Jump to content
Dogomania

kupuję sunię


laurin

Recommended Posts

Witam
Jestem bardzo szczęśliwa, gdyż w niedzielę jadę kupić sunię york.
Proszę oceńcie czy to co pisze w opisie to prawda...
Wiem że na podstawie zdjęć to nie można do końca nic powiedzieć, ale chociaż trochę...
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięty - patrz regulamin[/COLOR][/FONT][URL="http://www.allegro.pl/item513303120_yorki_mini_mini.html"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[SIZE=2]No więc tak.
Nie są rasowe, bo rodowodu nie posiadają.
Gwarancji czystości rasy nie mają, bo jak wyżej powiedziałam rodowodu nie mają.
Kufy takiej króciutkiej nie mają.

Powodzenia ;)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

hmmm, a coś więcej... ja wiem, że hodowcy określają że rasowy piesek to tylko ten z rodowodem, a już bez to mieszaniec, chociażby miał rodowodowych rodziców.
Co sądzicie na ich temat...:confused::confused::confused::confused::confused:

Znalazłam jeszcze taką aukcję:
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięty - patrz regulamin[/COLOR][/FONT]
teraz już mam mętlik w głowie

Link to comment
Share on other sites

czemu tak strasznie trzymacie się tego rodowodu i pochodzenia. Ja nie chcę kupić pieska żeby jeździć z nim po wystawach albo zakładać hodowlę bądź też na zarobek. Za szczeniaczka z rodowodem trzeba zapłacić od 2500zł wzwyż, a taka kwota już mnie przerasta. proszę tylko o pomoc, chciałam się dowiedzieć, czy gdyby w aukcji pisało że są z rodowodem to czy na takie wyglądają...
Moim marzeniem od kilku lat jest suczka york i nie musicie od razu wszystkiego burzyć.


te są z rodowodem i tylko dlatego są lepsze?:
[url=http://www.allegro.pl/item519884772_yorki_rodowodowe_po_multichampionie_i_championce.html]YORKI - rodowodowe po MULTICHAMPIONIE i CHAMPIONCE (519884772) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a jak myślisz? jaka jest róznica pomiędzy yorkiem za 3000 z tym za 1800?
Jeśli nie wiesz to tylko dowód na to że jeszcze musisz poszperać i troszkę wiedzy łyknąć zanim zakupisz pierwszego yorczka. Na forum temat już był, poczytaj na spokojnie, decyzja i tak należy do Ciebie ale niech będzie w 100% świadoma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laurin']ale to jest 1000zł więcej. cóż... nie tego się spodziewałam po użytkownikach takiego forum :-([/quote]
ciekawe czego bedziesz się po nas spodziewać jak wyrośnie Ci yorkocoś do yorka niepodobne lub okaże się że sunia ma wady. Czasami warto poczekać troszkę dłużej (wiem bo sama ciułałam na yorka) doskrobać kasy ( rodzinka bliższa i dalsza pomocna) i cieszyć się pieskiem z pewnego źródła. Poza tym nie sądzę żeby Ci sunię sprzedali za 900zeta a jesli tak to już podejrzane razy dwa.

Link to comment
Share on other sites

ok. rozumiem:oops:

Ale ja już jestem zdecydowana i będę ją kochać bez względu na to czy ma rodowód czy nie :)
Dziękuję że poświęciliście mi czas :)

PS.
mam mimo wszystko nadzieję, że sunia wyrośnie na zdrowego i ślicznego psiulka
pozdrawiam cieplutko
Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laurin']czemu tak strasznie trzymacie się tego rodowodu i pochodzenia. Ja nie chcę kupić pieska żeby jeździć z nim po wystawach albo zakładać hodowlę bądź też na zarobek. Za szczeniaczka z rodowodem trzeba zapłacić od 2500zł wzwyż, a taka kwota już mnie przerasta. proszę tylko o pomoc, chciałam się dowiedzieć, czy gdyby w aukcji pisało że są z rodowodem to czy na takie wyglądają...
Moim marzeniem od kilku lat jest suczka york i nie musicie od razu wszystkiego burzyć.


