze trafnego wyboru.
Ja się zakochłam w Cyganeczku z tej hodowli z której są umnie zdjęcia,ale niestety nie mogę sobie pozwolić na następnego yorkaska w domku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...