Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

Guest Agata_B

[quote name='bascha.p']moze mi sie oberwie a to co napisze , ale mysle tak... W naszym kochanym kraju jak narazie sa 3 rodowodowe yorki i sa to psy Migotki i pani od Azumi! Na tych 3 psach powinna byc oparta dalsza ich hodowla ,ale uwazam ze to za malo by moly byc i u nas znana i szanowana rasa, nie wspomne ze piekna. Moja miloscia zycia jest moj york Niko , kocham wszystkie yorki nawet te zle wybarwione ,mysle po przeczytaniu wiekszej ilosci Waszych postow wtym postw Biale yorki ze ona probuje nam powiedziec ze chce sama zrobic-stworzyc ta rase psow wpl, bo jak pisze ma juz ich 4 pokolenia , wiem jedno z doswiadczenia ze nie da sie nic zrobic i nic nie zrobimy z psami bez matryk one sa i one beda poki ceny psow beda takie anie inne . Bron boze nie nawidze wrecz psseudohodowcow takich ktorzy rozmnajzaj psy w strasznych warunkach , psy sa zle traktowane i maja wrecz nie znosne warunki zycia. ale nie mozna wszytskich rtzw pseudohodowcow wrzucac do jednego worka , bo rto ze ktos kupil psa z rodowodem nie wystawia go bo nie widzi takiej potrzeby psa ma dla siebie a [B]gdy taki pies ma szczeniaczki czy to cos zlego??[/B] moze i nie gdy psy sa kryte wewnatrz swojej rasy psy bez wad bo wiadomo ze np.york rodowodowy jest juz w jakies czesci pozbawiony tych wad, choc owszem moga sie zdarzyc!
reasumujac , moze gdyby Biale yorki miala taka mozliwosc zarejestrowla by je ale podkreslam maja to byc yorki nie yorkopodobne psy yorki z pyszczkami shith-zaka , moze chce powiedziec ze nie robi im krzywdy jako yorkom przeciez je ma i napewno je kocha jak kazdy znas swoje psy czy kociaczki czy ptaszki> Nie znam tej Pani ale jak czytam to wszytskomysle ze nie robi im nic zlego tylko chce sama stworzyc swoja rase biewarkow, kiedys ktos tam tez tak rbil.
osobiscie sam czekam na swojego biewarka i jak bog da bede go miala jeszzcze wtym roku. Bedzie to psinka poniemieckich psiaczkach rodowodowa! Mam w domu 2 psy rodowodowe Shetlanda wnetra i yorka ktorego nie wystawialam , bomialbyc psem tylko do kochania nie rozmnazania .mam wiele zalu do hodowcow nieraz za to co robia psom i to czasem tym rodowodowym.wsciekam sie jak widze psy Pomeo na allegro ale w przypadku biale yorki mam nadzieje ze nie krzywdzi ich na fotkch widac ze to yorki tylko zle wybarwione!
Migotko ucaluj swoje cudowne yorusie[/quote]
Tak jest to coś złego, ponieważ nie wiadomo czy ojciec i matka szczeniaczkow nie mają żadnych wad genetycznych, mechanicznych itd. jeżeli taki szczeniak trafi w ręce pseudohodowców (tzn szczeniak z wadami) będzie dalej rozmnażany powstaną kolejne pokolenia psów z wadami, pieski z wadami mogą zdechnąć, a ich nowy właściciel może cierpieć.
Większosć pseudohodowców sprzedających "rasowe bez rodowodu" do rdwd'owych rodzicach wmawia kupującym że nie jeździli na wystawy bo nie było czasu i pieniędzy. I że nie chce im się "bawić" w wystawy.
Skoro wlaściciela stać na utrzymanie i właściwą opiekę nad szczeniętami to dlaczego nie wystawiał psa/suczki? Skoro ma czas dla szczeniąt dlaczego nie miał czasu na kilka wystaw? Skoro nie chcę się "bawić" w wystawy to dlaczego chce się "bawić" szczeniakami?
Wiem, że nie każdy kto ma szczeniaczki robi to dla pieniędzy, kryje bylejakimi psami itp. Ale nie ryzykujmy. Oczywiście nie wszyscy zrzeszeni hodowcy są święci .

