Jump to content
Dogomania

Zanim kupisz psa... Kampania!!!


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na str 6 post nr 58. jasne, że trzymamy :razz: fajnie. A do mnie właśnie nati napisała, że znalazła osobę, która nam zrobi stronkę za friko :multi: umówimy się przedstawimy projekt i będzieeeeee jeeeeeeednak. gazeta się nie pojawiła, sami coś od siebie napisali, nati ma zatwierdzić wieczorem. no ale chociaz jakas wzmianka bedzie a potem rozsyłamy mejle do inncy redakcji:)

Link to comment
Share on other sites

[I]W CAŁOŚCI ZE ŻRÓDŁA "NOWA GAZETA LOKALNA"[/I]

[I]Rusza akcja „Zanim kupisz psa”[/I]
[B]Szukam: właściciela na całe życie…[/B]
[B]Trzeba dużo trudu i samozaparcia, żeby zaadoptować dziecko. Formalności, biurokracja, sprawdzanie, czy przyszli opiekunowie zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, którą na siebie biorą. Znacznie łatwiej kupić sobie psa, choć też towarzyszy nam kilkanaście lat, przywiązuje się do domowników i jak dziecko trzeba go wychowywać, zapewniać podstawowe potrzeby. Jak widać po przepełnionych schroniskach, nie każdy zdaje się to rozumieć[/B].
Tego właśnie dotyczyć ma kampania społeczna „Zanim kupisz psa”, rozpoczynająca się w Kędzierzynie-Koźlu i wielu innych miejscowościach w Polsce. Ma zwrócić uwagę na odpowiedzialność za zwierzaka, którego mamy zamiar kupić bądź przygarnąć pod swój dach.
[B]- Pomysł rodził się stopniowo, w miarę obserwowania wzrostu bezdomności psów w naszym mieście i nie tylko. Byłam nawet świadkiem, kiedy psa wyrzucono z samochodu. Powody porzucania są różne - bo brudzą, niszczą i zabierają czas... Pomyśleliśmy, że należy coś z tym zrobić i to szybko[/B] – tłumaczy Natalia Maros, jedna z inicjatorek kampanii.
Zadaniem akcji jest postawienie kilku istotnych pytań, na które przyszły właściciel powinien sobie odpowiedzieć, nim np. sprezentuje dziecku puchatą, piszczącą kuleczkę pod choinkę bądź psa najmodniejszej w tym sezonie rasy.
Po kilku tygodniach czy miesiącach okazuje się, że owa kulka nie dość, że wyrasta na pokaźnego rozmiaru zwierzaka, to jeszcze notorycznie sika na dywan i gryzie wszystkie buty i skarpetki. „Prestiżowy” beagle, labrador czy husky niszczy mieszkanie bądź wyje, bo nie ma go kto wyprowadzać, a nie wystarcza mu szybkie wyjście, dwa razy na dobę, na pobliski skwerek.
Chodzi o to, by nie było zawiedzionych właścicieli i nieszczęśliwych zwierzaków tylko dlatego, że ktoś nie przemyślał zakupu, nie dopytał, jakie wymagania ma dana rasa czy cenniejsza okazuje się ładna kanapa.
[B]- Chcemy przede wszystkim uświadamiać ludzi, z czym wiąże się posiadanie psa. Planujemy rozpowszechniać plakaty i ulotki, w których można między innymi przeczytać, że pies to nie tylko sama przyjemność, ale i obowiązki – [/B]wymienia współorganizatorka akcji.
W dzieło zaangażowane są głównie indywidualne osoby, w szczególności uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i średnich, włączyło się schronisko w Kędzierzynie, prowadzone są też rozmowy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Zdaniem inicjatorów akcja dopiero nabiera rozpędu, zwiększa zasięg. W dalszym ciągu potrzebna jest każda pomoc i kolejne pomysły.
[B]- Liczymy na pomoc i poparcie władz miejskich, bo chcemy działać oficjalnie i legalnie, przydałoby się też wparcie prawne. No i oczywiście potrzebne są środki finansowe[/B] – wymienia Natalia Maros.
Wśród planów jest uruchomienie strony internetowej, a na razie uwagi i porady wymieniane są na forum internetowym: [url]www.zanimkupiszpsa**********[/url]. Wolontariusze chcą też organizować wykłady w szkołach uświadamiające dzieci, z czym wiąże się posiadanie psa, do których potrzebni będą studenci, nauczyciele oraz inne kompetentne osoby.
Pomysły, chęć współpracy oraz propozycje pomocy zarówno technicznej jak i finansowej można zgłaszać [COLOR=#ff0000]poprzez e-mail: [email][email protected][/email]. [/COLOR]O szczegóły można dopytać też na wymienionym forum.
[B]KJ[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, jestem z Was dumna :)
Nie sądziłam że akcja rozkręci...
Co do mojego wykładu, wychowawczyni najpierw mi się wydawało że zapomniała, ale potem powiedziała mi, że uznała że lepiej będzie to zrobić po teście kompetencji...:shake:

Link to comment
Share on other sites

no właśnie już mam nerwowe tiki:-o chodzę nerwowo i się rozglądam w kółko na ulicach koszmar :crazyeye: zero ludzi, tylko psy powypuszczane - te odważniejsze...na działkę to normalnie autem pojechałam (100 metrów) do lewiatana tez wolałam autem i przez okienko robić zakupy, bo POOMA może być wszędzie :roll: tak nam się to mówi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

to mógłby być irbis, irbisy są najpiękniejszymi kotami na świecie :loveu:

[URL]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Snow_leopard_face.jpg[/URL]

[URL]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Uncia_uncia_2.jpg[/URL]


Kisses, może by tak do nich napisać? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#ff0000]Jesteśmy otwarci na nietypowe propozycje reklamowe, konkursy, autorskie akcje marketingowe. Jeśli jesteś zainteresowany taką formą współpracy – skontaktuj się z nami. [COLOR=Black][B]hmm mozna napisać;) mam zaległości od wczoraj [/B][B]bo miałam formata i nie umiem się na kompie odnaleź wrrrrrrr. no ale spoko mówiłam natalii o tym żeby pisac gdzie sie da moze będzie jakis oddzew, spróbowac warto: ) [/B][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

hehe to dam na mikro wentylację :cool3:
no ja myślę, że natalia popisze do gazet a ja się wezmę za pisanie do schronisk, przytulisk itp, może się dołączą:) i potem sami zaczną rozkręcać akcję:) albo chociaz na stronkach umieszczą treść ulotki. dzisiaj zaczynam wystawiać na aukcjach pieski z naszego schroniska i będę współtworzyć nasza stronkę schroniskową (już wysłałam dwa art. a na dniach mam dostac swoje hasło do stronki i sama będę aktualizowac:) także tak tez gdzie się da będę rozgłaszac akcję i forum, a z czasem kampanijną stronę:)

Link to comment
Share on other sites

Widziałam tą 'hodowle'.
Pokazywali jak się psy gryzły?

[SIZE=1]Nie zapomnij o moim schronisku ^^[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Tak sobie mysle... Że skoro będziecie wysyłać maile, to może ja Wam pomogę/ nie żebym się narzucała, czy jak, ale jak cos, to :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...