Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

Berku - to nie chodzi o to, żeby komuś dogryźć. My po prostu walczymy z pseudohodowcami. Pieski prezentowane na fotografiach białeyorki to nie są biewery. To kundelki. W dodatku o zaniedbanej szacie. Białeyorki nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że na tym forum jest trochę kynologów, którzy rozróżniają rasy.
Nie wolno sprzedawać kundelków za drogie pieniądze, twierdząc, że to psy rasowe. To nie fair w stosunku do kupujących - oraz mnożenie psiego nieszczęścia.

Poza tym białeyorki jesy dziwnie nieczuła na psie dramaty, rozgrywające się na tym wątku....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mraulina']Berku - to nie chodzi o to, żeby komuś dogryźć. My po prostu walczymy z pseudohodowcami. Pieski prezentowane na fotografiach białeyorki to nie są biewery. To kundelki. W dodatku o zaniedbanej szacie. Białeyorki nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że na tym forum jest trochę kynologów, którzy rozróżniają rasy.
Nie wolno sprzedawać kundelków za drogie pieniądze, twierdząc, że to psy rasowe. To nie fair w stosunku do kupujących - oraz mnożenie psiego nieszczęścia. [/quote]

Dokładnie

[quote]Poza tym białeyorki jesy dziwnie nieczuła na psie dramaty, rozgrywające się na tym wątku....[/quote]

Też to zauważyłam.

ps. Na tym zdjęciu białeyorki to chyba są 2 malatany albo półmaltany :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

białeyorki - moja sunia nie chodzi w papilotach tym bardziej nie używam perfum:razz: biega po ogrodzie, bawi się z wilkiem mix......, ale ....jest zadbana!!!

Jak robisz zdjęcia psiakom i chcesz się nimi pochwalić(bo chyba po to wklejasz - żeby się pochwalić, a nie odstraszyć) to je choć wykąp i uczesz!!!! Nic bym nie mówiła, żeby choć na jednym Twoim zdjęciu psiaki wyglądały na zadbane ;) ale niestety .......:shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']To ty jesteś w błedzie bo to są szczeniaki po dwóch biewerach,ale niestey nie urodziły sie biewery tak jak się spodziewał hodowca .Zapewne liczył się że od razu będzie miał kilka sztuk pięknych łacietych biewerków ,ale się przeliczyl i w tym tkwi problem.Bo niestety będzie musiał zmienić psa który w obecnej chwili nie przkazuje cech biewera.Zdarza się.W hodowli trzeba sie liczyć i podejmować ryzyko ażeby osiągnąć spodziewany sukces.Poczekamy, zobaczymy.A ty Biewerka dostałaś porządne otrzęsiny od niektórych osób na dogo,a teraz widzę że sama jesteś taka sama jak one.Ja nigdy nie krytykowałam twoich psów mimo że tak jak moje są bezpapierowe-czyli zwykłe kundle niemieckie.Moje chociaż są zachowane w rasie ,a twoje okaże się.Jak będą miały półtora roku wtedy je sama ocenie i napisze swoje zdanie.A narazie ładne puchatki z nich są i niech się zdrowo chowają dla ciebie.:mad:[/quote]

Ja nie krytykuje twoich psów nie mówiłam że są brzydkie czy coś takiego mi jedynie o to chodzi że ty KŁAMIESZ ja wiem od kogo je masz rozmawiałam z tą osobą.

Teraz poprostu boisz się przyznać że mam racje.

Te sunie sa mieszane, bo biewerku i po yorku. Ja już te suczki nie raz widziałam.