Hodowle są stworzone dla dobra rasy - szczeniaki są po to aby ULEPSZAĆ rasę, a pseudohodowle ją NISZCZĄ.
W hodowli nie chodzi o to żeby wyrobić hodowlanke i od razu kryć.
W hodowli idzie sie na jakość a nie na ilość.
Pzdr
BTW - masz NIEREGULAMINOWY podpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam sie z tym ze hodowle sa po to by ulepszac rase siedze juz wtym od 5 lat obseruje to co sie dzieje z rozmnazaniem psow mam tez swoje forum i wiem co w trawie piszczy. jednak niestety nie jest tak jak byc powinno i dobrze o tym wszyscy wiemy. pseudohodowle byly i beda poki sie wiele rzeczy u nas nie mzmieni a tym i przepisy i prawo nie zmieni.Napislam ze nie popieram tego ale tak jest i nie mzona wszytkich co maja badz rozmnazja wsadzac do worka z producentami psow.napislam wczesniej o psach z rodowodami ktore maja maluchy nie o produkcji ich!Czy rzeczyswiscie wystwy eliminuja psy z wadami? nietety nie! czasem jak ogladam psy na wystawach ajestem czesto widze jakie psy sa wysawiane , chyba ze juz wyjatkowo nie ladny pies lub agresywny zostaje usuniety a reszta ? Kazdy ma ocene bardzo dobra a ile potrzeba by zliczyc hodowlanke tylko3!Wiem powinni byc oceniani powinni byc wystawiani i powinno byc tak jak piszsz i tez jestem za tym ale na boga dlaczego wniektorych rasach coraz czesciej zdarzaja sie psy z wadmi genetycznymi? i sa romznazane, Mam mase przykladow, ale to i tak niczego nie zmienia. potrzebne sa nowe pzrepisy wtedy moze da sie cos zrobic z pseudohodowcami i produkcja psow.
znam wiele bardzo porzadnych hodowli w ktorych sie psy kocha, kazdy psiaczek ma swoje miejsce jest czlonkiem rodziny, ich maluszki traktowane sa jak malutkie dzieciaczki.robia wnich wszytko by poprawic jakos rasy , szukaja dobierja psy by pasowaly do siebie pod wzgledem rodowodowym jak i wielkosci . Sa tpo naprwde wspaniale hodowle i znam ich jest to wiekszosc w gr ale znam tez takich ktorzy kryja z racji zysku a tych tez nie malo! Czasem to bardzo przykre gdy sie na to patrzy i sie widzi te efekty tzw polepszenia rasy.

Link to comment
Share on other sites

Wystawy to nie co innego jak wielkie przeglądy hodowlane. W ich trakcie dokonuje się selekcji, wybierając egzemplarze mozliwie najlepsze - takie, które nie przekażą wad (szeroko rozumianych) swojemu potomstwu. Oprócz wystaw istnieją testy i badania, pozwalające na selekcję nie tylko pod kątem eksterieru. Mimo tego "sita" wady występują - ale proces hodowlany idzie w kierunku ich ograniczenia i wyeliminowania.
Psy, które hoduje bialeyorki, to yorki wadliwe, z rozbieloną nadmiernie czernią. Takie psy są eliminowane z rozrodu. Żadna organizacja kynologiczna nie zgodzi się stworzyć na ich bazie rasy.

Przeczytałam wyżej tekst:

[I][B]Psy Migotki nie są ładne a śliczne!Jednak faktem niezaprzeczalnym jest to że Migotka sama przyznaje że nie wie skąd pan Miros je ma! Sama pisze że w rodowodzie nie jest ich właścicielem![/B][/I]

Oczywiście. W organizacjach innych niż ZK nie wystawia się metryczek, ale odrazu rodowody. Rubryka - właściciel - nie jest jeszcze wypełniona. Widywałam takie rodowody za granicą (Węgry). Nie sądzę, by Miros parał sięhandlem szczeniakami - moim zdaniem bierze szczenięta za krycie, tak jak sięto u nas praktykuje.

