Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
robert

krzywica u jamnika 4 mies.

Recommended Posts

Witam, mam jamnika 4 mies.Od 8 tyg życia karmiony jest pro planem dla szczeniaków. Półtora miesiąca temu zauważyłem że drugie żebro od końca zaczęło odstawać- po prawej stronie mocno, po lewej mniej prawie nie wyczuwalne. Pojechałem do weta, ten zrobił rtg i po oględzinach małego stwierdził że to krzywica i przepisał osteovit 2x 1,5 tabl.dziennie, oprócz tego dostał dwa zastrzyki. Na moje oko nic się nie poprawiło. Martwie się bo temu psiakowi niczego nie brakuje a tu krzywica jak u zabiedzonego szczeniaka. na dodatek ma to być wystawowy jamnik i boje się, że nasze plany dostaną w łeb jak się nic nie poprawi:placz:. Pomóżcie

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='robert']Witam, mam jamnika 4 mies.Od 8 tyg życia karmiony jest pro planem dla szczeniaków. Półtora miesiąca temu zauważyłem że drugie żebro od końca zaczęło odstawać- po prawej stronie mocno, po lewej mniej prawie nie wyczuwalne. Pojechałem do weta, ten zrobił rtg i po oględzinach małego stwierdził że to krzywica i przepisał osteovit 2x 1,5 tabl.dziennie, oprócz tego dostał dwa zastrzyki. Na moje oko nic się nie poprawiło. Martwie się bo temu psiakowi niczego nie brakuje a tu krzywica jak u zabiedzonego szczeniaka. na dodatek ma to być wystawowy jamnik i boje się, że nasze plany dostaną w łeb jak się nic nie poprawi:placz:. Pomóżcie[/quote]

To faktycznie zle wróży,nie wiem czy uzupełnianie wapnia bez badań dokladnych to wystarczające leczenie. Z tego co piszesz nie powinno go brakować, a może problem z przyswajaniem a nie brakiem w karmie. O tym pisze Natalia. No i na efekty leczenia trzeba trochę poczekać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o zastrzyki to nie wiem jakie bo zapomniałem książeczki:oops: i wet powiedział że wpisze przy następnej wizycie za 3 mies.- jeden był koloru fioletowego drugi przeźroczysty, badań krwi też żadnych nie było. Ząbki mleczne miały zgryz cęgowy, teraz stałe są nożycowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='moon_light']Zadzwon najlepiej do hodowcy, i zapytaj o radę.[/quote]
Boję się że hodowca zabierze mi małego:placz: bo "źle" się nim opiekuję skoro ma krzywicę- piesek jest u mnie na warunkach hodowlanych. Dlatego też szukam porady na dogomani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×