Ale przecież rodowód nie zobowiązuje Cie do jeżdżenia po wystawach... a kupowanie psa bez rodowodu wspomaga tylko pseudohodowle :/ to jest nienormalne żeby ktos kto się do tego nie nadaje (szkoda mu czasu, pieniędzy i nie ma elementarnej wiedzy z zakresu hodowli) rozmnażal i sprzedawał szczenięta. Nie popieram nawet trochę tego co chcesz zrobić.
Dla mnie to jest niepoważne zachowanie... szkoda, że niektórzy nie rozumieją czym się różni pies z rodowodem a bez niego... .
Niech każdy robi co do niego należy. Zadzwonię zaraz po taksówkarza, niech mi naprawi cieknacy kran... :/

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='***Paulina***']
Tylko że yorki z rodowodem mają już od ok.1300 zł. A za sunię bez rodowodu dasz ok 1100zł... Te z rodowodem za ok 1300 zł nie są jakieś inne niż te które kosztują ok 3000 zł tylko są po prostu z mniej znanych hodowli... I ja na twoim miejscu dołożyłabym te 200-300 zł...
Sama teraz już wiem że jak może będę kupować następnego yorka to na 100% kupię z rodowodem, bo te kilkaset złotych nie robi wielkiej różnicy a jest 100% gwarancja że to york;)[/quote]
laurin pisała, że chce sunie, kosztują one 1800-2000zł. :p

dla niektórych kilkaset złotych to znaczna różnica.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sunię bez rodowodu i jestem na 99% pewna że to york...
100% pewności nie będę mieć nigdy bo ona jest bez rodowodu...
Ale i tak jak dla mnie jest śliczna i kochana:loveu::loveu::loveu:

Co do twojego yorka to pewnie zrobisz jak zechcesz i kupisz skąd chcesz...
Tylko że yorki z rodowodem mają już od ok.1300 zł. A za sunię bez rodowodu dasz ok 1100zł... Te z rodowodem za ok 1300 zł nie są jakieś inne niż te które kosztują ok 3000 zł tylko są po prostu z mniej znanych hodowli... I ja na twoim miejscu dołożyłabym te 200-300 zł...
Sama teraz już wiem że jak może będę kupować następnego yorka to na 100% kupię z rodowodem, bo te kilkaset złotych nie robi wielkiej różnicy a jest 100% gwarancja że to york;)

Link to comment
Share on other sites

Autorko-tu nie chodzi tylko i wyłącznie o to czy piesek będzie wyglądał jak rodowodowy York czy nie(o zgrozo!I co wtedy?).Nam bardziej się rozchodzi o to,że pies ma byc z pseudohodowli.Tzn ,że suka jest zmuszana do rodzenia szczeniąt co cieczkę(jesli naprawdę jesteś miłośniczką rasy powinnaś wiedzieć że porody Yorków do najłatwiejszych nie należą),że najprawdopodobniej nie jest odpowiednio zywiona.
Pseudohodowcy układają pieski do zdjęć i zachwalają jakie to cudowne pieski,ich miłości a kończy się tym że psiak dostaje kopa bo sika a szczenięta nie są socjalizowane tylko spędzają dwa mesiące w ciasnym kartonie...
O TO CHODZI!!!Nie o 100% zgodność ze wzorcem!