Moskiewskie stróżujące można kupić w Polsce w hodowlach PKPR albo w hodujących rasę zagraniczntch organizacjach FCI - choćby RKF. Te ostatnie można hodować w ZK, ale nie mają one pełnych praw (z tego, co wiem, nie mogą robić ch pl - ale wystawia się je na wystawach). W rodowodach mają symbol N PKR (N= nieuznane) zamiast PKR.

Z tego co wiem PKPR prowadzi księgę wstępną dla moskiewskich stróżujących.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Tak jest to coś złego, ponieważ nie wiadomo czy ojciec i matka szczeniaczkow nie mają żadnych wad genetycznych, mechanicznych itd. jeżeli taki szczeniak trafi w ręce pseudohodowców (tzn szczeniak z wadami) będzie dalej rozmnażany powstaną kolejne pokolenia psów z wadami, pieski z wadami mogą zdechnąć, a ich nowy właściciel może cierpieć.
Większosć pseudohodowców sprzedających "rasowe bez rodowodu" do rdwd'owych rodzicach wmawia kupującym że nie jeździli na wystawy bo nie było czasu i pieniędzy. I że nie chce im się "bawić" w wystawy.
Skoro wlaściciela stać na utrzymanie i właściwą opiekę nad szczeniętami to dlaczego nie wystawiał psa/suczki? Skoro ma czas dla szczeniąt dlaczego nie miał czasu na kilka wystaw? Skoro nie chcę się "bawić" w wystawy to dlaczego chce się "bawić" szczeniakami?
Wiem, że nie każdy kto ma szczeniaczki robi to dla pieniędzy, kryje bylejakimi psami itp. Ale nie ryzykujmy. Oczywiście nie wszyscy zrzeszeni hodowcy są święci .

Hodowle są stworzone dla dobra rasy - szczeniaki są po to aby ULEPSZAĆ rasę, a pseudohodowle ją NISZCZĄ.
W hodowli nie chodzi o to żeby wyrobić hodowlanke i od razu kryć.
W hodowli idzie sie na jakość a nie na ilość.
Pzdr
BTW - masz NIEREGULAMINOWY podpis[/quote]


agata_B ja jednak podpisuje sie pod tym co napisalas


bascha.p mnie nie chodzi o to ,ze pieski bez rodowodu sa gorsze wszystkie traktuje jednakowo i wiem ,ze walka z pseudohodowlami to walka z wiatrakami
ale pomysl skoro bialeyorki pisze ,ze chce wyhodowac biewery to czemu je teraz sprzedaje i wmawia kupujacym ,ze one nimi wlasnie sa nie uwazasz ,ze jest to oszustwo???pomysl ilu kupujacych te psy tak naprawde kocha zwierzeta a ilu kupuje tylko dla szpanu ..i ilu kiedy dowie sie ,ze zostali oszukani nie zawacha sie aby takiego pieska sie pozbyc:-(

co do pompeo to znowu na swojej stronie ma jakies zdjecia biewera suni i szczeniaka a dziwnym trafem na allegro sprzedaje kundelka za 1200 zl i pisze ,ze to biewer . na swojej stronie ma napisane profesionalna hodowla psow rasowych ..nie szokuje cie to ????a takich pseudohodowcow jest coraz wiecej niestety

a propo twozenia pieskow w typie rsy zobacz ile ich laduje w schroniskach dla mnie to jest bardzo powazny powod aby sie zastanawic nad bezmyslnym rozmnazaniem psow (takim niekontrolowanym)

ale zgadzam sie z toba ,ze i hodowcy nie zawsze postepuja fer

Link to comment
Share on other sites

Rozwijam myśl:

Ktoś kupuje pieska od bialeyorki, oczywiście za duże pieniądze, jako biewera. Piesek roznie, rośnie... i pewnego dnia właściciel pieska słyszy: -Drogi panie, ma pan ładnego kundelka! Biewery wyglądają całkiem inaczej. - Co wtedy zrobi właściciel owego kundelka? Może przyklnie pod nosem: -Ileż ja dałem za bezrasowca! - i będzie kochał psa dalej, a może... wywali kundelka z domu... i kupi sobie rasowca.

Tak czy owak, bialeyorki sprzedając psa jako biewera wprowadza w błąd nabywcę. Jej pieski to w najlepszym wypadku rozbielone yorki, ale coś mi się wydaje, że u tych maluchów widzę przymieszkę obcej rasowo krwi! Tak więc białeyorki zarabia na wadliwych yorkach albo na kundelkach!

