Jump to content
Dogomania

Jerzy Prywiński


Dolinka1

Recommended Posts

Ja byłam zadowolona z oceniania . Rzeczowy, Fachowo pokazał co Mu się podoba, a co nie. Nas dość dokładnie cceniał. I mimo, że nie wygrałyśmy (bo wtedy sędzia to jest super...) to uważam że wybrał psa najlepszego na ten moment. Zwracał uwagę na ruch!!! Ale to chyba bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

W Beardedach wybierał te mocne, o silnej budowie i ładnym ruchu. Prezentacjateż nie jest bez znaczenia. Nie rozpływał się nad psami. Ja osobiście cenię takich sędziów. Uzasadnił dokładnie dlaczego przegrywa moja Champ. w porównanie o rasę z psem Int. Natomiast małą w szczeniakach wyoglądał szczegółowo. Dał mi wiele cennych rad., które teraz procentują.

Link to comment
Share on other sites

A zwraca uwage na waska klatke piersiowa? Bo to jest podstawowe niedorobienie mojej dziewczynki, przez ktore nie skonczyla JCh:evil_lol: Do tego jest drobna (choc zaden sedzia jeszcze tego nie zauwazyl:lol:) ze spora domieszka krwi sportowej, co nie czyni z niej podbijacza ringow. Zastanawiam sie, czy mam po co zglaszac swoja suke do Bydzi. Ma bardzo ladny i wydajny ruch, pieknie katowany tyl, przod wystarczajaco, jest krociutka i zwarta, ma dosc drobna glowke, 'nieringowe' umaszczenie- bez bialego na glowie:diabloti:, na ta wystawe sie ofutrzy i nabrala masy miesniowej porzadnie. [URL="http://aussies.republika.pl/wystawy.htm"]Tutaj[/URL] sa jej opisy z poprzednich wystaw...
Masz beardety, dlatego tak Cie mecze- w koncu to I:lol:

Aussiki sedziowal ten pan tylko raz, w 2007, i dal rase psu drobniejszemu, z drobniejsza glowa, ale krotkiemu i pieknie katowanemu, wiec a noz...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Nie sugeruj się . że u mnie wybierał mocne. W twojej rasie może woli w lżejszym typie. No to pech z JCh. Wąska klatka napewno nie daje suczy punktów.Ale jak jest to typ sportowy, dziewczynka jeszcze się buduje więc jeszcze można poprawić klatkę, Opisy ma fajne (Czerniakowski, Bukład to owczarkarze, mają dobre oko- nic złego o niej nie piszą ). Moja najstarsz beardedka też bardzo długo miała w opisach, że ma wąską klatkę, dopiero po szczeniakach jest super. Nie ma psów idealnych. Musisz tak pokazać psa żeby sędzia nie zauważył jego wad. Zadaniem sędziego jest znależć te wady, ( nie pamiętam kto to powiedział) Powodzenia. Będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Heh, dzieki ;)
O klacie po szczeniakach powiedziala p.Dominiak, dlatego jej dala BOBa. Ale my sie sterylizujemy (choroba byc moze o podlozu genetycznym, ktora ujawnila sie u matki), a wystawiamy sie dla zabawy.
W handling bawie sie od kilku lat, ale o ile jeszcze w statyce waski front mozna ukryc, o tyle w ruchu sedzia MUSI to widziec:lol:
I tak najistotniejszych niedociagniec nikt jeszcze nie zauwazyl, to sie nazywa prezentacja:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...