Link to comment
Share on other sites

Białeyorki nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że na tym forum jest trochę kynologów, którzy rozróżniają rasy.
Właśnie widzę tych fachowców co tu wypisują i jak się znają na rasach psów.Moje psy nie mają kołtunów i są systematycznie czesane,ale przecież nie chodzą po ringach i nie muszą wyglądać jak lalki Barbi, nigdy też nie miały choroby skóry za co mnie chwali pani doktor weterynarz.Chodzi o zbyt częste kąpiele yorków ,które niestey tylko im szkodzą .Jak czytam wasze porady kosmetyczne dotyczące tej rasy to aż mnie ręka świeżbi aby was walnąć w te wasze puste głowy.Ale co tam nie liczy się pies który nie znosi częstych kąpieli tylko dobre samopoczucie właścielki,która gotowa jest na wszystko aby poszpanować przed znajomymi.Szkoda że wy tak mało zdjęć wklejacie swoich piesków.Napewno było by co skrytykować.A poza tym jest to wątek o biewerach a nie o waszej wiedzy na ich temat ,bo macie jej strasznie mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Białeyorki nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że na tym forum jest trochę kynologów, którzy rozróżniają rasy.
Właśnie widzę tych fachowców co tu wypisują i jak się znają na rasach psów.Moje psy nie mają kołtunów i są systematycznie czesane,ale przecież nie chodzą po ringach i nie muszą wyglądać jak lalki Barbi, nigdy też nie miały choroby skóry za co mnie chwali pani doktor weterynarz.Chodzi o zbyt częste kąpiele yorków ,które niestey tylko im szkodzą .Jak czytam wasze porady kosmetyczne dotyczące tej rasy to aż mnie ręka świeżbi aby was walnąć w te wasze puste głowy.Ale co tam nie liczy się pies który nie znosi częstych kąpieli tylko dobre samopoczucie właścielki,która gotowa jest na wszystko aby poszpanować przed znajomymi.Szkoda że wy tak mało zdjęć wklejacie swoich piesków.Napewno było by co skrytykować.A poza tym jest to wątek o biewerach a nie o waszej wiedzy na ich temat ,bo macie jej strasznie mało.[/quote]

Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. :-o:-o:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera'][B]Chefrenek[/B], a może ignorować i się znudzi ? Tyle, że czasem to mnie aż ręka świerzbi, aby coś napisać, bo .........[/quote]

Właśnie miałam to napisać, dziewczyny ignorujcie! Po co odpowiadacie na każdy post... Również dzięki Wam te kłótnie nigdy się nie skończą. Ten temat robi się nudny:shake:

Link to comment
Share on other sites

.[quote name='bialeyorki']A poza tym jest to wątek o biewerach[/quote]
No właśnie. Nudne się robi wymądrzanie na każdy temat, byleby zaatakować jakąś ofiarę(by nie powiedzieć sępy).
Jest tu ktoś, kto ma brewiera i chce na temat tych psóch dyskutować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Białeyorki nie zdaje sobie chyba sprawy z tego, że na tym forum jest trochę kynologów, którzy rozróżniają rasy.
Właśnie widzę tych fachowców co tu wypisują i jak się znają na rasach psów.Moje psy nie mają kołtunów i są systematycznie czesane,ale przecież nie chodzą po ringach i nie muszą wyglądać jak lalki Barbi, nigdy też nie miały choroby skóry za co mnie chwali pani doktor weterynarz.Chodzi o zbyt częste kąpiele yorków ,które niestey tylko im szkodzą .Jak czytam wasze porady kosmetyczne dotyczące tej rasy to aż mnie ręka świeżbi aby was walnąć w te wasze puste głowy.Ale co tam nie liczy się pies który nie znosi częstych kąpieli tylko dobre samopoczucie właścielki,która gotowa jest na wszystko aby poszpanować przed znajomymi.Szkoda że wy tak mało zdjęć wklejacie swoich piesków.Napewno było by co skrytykować.A poza tym jest to wątek o biewerach a nie o waszej wiedzy na ich temat ,bo macie jej strasznie mało.[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wiem, że miałam nie pisać ale nie wytrzymałam :angryy: ...
wiecie co naprawdę zaskakujących rzeczy można się dowiedzieć na tym wątku
białeyorki zastanawia mnie skąd to twoje przekonanie, że kąpiele, papiloty a nawet robienie koczków jest złe :crazyeye:
nie wspominając już o wystawach :evil_lol:
a może twój problem tkwi w tym, że tobie się po prostu nie chce tego robić :diabloti:
naprawdę się dziwię
my kąpiemy psy obcięte na krótko co 2 tygodnie
natomiast wystawowe są kąpane co tydzień i 24h chodzą w papilotach
(nigdy nie miałyśmy czegoś takiego jak grzybica) :cool1:
a mimo to normalnie biegają po ogrodzie, bawią się itd. zachowują się jak normalne psy !!!
u nas nie mają żadnych ograniczeń
a zastanawiałaś się dlaczego tak często kąpiemy psy ???
bo nie możemy patrzeć jak po 2 tygodniach od kąpieli zaczynają się drapać z powodu brudu !!! i nie wierzę w to, że u ciebie się nie drapią - ty widocznie nie zwracasz na to uwagi :shake:
i widzę, że tobie jakoś to chyba nie przeszkadza