Wśród ogłoszeń na niemieckich stronach znalazłam spopro ogłoszeń tego rodzaju, co ogłoszenia białeyorki - do zakupu oferuje się "podróbki". Ale cóż - kupując psa bez rodowodu zawsze się ryzykuje! Rasowy=rodowodowy.

Podobno wzorzec biewera publikuje najnowsza Kynologia. Jeszcze dzisiaj pobiegnę do empiku!

Link to comment
Share on other sites

Biewery powstały, bo w rasie yorkshire terier pojawiła się mutacja, która zainteresowała hodowców i postanowili ją utrwalić. Nie wykluczone, że takie mutacje dające takie umaszczenie pojawiały sie wcześniej, ale szczenięta jako wadliwe były np.usypiane lub jako pieski do kochania oddawane w dobre ręce.

Białe yorki miałaby nasze pełne poparcie gdyby swoje biewery próbowała wyhodować z rodowodowych i hodowlanych yorkshire terierów. Niestety z kundelków nie wyhoduje się nic innego jak kundelki.

Państwo Biewer utrwalili taką a nie inną mutację i dążyli do zatwierdzenia jej jako nowej rasy bądź odmiany.
Białe yorki (pomijając to że rodzice jej szczeniąt nie mają udokumentowanego pochodzenia) utrwala zupełnie inną wadę, tworząc typ psa zupełnie różny od tego, jaki stworzyli p.Biewer.

Link to comment
Share on other sites

[B]bascha.p mnie nie chodzi o to ,ze pieski bez rodowodu sa gorsze wszystkie traktuje jednakowo i wiem ,ze walka z pseudohodowlami to walka z wiatrakami
ale pomysl skoro bialeyorki pisze ,ze chce wyhodowac biewery to czemu je teraz sprzedaje i wmawia kupujacym ,ze one nimi wlasnie sa nie uwazasz ,ze jest to oszustwo???pomysl ilu kupujacych te psy tak naprawde kocha zwierzeta a ilu kupuje tylko dla szpanu ..i ilu kiedy dowie sie ,ze zostali oszukani nie zawacha sie aby takiego pieska sie pozbyc:-(

tak zgadzam sie ztym, ze Biele yorki powinna jak jeszcze tego nie zrobila spraowadzic psa rasowego i na nim bazowac ich rozwioji zaczac inaczej , choc mysle ze ona tego ie zrobi a chocby dlatego ze uwaza ze jej psy sa biewarkami co podkreslilam w ktorums moim poscie ze nietety sa tylko zle wybarwionymi torkami.

[/B]
co do pompeo to znowu na swojej stronie ma jakies zdjecia biewera suni i szczeniaka a dziwnym trafem na allegro sprzedaje kundelka za 1200 zl i pisze ,ze to biewer . na swojej stronie ma napisane profesionalna hodowla psow rasowych ..nie szokuje cie to ????a takich pseudohodowcow jest coraz wiecej niestety
a z ta kobieta to powinni cos zrobic , bo to co ona wyprawia to juz koszmar-horror. Zalmi tez tych psow jak i ich nabywcow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Biewery powstały, bo w rasie yorkshire terier pojawiła się mutacja, która zainteresowała hodowców i postanowili ją utrwalić. Nie wykluczone, że takie mutacje dające takie umaszczenie pojawiały sie wcześniej, ale szczenięta jako wadliwe były np.usypiane lub jako pieski do kochania oddawane w dobre ręce.

Białe yorki miałaby nasze pełne poparcie gdyby swoje biewery próbowała wyhodować z rodowodowych i hodowlanych yorkshire terierów. Niestety z kundelków nie wyhoduje się nic innego jak kundelki.

