Jump to content
Dogomania

Katowice 2009


Magi

Recommended Posts

trochę zaskoczyły mnie niektóre barwy, nie potrafiłabym ich wszystkich nazwać. nie wiem który, ale jeden jest tak dziwnie umaszczony, ani rudy ani biały ani wilczasto kremowy. zupełnie nie poznałabym się na ulicy że to może być pies wystawowy. trochę się zapentlam w tych swoich sprecyzowanych wymaganiach co do koloru. kiedyś szpica z krawatem lub jakąś plamą nie sprzedano by mi z celem wystawiania. no ale to może było kiedyś. może i tem psiak ma być miniaturą t trakcie wymiany futra a mi się wydaje że jest w typie małego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filonek_bezogonek']W imieniu Beaty :

[FONT=Book Antiqua][SIZE=3]Megi gratulacje z okazji zostania babcią!!Cieszę się,że mogłam zobaczyc tyle pięknych pomeranianów na katowickiej wystawie.Uli życzę powrotu do zdrowia,a Filonkowi dziękuję za kopiowanie moich wieści i wklejanie ich na dogomanie.[/SIZE][/FONT]

i coś ode mnie: Magi dzięki za fotki - i gratuluje super wnuczki[/quote]

Dziekuje jeszcze raz wszystkim za Zyczenia.
Wspaniale Fotki,ciesze sie ze moja Tiffi tez sie zalapala;)
filonku,spytaj sie prosze pani Beaty,czy pare zdjec moge zamiescic na mojej stronie ( oczywiscie z Podpisem wykonawcy )

Urszulko,mam nadzieje,ze sie zobaczymy w Berlinie

Magi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magi']Dziekuje jeszcze raz wszystkim za Zyczenia.
Wspaniale Fotki,ciesze sie ze moja Tiffi tez sie zalapala;)
filonku,spytaj sie prosze pani Beaty,czy pare zdjec moge zamiescic na mojej stronie ( oczywiscie z Podpisem wykonawcy )

Urszulko,mam nadzieje,ze sie zobaczymy w Berlinie

Magi[/quote]

Fotki te takie pojedyńcze psów są od Bogusi , a Pani Beata podała link do artykułu ze zdjęciami z finałów.

Zapytam się Bogusi


pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

filonku. dużo tego jest a jak na tak wolno pracującym kompie nie mam tyle cierpliwośi by tego znowu szukać. nie przejmuj się. poprostu tłukę się między tym że korory powinny być konkretne i sprecyzowane, wyrównane itp,itd. wiele osób mnie za to co tu wyrażam, zniepolubi lub już dawno nie lubi. czarne to czasne,rude to rude,białe to białe ale ta eksplozja nieopanowanych barw poprostu mnie przerasta. co tu kryć. trzymam się wiedzy jaką sprzedano mi na samym początku kiedy to prosiłam dziadka by uprosił rodziców o pierwszego szpica. tyle lat to trwało że zdążyłam dorosnąć i pełnoletność zachaczyć. poprostu 15 lat temu tego nie było aż tak dużo i nie było to tak rozwidlone na tyle barw. a jak było to nie brane pod uwagę jako hodowlane. ale nie spieram się bo neutralka czy imparato lepiej pamiętają czasy kiedy ja na chleb mówiłam pep. poprostu kiedyś powiedziano mi:
pies który ma innego koloru głowę,inne nogi a ogon czy portki jeszcze inne, nie jest psem prawidłowo umaszczonym.
klasyczne czarne, brązowe, białe,których się nie miesza i różnie wysycone barwy rude lub rude z nalotem. nie myląc wyrównania koloru z występowaniem większej ich liczby na jednym psie. ta wiedza kiedyś mi przekazana mówi o tym że szare portki na rudym czy czarnym psie, jakieś plamy czy nie symetryczne łaty są poprostu wadą.
tu się zagubiłam bo wiem że pod względem koloru,pomki nie są tak surowo klasyfikowane i oceniane a jakości kolorów to się w ogóle nie bierze pod uwagę. czy małe to by miały takie same kryteria a nie ostrzejsze?

Link to comment
Share on other sites

edie21 Mam wrażenie że sama nie wież o co tobie chodzi,proponuję abyś przeczytała wzorzec,maść bo to ciebie interesuje,abyś nie musiała się fatygować i szukać podaję tobie link do wzorca na mej stronie.