na koniec pies "nienawidzący" kąpieli :diabloti:
[/COLOR][/FONT]

[URL=http://s209.photobucket.com/albums/bb203/vasco_cardea/?action=view&current=P5190022.flv][IMG]http://i209.photobucket.com/albums/bb203/vasco_cardea/th_P5190022.jpg[/IMG][/URL]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]wiem, że miałam nie pisać ale nie wytrzymałam :angryy: ...[/COLOR][/FONT]

[FONT=Courier New][COLOR=magenta]wiecie co naprawdę zaskakujących rzeczy można się dowiedzieć na tym wątku [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]białeyorki zastanawia mnie skąd to twoje przekonanie, że kąpiele, papiloty a nawet robienie koczków jest złe :crazyeye: [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]nie wspominając już o wystawach :evil_lol:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]a może twój problem tkwi w tym, że tobie się po prostu nie chce tego robić :diabloti:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]naprawdę się dziwię [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]my kąpiemy psy obcięte na krótko co 2 tygodnie [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]natomiast wystawowe są kąpane co tydzień i 24h chodzą w papilotach [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta](nigdy nie miałyśmy czegoś takiego jak grzybica) :cool1:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]a mimo to normalnie biegają po ogrodzie, bawią się itd. zachowują się jak normalne psy !!! [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]u nas nie mają żadnych ograniczeń [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]a zastanawiałaś się dlaczego tak często kąpiemy psy ??? [/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]bo nie możemy patrzeć jak po 2 tygodniach od kąpieli zaczynają się drapać z powodu brudu !!! i nie wierzę w to, że u ciebie się nie drapią - ty widocznie nie zwracasz na to uwagi :shake:[/COLOR][/FONT]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]i widzę, że tobie jakoś to chyba nie przeszkadza [/COLOR][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=magenta]na koniec pies "nienawidzący" kąpieli :diabloti:[/COLOR][/FONT][/CENTER]


[CENTER][/CENTER]
[/quote]Wybacz ale wystarczy mi opinia wetów na temat wariackich pomysłów niektórych włascicieli yorków .Dzięki nim lekarze zbijają ddddużo kasy.To nic osobistego,ja zgadzam się z eksperymentem Berka.Każdy robi jak uważa.A co do białych yorek u mnie narazie bez zmian ,pieski są zdrowa a ja oczekuję narodzin białych yoreczków.Pozdrawiam dorota:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Wybacz ale wystarczy mi opinia wetów na temat wariackich pomysłów niektórych włascicieli yorków .Dzięki nim lekarze zbijają ddddużo kasy.To nic osobistego,ja zgadzam się z eksperymentem Berka.Każdy robi jak uważa.A co do białych yorek u mnie narazie bez zmian ,pieski są zdrowa [B]a ja oczekuję narodzin białych yoreczków[/B].Pozdrawiam dorota:lol:[/quote]