Państwo Biewer utrwalili taką a nie inną mutację i dążyli do zatwierdzenia jej jako nowej rasy bądź odmiany.
Białe yorki (pomijając to że rodzice jej szczeniąt nie mają udokumentowanego pochodzenia) utrwala zupełnie inną wadę, tworząc typ psa zupełnie różny od tego, jaki stworzyli p.Biewer.[/quote]

[URL=http://img412.imageshack.us/my.php?image=d7a7e69836dcc5f4zt3.jpg][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/1568/d7a7e69836dcc5f4zt3.th.jpg[/IMG][/URL]Sami piszecie że biewery to mutacja ja nie posiadam psów z rodowodem bo juz posmakowałam wystaw i opini sedziów z ZK niestety nie stac mnie na wyrzucanie kasy w błoto ,tak więc nie przekonacie mnie na wyzszoscią psa z rodowodem od psa bez rodowodu ,a poza tym moje psy nie posiadaja Żadnych Wad Genetycznych o czym sie przkonali ludzie którzy kupili ode mnie szczeniaki BIEWERA psy były badane przez specjalistyczne kliniki weterynaryjne i lekarze orzekli że szczenięta nie posiadaja żadnych wad genetycznych gdyby było inaczej nie broniłabym tak tutaj swoich racji i jeszce raz tu pisze że nie są to żadne mieszanki między rasowe sami widzicie że wklejam wam zdjęcia z niemieckich hodowli gdzie zwykle yorki kryje sie biewerem i wychodza białe yorki a nie jakies tam pom pony.Pan miros podejrzewam ze zaczyna tez czuc konkurencje na swoich drobniutkich plecach i kryje swoimi psami nie tylko pompony ale równiez zwykle yorki kasa to jest kasa jak narazie u niego są Biewery najdroższe ale powolutku to sie zacznie zmieniać.Wczoraj poszperałam po internecie i nasuwa mi sie myśl ze nie jest tak żle niedługo sporo Polaków sprowadzi Biewery i to nie koniecznie na papierach więc nie bede osamotniona w tym swoim eksperymencie.Polacy potrafia sie nieżle targowac co do ceny szczeniat i Biewery nie długo będzie można kupic za cenę yorka z papierami ciekawa jestem co wy zrobicie ze swoimi pieskami papierowymi.mam nadzieje że nie będziecie ich oddawać do schronu bo to by bylo karygodne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Białeyorki - czy to ty masz hodowlę Pompeo?[/quote]
&n[URL=http://img508.imageshack.us/my.php?image=12310877xg9.jpg][IMG]http://img508.imageshack.us/img508/8791/12310877xg9.th.jpg[/IMG][/URL]bsp;
Nie ja mieszkam pod Strykowem a ona pod Tomaszowem łączy nas jedynie zbieżnośc imion obie jestesmy Dorotami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Rozwijam myśl:

Ktoś kupuje pieska od bialeyorki, oczywiście za duże pieniądze, jako biewera. Piesek roznie, rośnie... i pewnego dnia właściciel pieska słyszy: -Drogi panie, ma pan ładnego kundelka! Biewery wyglądają całkiem inaczej. - Co wtedy zrobi właściciel owego kundelka? Może przyklnie pod nosem: -Ileż ja dałem za bezrasowca! - i będzie kochał psa dalej, a może... wywali kundelka z domu... i kupi sobie rasowca.

Tak czy owak, bialeyorki sprzedając psa jako biewera wprowadza w błąd nabywcę. Jej pieski to w najlepszym wypadku rozbielone yorki, ale coś mi się wydaje, że u tych maluchów widzę przymieszkę obcej rasowo krwi! Tak więc białeyorki zarabia na wadliwych yorkach albo na kundelkach!

Wśród ogłoszeń na niemieckich stronach znalazłam spopro ogłoszeń tego rodzaju, co ogłoszenia białeyorki - do zakupu oferuje się "podróbki". Ale cóż - kupując psa bez rodowodu zawsze się ryzykuje! Rasowy=rodowodowy.

Podobno wzorzec biewera publikuje najnowsza Kynologia. Jeszcze dzisiaj pobiegnę do empiku![/quote]

[URL=http://img119.imageshack.us/my.php?image=obraz055ly4.jpg][IMG]http://img119.imageshack.us/img119/2151/obraz055ly4.th.jpg[/IMG][/URL]I tu się Mraulina GRUBO MYLISZ nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś powiedzial o moich psach KUNDELKI wręcz przeciwnie ludze do mnie dzwonią bo widzieli u kogoś psa ode mnie nie chcę sie tu przechwalac ale najładniejszy pies w TOMASZOWIE jest właśnie ode mnie,a nie jakis rodowodowy yoreczek ważący 5kg.

