Jump to content
Dogomania

Zamarzające jamnisie ze schroniska-wreszcie wygrzewają się we własnych domach!


enia

Recommended Posts

[quote name='Kaas1']Zobaczymy w piątek jak będzie. Pani dostała również drugą propozycję, jamniczki, którą chcą oddać do schronu w Ciechanowie bo właściciele wyjeżdżają. Obiecała, że da znać jaką decyzję podejmie.[/quote]
Trzymam kciuki za dobry dom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 247
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta pani rozmawiała nawet z kierownikiem schroniska w Pawłowie. Problem w tym, czy zdecyduje się na Dunię czy też na drugą jamniczkę, którą chcą oddać, bo wyjeżdżają. Obiecała poinformować, czy podjęła decyzję i którą sunię wybrała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaas1']Ta pani rozmawiała nawet z kierownikiem schroniska w Pawłowie. Problem w tym, czy zdecyduje się na Dunię czy też na drugą jamniczkę, którą chcą oddać, bo wyjeżdżają. Obiecała poinformować, czy podjęła decyzję i którą sunię wybrała.[/quote]

Już sama nie wiem, która decyzja byłaby lepsza :shake: Trzymam kciuki za Dunię, ale z drugiej strony przeraża mnie myśl o jamniczce, która ma trafić prosto z domku do schronu. Dunia ma chociaż nas, którzy ją ogłaszamy, a nie wiadomo co stanie się z tamtą ... :-(

Link to comment
Share on other sites

Tamta pani się nie odezwała w sprawie Duni. Dowiedziałam się, ze Dunia jest jednak jeszcze w schronie. Ale dziś zadzwoniła do mnie inna pani z Bielska Białej i jest Dunią zainteresowana. Ma kilka piesków doświadczonych przez los i jakoś Dunia jej utkwiła....Wolontariuszka potwierdziła, ze Dunia jest do wzięcia. Moja prośba - czy ktoś może sprawdzić domek w Bielsku? I czy może ktoś ma pomysł na transport Duni? Myślę, że do mnie do Warszawy z Ciechanowa da się ją jakoś przywieźć.....
Wszelkie sugestie mile widziane.

Ponieważ jest to również wątek Hany śpieszę donieść, że sterylkę zniosła wspaniale, jest teraz w znakomitej formie i z wielką pasją poluje na szczury. Dzięki serdeczne za pomoc w załatwieniu sterylki:) Pan Doktor jest naprawdę wspaniały.....Mieszka tam gdzie miała mieszkać, poza Warszawą a ulubiona jej pozycja to bujanie się na huśtawce ogrodowej.

Link to comment
Share on other sites

Z ja wiem tylko, że Bielsko-Białej są chyba :

pinczerka_i_Gizmo
togaa
_bubu
BUDRYSEK

Możesz spróbować i je zapytać chociaż dziewczyny są pewnie bardzo zabiegane, ale może któraś znalazłaby jednak chwilkę, żeby sprawdzić ten domek.

Link to comment
Share on other sites

Jestem w kontakcie z panią, której Dunia się podoba, to pani z Bielska o której pisałam. Takiego właśnie psa kiedyś miała, nierasowy wygląd Duni nie jest dla niej w ogóle przeszkodą. Ale jest problem. Ja ogłoszenia dawałam, zresztą Lilmo też, ale Duni osobiście nie widziałam, nie znam jej charakteru i relacji z innymi psami. Pani posiada kilka psów, zwykle po przejściach i trochę się obawia relacji Duni z nimi. Czy nie zrobią sobie krzywdy podczas jej nieobecności.
Kierownik schroniska w Pawłowie, do którego kontakt jest w ogłoszeniach nie jest zbyt entuzjastycznie do Duni nastawiony. Już drugi raz słyszałam od kandydatek do adopcji, że dowiedziały się, że Dunia to nic szczególnego, taki szczekaty, jazgotliwy pies, skacze na kraty, słowem nic ciekawego.

Dziś rozmawiałam z tą panią, po rozmowie z kierownikiem jest nieco zniechęcona. To faktycznie problem, wieźć psa do Bielska a co jak się nie sprawdzi? Nie zrezygnowała z Duni, jak mi powiedziała, ale chciałaby się dowiedzieć jak to jest naprawdę.

Nie wiem jaka jest opinia dogomaniaków, czy można w sposób wiarygodny określić charakter psa z dużą dozą prawdopodobieństwa?

Ja niestety nie znam się na psychologii zwierząt, mogłabym partycypować w kosztach o ile dałoby się taką obserwację zorganizować. Aktualnie jestem bezradna. Może ktoś ma jakiś pomysł, aby Duni ułatwić znalezienie domu, tym bardziej, że ta pani wydaje się być miłośniczką zwierzaków w domu?????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pani jest zdecydowana na Dunię. Szukam transportu na wątku transportowym. Jeśli ktoś ma pomysł jak Dunię zawieźć lub wybiera się w tą trasę, proszę o kontakt. Pani chce partycypować w kosztach jak również może odebrać sunię z Katowic.

Link to comment
Share on other sites

To jest przemyślana decyzja. Rozmawiałam zarówno ja jak i kierownik schroniska oraz wolontariuszka Gosia kilkakrotnie z tą panią. Nawet myślałam o jakimś domku przejściowym dla niej, ale jakoś nie było pomysłu, sama nie dam rady pracując wziąć 5 psa do opieki. Pani ma dość dokładny opis suni, wiele jej zdjęć i wie jak reaguje. Ma też inne zwierzaki i jakoś się dogadują. Nic więcej nie mogłam zrobić, ale wygląda to optymistycznie. Aby tylko transport się znalazł...

Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wieści! Czy ten domek został sprawdzony? Nie chcę tutaj siać postrachu, ale to bardzo ważne. Nie daj Boże po tygodniu okaże się, że coś jest nie tak i co wtedy będzie? Tym bardziej, że to taka znaczna odległość. Trudno znależć będzie transport w jedną stronę, a co dopiero w dwie. Oczywiście trzymam mocno kciuki, żeby nie była takiej koniecznośc! Życzę Duńce wszystkiego co najlepsze.

Link to comment
Share on other sites

Czy nikt nie wybiera się z Warszawy do Katowic a najbliższym czasie? Na wątku transportowym głucha cisza. Koszty przejazdu zostaną zwrócone, Pani chce się dołożyć i przyjedzie z Bielska po suczkę. Ja zabiorę Dunię ze schroniska z Pawłowa do Warszawy?
Albo szukamy kogoś, kto również będzie jechał z psem na trasie do Katowic....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaas1']Jak dogramy transport to Dunia do niedzieli będzie już w nowym domku. Na razie się dogadujemy w kwestiach organizacyjnych...a więc kciuki potrzebne, aby wszystko wypaliło.....[/quote]

Trzymam najmocniej jak potrafię! Duniu to Twoja wielka szansa. Musi się udać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaas1']Jak dogramy transport to Dunia do niedzieli będzie już w nowym domku. Na razie się dogadujemy w kwestiach organizacyjnych...a więc kciuki potrzebne, aby wszystko wypaliło.....[/quote]
dzięki Kass-dałaś Duni szansę na lepsze życie:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Z nową przyszłą panią Duni jestem w kontakcie telefonicznym. Mam nadzieję, że wszystko wypali, sama jestem tym przejęta. Pani jest psiarą,więc wierzę, że Duni będzie tam dobrze....oby nic się nie wydarzyło i podróż doszła do skutku.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...