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='lilkie']Autorko-tu nie chodzi tylko i wyłącznie o to czy piesek będzie wyglądał jak rodowodowy York czy nie(o zgrozo!I co wtedy?).Nam bardziej się rozchodzi o to,że pies ma byc z pseudohodowli.Tzn ,że suka jest zmuszana do rodzenia szczeniąt co cieczkę(jesli naprawdę jesteś miłośniczką rasy powinnaś wiedzieć że porody Yorków do najłatwiejszych nie należą),że najprawdopodobniej nie jest odpowiednio zywiona.
Pseudohodowcy układają pieski do zdjęć i zachwalają jakie to cudowne pieski,ich miłości a kończy się tym że psiak dostaje kopa bo sika a szczenięta nie są socjalizowane tylko spędzają dwa mesiące w ciasnym kartonie...
O TO CHODZI!!!Nie o 100% zgodność ze wzorcem![/quote]
Powiem tak. Nie bronie pseudo hodowców.
ale.
nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.
niektórzy pseudo karmią psy royalem, bądź inną dobrą karmą, psy mają piękną sierść, a niektórzy hodowcy psów z rodowodem (znam kilka takich hodowli) karmią karmami z tesco :shake:
To, że suka nie ma rodowodu nie znaczy, że jest rozmnażana co cieczkę ! ; o
Znam wiele hodowli (nawet na forum bylo o tym pisane) yorków rodowodowych gdzie yorki sa trzymane w klatkach, bo sierść sobie zniszczą :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja na mojej stronce napisałam tak;)
[B][SIZE=5][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]RODOWODOWY
CZY
NIE RODOWODOWY[/FONT][/COLOR]
[/SIZE][/B][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][B][SIZE=5][COLOR=#000000]JAKI PODJĄĆ WYBÓR [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG][/COLOR]
[/SIZE][/B][/FONT][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000][B][FONT=Times New Roman][FONT=Times New Roman] Na pewno rodowodowy!!![/FONT]
[FONT=Times New Roman]Napewno nie jedna osoba zada sobie pytanie -po co mi metryka dla mojego yorka i tak na wystawy jeżdzić nie będę.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jednak ja odpowiem tak, metryka to nie konieczność jezdzenia na wystawy, jest to gwarancja pochodzenia naszego pupila i mniejsze prawdopodobieństwo przekazania chorób dziedzicznych.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]W obecnych czasach gdzie york rodowodowy od indywidualnych hodowców którzy mają jedną sunie jest droższy zaledwie te 300-500zł od yorka nierodowodowego, lepiej poczekać i dołożyć brakujące pieniążki, kupić szczeniaka z metryczką niż póżniej żałaować że kupiło się pieska w typie rasy, który urusł zbyt dóży i ma nieodpowiednią budowę.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jednak jeśli chcecie pieska bez rodowodu może lepiej poszukac na forach internetowych lub schroniskach, zaadoptować biedne stwożenie dając mu dom, a ono odwzajemni nam się miłością i czułoscią.[/FONT][/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#FF0033]
[B]coraz częściej w schronie przebywają pieski w typie rasy yorka[/B][/COLOR]
[/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[SIZE=2][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]ladyyork, bardzo fajny tekst, tylko sporo błędów :)[/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE][B][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]

----
[/FONT][/COLOR][/B][FONT=Verdana][COLOR=#000000][SIZE=1]Nudziło mi się trochę, poprawiłam błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne :oops:[/SIZE][/COLOR][/FONT][B][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman]

[/FONT][/COLOR][/B][FONT=Verdana][COLOR=#000000][SIZE=1]RODOWODOWY
CZY
NIE RODOWODOWY[/SIZE][/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=1]
[/SIZE][/FONT] [/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000000][COLOR=#000000]JAKĄ PODJĄĆ DECYZJĘ [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG]

[/COLOR] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000000] Z pewnością rodowodowy!!!
Na pewno nie jedna osoba zada sobie pytanie -po co mi metryka dla mojego yorka, skoro i tak na wystawy jeździć nie będę!?
Jednak ja odpowiem tak - metryka to nie konieczność jeżdżenia na wystawy, jest to gwarancja pochodzenia naszego pupila i mniejsze prawdopodobieństwo przekazania chorób dziedzicznych.
W obecnych czasach gdzie york rodowodowy od hodowców którzy mają jedną sunie jest droższy zaledwie te 300-500zł od yorka nierodowodowego, lepiej poczekać i dołożyć brakujące pieniążki, kupić szczeniaka z metryczką niż później żałować że kupiło się pieska w typie rasy, bo odbiega on znacznie od wzorca.
Jednak jeśli chcecie pieska bez rodowodu może lepiej poszukać na forach internetowych lub schroniskach psów yorko-podobnych, zaadoptować biedne stworzenie dając mu dom, a ono odwzajemni nam się miłością i czułością.[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0033][FONT=Verdana][SIZE=1]
[/SIZE][/FONT] [SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=1]coraz częściej do schronisk trafiają psy w typie rasy yorkshire terrier.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja mam sunię bez rodowodu- yorka. Chciałam z hodowli, ale niestety w mojej okolicy nie było szczeniaczków, a dalej nie mogłam pojechać po psa. I wzięłam sunię za 1100 zł od pani, która ma jedną, przepiękną suczkę yoreczkę, szczeniaczki (dwie suczki byly) zyly w normalnych warunkach, dom z ogrodem, ludzie, dzieci, zadnych klatek, a pieski karmione royalem były. Moja sunia ma teraz ponad 9 miesięcy, jest wspaniałą towarzyszką, yorkiem jest. A moi sąsiedzi tez wzieli "yorka", bez rodka i niestety piesek umaszczenia yorkowego nie ma, jest podpalany cały, a ja takiego yorka jeszcze nie widzialam. I kupili ze źródła, które ja rozważałam, jednak gdy tam dzwoniłam to pani powiedziała, że mają duzo szczeniakow, do wyboru do koloru, a na pytanie czy mozna zobaczyc matke powiedziala ze tam jest duzo szczeniakow i matek. I nie masz pewnego zrodla! I oni stamtąd wzięli. Także, jeśli już trzeba kupić bez rodowodu, to z pewnego źródła, sprawdzić warunki szczeniaka, jak matka sie zachowuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='laurin']ok. rozumiem:oops:

Ale ja już jestem zdecydowana i będę ją kochać bez względu na to czy ma rodowód czy nie :)
Dziękuję że poświęciliście mi czas :)

PS.
mam mimo wszystko nadzieję, że sunia wyrośnie na zdrowego i ślicznego psiulka
pozdrawiam cieplutko
Ania[/quote]

Oczywiście, najważniejsze żebyś ją kochała i żeby była zdrowa.

Nie chcę nikogo krytykować, że kupuje psa bez rodowodu.
Ale żeby sprzedawać pieska, który nie ma czystej rasy za ładnych parę stówek i sugerować, że to York to chyba przesada, takie pieski raczej się oddaje za darmo nowym właścicielom, tak jak kundelki.
Jedni chcą rasowego Yorka inni pieska o wyglądzie Yorka, ale to jest ogromna różnica, jeśli ktoś hoduje takie pieski bez rodowodu dla zysku, to mnie to wkurza. Bo to trochę takie przekręty.

Ja osobiście nie kupiłabym bez rodowodu, bo szkoda by mi było dać 1000 zł za kundelka, skoro można mieć za darmo ze schroniska.
Ale każdy ma prawo do takiego pieska jakiego chce:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B'][SIZE=2][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Times New Roman][FONT=Verdana]ladyyork, bardzo fajny tekst, tylko sporo błędów :)[/FONT][/FONT][/COLOR][/SIZE]

[B][FONT=Times New Roman][COLOR=#000000]----[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000][SIZE=1]Nudziło mi się trochę, poprawiłam błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne :oops:[/SIZE][/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=#000000][SIZE=1]RODOWODOWY[/SIZE][/COLOR][/FONT]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]CZY [/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]NIE RODOWODOWY[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000000][COLOR=#000000]JAKĄ PODJĄĆ DECYZJĘ [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG] [IMG]http://smilies.webme.com/smiles/huh.gif[/IMG][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=#000000]

[/COLOR][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#000000]Z pewnością rodowodowy!!![/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Na pewno nie jedna osoba zada sobie pytanie -po co mi metryka dla mojego yorka, skoro i tak na wystawy jeździć nie będę!?[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Jednak ja odpowiem tak - metryka to nie konieczność jeżdżenia na wystawy, jest to gwarancja pochodzenia naszego pupila i mniejsze prawdopodobieństwo przekazania chorób dziedzicznych.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]W obecnych czasach gdzie york rodowodowy od hodowców którzy mają jedną sunie jest droższy zaledwie te 300-500zł od yorka nierodowodowego, lepiej poczekać i dołożyć brakujące pieniążki, kupić szczeniaka z metryczką niż później żałować że kupiło się pieska w typie rasy, bo odbiega on znacznie od wzorca.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Jednak jeśli chcecie pieska bez rodowodu może lepiej poszukać na forach internetowych lub schroniskach psów yorko-podobnych, zaadoptować biedne stworzenie dając mu dom, a ono odwzajemni nam się miłością i czułością.[/COLOR][/FONT][/SIZE][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4]
[COLOR=#ff0033][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=1]coraz częściej do schronisk trafiają psy w typie rasy yorkshire terrier.[/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=3]
[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/quote]
Błędy to moja zmora jestem dyslektykiem i ciągle je robie ,a nie mam dobrego edytora tekstu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...