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img237.imageshack.us/img237/4882/77777ul8.jpg[/IMG][/URL]
Shot with [URL=http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=HP+psc1200&make=HP]HP psc1200[/URL] at 2007-08-01.... na str. 29 najnowszej Kynologii jest wzorzec rasy Biewera a la pom pon ...... no i mój Ingbert na górze po prawej stronie....... ale na 1 stronie Kynologii......jest Azumi.... kolorowa śliczna i polska :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B][URL=http://imageshack.us][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/661/kynologiamm5.jpg[/IMG][/URL]
Shot with [URL=http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=HP+psc1200&make=HP]HP psc1200[/URL] at 2007-08-01.......ale mnie zazdrość bierze :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: Azumi na I stronie , chyba tego nie przeżyje......:zly7: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Migotka'][B][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/661/kynologiamm5.jpg[/IMG][/URL][/B]
[B]Shot with [URL="http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=HP+psc1200&make=HP"]HP psc1200[/URL] at 2007-08-01.......ale mnie zazdrość bierze :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: :flaming: Azumi na I stronie , chyba tego nie przeżyje......:zly7: [/B][/quote]


Migotko spokojnie powiem ci szczerze , ze dla mnie cala 3-ka jest sliczna ja nie widze duzych roznic

migotko wejdz na strone ''hodowli'' pompeo bo nie jestem pewna ale mnie tu cos nie gra ma dwie fotki biewera :szczeniaka i doroslej suni nigdzie nie widze ojca

[URL]http://www.pompeo.jasky.pl/pompeo/[/URL]

a na allegro sprzedaje za 1200 zl kundelka (niby biewera)

przerazajacy jest jej opis na stronie :-( ''Zajmujemy się profesjonalną [B]hodowlą[/B] psów rasowych. W swojej [B]hodowli[/B] posiadamy szczenięta i reproduktorów ....'' profesionalnie to ona naciaga ludzi :angryy: dobre hodowla psow rasowych bez rodowodu

tu jej aukcja na allegro dziwne jakos szczenieka nie jest nawet troszeczke podobny do tego prezentowanego na stronie ''hodowli''

[URL]http://www.allegro.pl/item215960802_york_biewer_waga_doroslego_1kg_1_5kg_okazja_.html[/URL]

ooooooooooo prosze cena spadla najpierw bylo 1200 zl teraz jest juz 750

Link to comment
Share on other sites

[U][URL="http://www.gotpetsonline.com/pictures/gallery/dogs/alphabetically/biewers/.....oto"]http://www.gotpetsonline.com/pictures/gallery/dogs/alphabetically/biewers/[/U].....oto[/URL] [URL="http://adres"]adres[/URL] strony skąd pompeo sciąga fotki Biewerów...... to amerykańska lub Kanadyjska strona :eviltong: wkleiłam też tam swoje Biewery i nawet z tamtąd pościągano mojego Ingberta :multi: :multi: :multi: widocznie sie podobał ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Aaliyah1981 - podaj mi adres na priva to ci pisemko wyślę.[/quote]


hehe no nie tak daleko :eviltong:
ok bardzo dziekuje jestem bardzo ciekawa co tam napisali juz ci wysylam :cool3:

Migotko wiesz co nie wiem czy tam doczytalas na jej stronie napisane ,ze fotki sa jej wlasnascia i kopiowanie jest zabronione :crazyeye: wiecie co to trzeba miec tupet :shake: ciekawe co powiedza wlasciciele fotek jak je zobacza na jej stronie :cool1:

a ja wcale sie nie dziwie ,ze twojego Ingberta fotki podkradaja bo facet jest przystojny az milo popatrzec ;) :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bascha.p']czyj to jest pies??
[URL="http://www.fotosik.pl"][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images6.fotosik.pl/35/c93c603c00b33a61.jpg[/IMG][/URL]

[/URL][/quote]

To jest mój Kacper kundelek jak piszecie,ale dla mnie najpiekniejszy Biewer na Świecie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...