No i nastepne kundle sie urodza :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kincia']No i nastepne kundle sie urodza :roll:[/quote]Wy naprawdę nie znacie się na rasach psów.PYTAM WAS JAKIM PRAWEM KRYTYKUJECIE WSZYSTKO CO WAM NIE ODPWIADA.Może trzeba wziąć książkę do Łap i poprostu poczytać o rasach.Wkleiłam wam nawet zdjęcia książki(niemieckiej),abyście się trochę dokształcily,ale widzę że napróżno mój trud,no cóż to tylko wasza ignorancja nic więcej.:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Wy naprawdę nie znacie się na rasach psów.PYTAM WAS JAKIM PRAWEM KRYTYKUJECIE WSZYSTKO CO WAM NIE ODPWIADA.Może trzeba wziąć książkę do Łap i poprostu poczytać o rasach.Wkleiłam wam nawet zdjęcia książki(niemieckiej),abyście się trochę dokształcily,ale widzę że napróżno mój trud,no cóż to tylko wasza ignorancja nic więcej.:placz:[/quote]
Na rasach to może się i nie znam ,ale Ty za to nie do
końca chyba znasz definicje "psa rasowego" zupełnie nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka twierdzisz że Twoje psy są rasowe skoro nie są , nie są bo nie mają tego małego szczegółu jak metryka/rodowód , masz psy w typie rasy.Dlaczego nie potrafisz tego faktu zaakceptować ? gorzej się czujesz z tym ? dowartościowujesz się twierdząc że masz rasowe jorki :cool3: :cool3:
to może zamiast rozmnażać bez papierowe psy z ambicjami do stworzenia nowej rasy , stwórz ją .. tylko tak na legalu ,a nie opowiadając bajki ...
I to nie jest ignorancja z niczyjej strony tylko prawda którą Ciebie strasznie boli , zupełnie nie rozumiem dlaczego ...
Wiesz to nie sztuka kupić dwa jorki po tysiąc , bo sprzedają takich od ciorta , wybrać po rodzicach z najbardziej wadliwym umaszczeniem , zrobić sobie małe kundlo jorki i szpanować jakie to się ma doskonałe rasowe pieski ... i do tego określać siebie jako mega hiper super doskonałego hodowcę ...
a teraz zamiast wmawiać tu wszystkim że są głupi i się nie znają , weź pieski do wanny , wykąp , wyczesz , zrób zdjecie i możesz zacząć szpanować .. bo sorki ,ale nie chce krytykować .. skoro chcesz już szpanować to rób to z klasą ... bo Twoje psy na zdjęciach nie są bynajmniej godne podziwiania .. wyglądają nie jak jorki tylko zużyte mopy.

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze tak zupełnie off , co do wyglądu psów ... to się tyczy Białeyorki
Piszesz że Twoje psy biegają co ileś tam godzin przez 10 minut na podwórku ...
to zobacz .. moja suka nigdy nie mieszkała w domu .. jest to pies podwórkowy , dużą cześć dnia spędza z moim TZ w warsztacie samochodowym , gdzie są smary , pacie , oleje i inne badziewia , nieczęsto sypia pod chmurką (własny jej wybór) tapla się w błocie , tarza w trawie , piachu .. NIGDY nie była kąpana , sierść ma niezwykle gęstą z mega podszerstkiem , teraz zwłaszcza w okresie simy
Mimo to nie wyglada jak zużyty mop ... a jest tylko regularnie szczotkowana ...
Więc nie pisz , że Twoje psy wygladają jak wyglądają bo biegają po podwórku .. znam yorka który spędza całe dnie na podwórku , robi za stróża ;) i wygląda nienagannie elegancko ... kokardka , sierść wyczesana , kąpany regularnie ....


[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/132/ffe9e2d8ec53b562.jpg[/IMG][/URL]

jak byś czasem nie znalazła w swojej książce o rasach , to na foto jest CAO :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wystarczyłoby je tylko wykapac i zroibić podciecia higieniczne i wygladałyby Białe yorki o niebo lepiej, pozatym zmień tło robienia zdjec albo rob bez flasha bo z flashem zawsze masz efekt rozjasnienia i jeszcze ta jakosc taka cienka ze te psy nie wychodzą na nich dobrze.