[url=http://www.szpic-miniaturowy.pl/wzorzec.html]pomeranian, szpic miniaturowy,hodowla szpica miniaturowego, pomeraniana, gro-mor fci,[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]J.g.[/B]

ja myśle , że Edie ma trochę racji w tym co pisze. Co prawda edie tak zakręciła, że chyba 3 x czytałam jej wypowiedź i o ile faktycznie większość dylematów edie może rozwiązać po przeczytaniu wzorca ( w szczególności jakie kolory sa dopuszczalne i o jakim nasyceniu powinny byc to kolory) o tyle sprawa chyba wymaga większego zastanowienia jeśli chodzi o łaciate szpice. ( tzn parti)

Nie jestem przekonana czy [U]dropiatość [/U] u szpiców jest dopuszczalna. Wzorzec mówi o łatach równomiernie rozłożonych - moim zdaniem , a opieram je na analizie wzorca amerykanskiego a nie FCI to wszelkie łaty u pomeranianów/ szpiców PARTI , które zostały przetłumaczone na "równomiernie rozłożone" - powinny być [U]symetryczne[/U] i nie sądze, zeby dropiatość była dopuszczalna. Opieram swoje przemyslenia na wzorcu amerykanskim bo nasz jest zbyt lakoniczny i nie ma komenarza.

Link to comment
Share on other sites

Ojej Maggie to ja i Jacek w niedzielę zamierzamy brać udział w wystawe w Luxemburgu.
To wygląda na to ,ze się nie spotkamy .
U mnie sytuacje się oczywiscie w ostatniej chwili komplikuje i wyglada na to ,że pojadę tylko z suczką a JJ "musi " spełniać obowiazki reproduktora w domu akurat w tych dniach .
;)

Link to comment
Share on other sites

po raz kolejny zostałam pokierowana do wzorca do kolekcji tym razem przez ciebie. może właśnie dlatego, że z niego nic nie wynika do czego by się stosowano mam takie wątpliwości w to co widzę i w to co czytam. fakt że jest ich kilka i każdy inny. napewno piszę też trochę chaotycznie ale pewnie tylko ja samą siebie rozumiem. wrorzec już dawno czytałam i nie jednokrotnie. w różnych wydaniach. od ksiązek mi dostępnych poprzez info w net do biuletynów z wzorcami wydawanych przez zkwp. żaden wzorzec nie odpowiedział mi na wiele pytań odnośnie barw, które mi się nasuwają gdy oglądam te kolorowe psiaki. sam posiadasz czarnego psa( nieważne czy mini czy mały) wiesz że nie było by ok.gdyby był w połowie czarny a w połowie brunatny albo szary na portkach albo miał białe włosy między palcami czy krawat.. jeśli postarałes się mnie doczytać, to pisałam że u pomków może i tak jest ale ale czy powinno? ja tylko oglądam foty z tej wystawy i z bliska ani z dotyku nie widziałam tych psów więc nie wiem który stał w stawce mini a który w małych. który jak naprawdę się prezentuje na żywo i czy faktycznie ma taki kolor. dlatego właśnie pytam o takie rzeczy. ale nie tłukę już tematu bo wiem o co mi chodzi ale sensownie nie potrafię tego przekazać. mówię o tym co mi się wydaje nie takie jak powinno i pytam czy mam rację. jeśli uważasz że u małych szpiców kremowa głowa, rudy tułów i szary tyłek jest ok, to napisz mi to a nie odsyłaj do wzorca. bo tam jest inna odpowiedż niż wynika to na ringach. poprostu pytam się wszystkich co oni uważają. czy nie mają zastrzeżeń do niektórych zestawień kolorów. to wszystko. pytam o takie rzeczy by sama w przyszłości nie pakowac się w psy które zostaną uznane jako mniej wartościowe pod tym względem. każdy tak myśli i pewnie tak robi. pyta,sprawdza i wyciąga wnioski. no chyba w tej kwestii nie mylę się i moje podejście powinno byś jaśniejsze dla ciebie i innych. jesli żle cię odebrałam to przepraszam i dziękuję za chęc pomocy.

Link to comment
Share on other sites

edie

trzeba pamiętać ze niektóre psy prawidłowo umaszczone "tracą" kolor tylko ze względu na złą pielęgnację - tj. wystawiane na słońcu traca kolor.
Co innego pojedyncze łatki "krawatki" czy skarpetki a co innego nasycenie koloru.
Najcześciej rozjaśnia siękolor "pod ogonkiem" na klatce - ale to nie śa łatki ....

Nasz wzorzec pomimo ze najobszerniejszy jest najbardziej lakoniczny i jednym słowem do kitu tym bardziej ze jest jeden dla duzego wilczego sredniego i jeszcze w jednym garnu gotują sie pomeraniany i keesy.

Link to comment
Share on other sites

dlatego właśnie zadaję to pytanie ponieważ na co dzień ich nie widzę i nie oriętuję się w takich porozżucanych kolorach. ale dzięki. poprostu będę się trzymać rzeczy jasnych i sprecyzowanych. a tal ogólnie to dojazd do tej wystawy był dobry? nie było żadnych objazdów czy czegoś w tym stylu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...