Zdjecia mojego psa z lata jezsieni tego roku cały czas praktyczbie na dworze był i kurcze jakos nie wyglada na zaniedbanego...
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/9053/imgkaprys116ga1.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img166.imageshack.us/img166/6200/img112513qh6.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img413.imageshack.us/img413/5916/imgkaprys1122xd1.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img168.imageshack.us/img168/5229/img4592ih9.jpg[/IMG][/URL]

zdjecia pochodza z jego strony na pupilach.

Mysle tez ze gdybys wyszła z nimi na dwor po wczesniejszym podcieciu ich troszke nawet higienicznie i wykompaniu chociaz ten jeden raz na jakis czas... i na dworze bo jezlei aparat nie radzi sobie w domu to na powietrzu powinno mu wyjsc :) i napewno da sie z nich wydobyc te łabedzie :) Bo pieski brzydkie nie sa tylko nieodpowiednio wypielegnowane.

Co to sprawy z rozmnazaniem i twoimi kryteriami i ocena na temat twoich biewerow itd to ja nie bede sie wypowiadac nie chce kłótni.

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img168.imageshack.us/img168/1189/yorkiibiewerki324gu1.jpg[/IMG][/URL]
Twój piesek chyba poleciał na dworek prosto od fryzjera a co do rasowosci moich Białych yorek to zawsze pisałam w typie rasy,w przeciwieństwie do pom ponów które są bezrasowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']
Twój piesek chyba poleciał na dworek prosto od fryzjera[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]on jest tylko czysty i zadbany :cool1:
nic wielkiego :roll:
wystarczy psa wykąpać, uczesać i od razu lepiej wygląda :eviltong:

[SIZE=1]a wizyta u fryzjera każdemu dobrze robi
nawet nam - kobietom :cool3:[/SIZE]
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota07']a czemu one są takie smutne i wystraszone ???:crazyeye::roll:[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Dorota zdaje ci się :evil_lol:
zaraz usłyszysz a raczej przeczytasz, że one nie lubią zdjęć :lol:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']
Twój piesek chyba poleciał na dworek prosto od fryzjera a co do rasowosci moich Białych yorek to zawsze pisałam w typie rasy,w przeciwieństwie do pom ponów które są bezrasowe.[/quote]

W przeciwieństwie do Twoich psów pom pony mają (w większości) rodowody. A Twoje co mają? Pisemną gwarancję napisaną przez Ciebie?:shake::shake::shake:

[quote]Dorota zdaje ci się :evil_lol:
zaraz usłyszysz a raczej przeczytasz, że one nie lubią zdjęć :lol:[/quote]Pies prawidłowo socjalizowany (nie zastraszany) nie boi się niczego a w szczególności aparatu i zdjęć.

A tutaj taki biewerek

[url]http://members.tripod.com/teresa_m2/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/needle_felted_biewer_yorkie_dog.jpg.w180h209.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Napisał [B]białeyorki[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9178790#post9178790"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Twój piesek chyba poleciał na dworek prosto od fryzjera a co do rasowosci moich Białych yorek to [B]zawsze pisałam w typie rasy[/B],w przeciwieństwie [B]do pom ponów które są bezrasowe.[/B][/I]
[/QUOTE]

to zupełnie to samo macie ... psy bez kwitów .. czyli rasopodobne ....
Pamiętasz kiedyś za ciężkich czasów były wyroby czekolado podobne .. wyglądały jak czekolada , ale nie wiele miały z nią wspólnego .. tak właśnie jest z psami bez papierów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']

Pies prawidłowo socjalizowany (nie zastraszany) nie boi się niczego a w szczególności aparatu i zdjęć.

A tutaj taki biewerek

[URL]http://members.tripod.com/teresa_m2/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/.pond/needle_felted_biewer_yorkie_dog.jpg.w180h209.jpg[/URL][/quote]


[CENTER][SIZE=7][B][COLOR=Red]BIAŁEYORKI MA INACZEJ
I NA PEWNO MA SWOJE ARGUMENTY [/COLOR][/B][/SIZE]
[/CENTER]


[img]http://gify.roziu.pl/images/rsgallery/original/pyzate_emotikony_33.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...