Jump to content
Dogomania

Kredka


wieso

Recommended Posts

[quote name='Greven']Musisz przyjechać do mnie na korepetycje ;) Pytałam o pistolety ;)[/QUOTE]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Greven, mowilam ze cos ze mna nie tak.....hi oni nie maja giwerow oni tloka sie slownie :diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]APEL!!

Od wielu dni panują bardzo duże mrozy, a wg prognoz pogody, będą one jeszcze większe. Zwracamy się do Państwa z apelem!

Nie przechodźcie obojętnie obok zwierząt, które nie mają odpowiednich warunków, brak im ciepłego schronienia, są niedożywione. Dotyczy to zarówno zwierząt wolno-żyjących (np. kotów, ptaków), jak i gospodarskich. Krowy, czy konie zamknięte całą dobę na wybiegu bez wiaty nie mogą przemieścić się w poszukiwaniu osłoniętego miejsca, a pies na łańcuchu nie pobiegnie zdobyć energetycznego pożywienia.

Nie wahajcie się Państwo zgłaszać wszelkich form zaniedbania, gdy czujecie, że zdrowie i życie zwierzęcia jest zagrożone! Lepiej podnieść fałszywy alarm, niż skazać zwierzę na powolną śmierć na mrozie.

Jeśli macie możliwość, otwierajcie okienka piwniczne dla kotów, umożliwiajcie im wejście do budynków gospodarczych (stajnia, stodoła), lub wystawiajcie choćby prowizoryczne budki (wystarczy trochę sklejki, albo płyty pilśniowej i styropian) w zacisznych, osłoniętych od wiatru miejscach.

Psa można przechować w garażu, altanie, pomieszczeniu gospodarczym - wszędzie, gdzie zimno będzie mniej dokuczliwe, gdzie jest sucho i zacisznie. Na posłanie wystarczy kilka koców na palecie (izolacja od podłoża), lub nawet flauszowe kurtki, czy płaszcze (do kupienia w ciuchbudach za symboliczne pieniądze).

Jeżeli nie możecie przygarnąć błąkającego się psa, wynieście mu miskę podgrzanej wody i porządną porcję ryżu, albo makaronu z mięsem, albo chociaż ze smalcem. Taki posiłek może uratować życie!

Dokarmiając ptaki pamiętajcie, że chleb im nie służy.

Najmniejsze szanse mają zwierzęta bardzo młode, stare, chore, po wypadku i wychudzone. Schronisko jest złem koniecznym, ale w przypadku takich zwierząt lepiej je tam zgłosić, bądź osobiście odwieźć, bo pozostawione same sobie, na okrutnym mrozie, bez schronienia... umrą.

Psy i koty mieszkające na zewnątrz powinny kilka razy dziennie dostać ciepłą wodę do picia i co najmniej jeden ciepły posiłek. Jeśli to niemożliwe, należy zadbać, by jedzenie było wysoko kaloryczne (tłuste mięso, olej, smalec, dużo wypełniaczy typu ryż, kasza, makaron). Do wody można dodawać glukozę.

Psy ograniczone kojcem, lub łańcuchem muszą mieć możliwość swobodnego ruchu i bardzo ciepłą, grubo wyścieloną budę. Na wyściółkę nie powinno używać się koców, ani szmat! Przy plusowych temperaturach zawilgają, przy ujemnych istnieje ryzyko, że zbiją się w kamień. Najlepiej stosować słomę, lub słomę i siano, a nawet słomę i trociny.

Proszę także nie wstydzić się ubierać własne psy. Nadal pokutuje dziwne przekonanie, że w kubraczkach chodzą tylko yorki, ratlerki, albo jamniki nadopiekuńczych starszych pań. To nie prawda! O ile niektóre rasy są doskonale przystosowane do mrozów (np. husky, malamuty, owczarki kaukazkie i inne z grubą okrywą oraz solidnym podszerstkiem) i powitają śnieg z radością, to często mamy w domach psy z gładką sierścią, praktycznie bez podszerstka. Wiele pitbulli, amstaffów, buldożków, czy bokserów na pewno nie będzie narzekać na kurteczkę, a nawet buty.

Buty bywają przydatne szczególnie podczas dłuższych wypraw oraz w miastach, gdzie na chodniki sypana jest sól. Para butów neoprenowych zapinanych na rzep dla średniej wielkości psa kosztuje od 30 zł. Buty chronią przed "kulkowaniem" się śniegu pomiędzy poduszkami, marznięciem podeszw łapek oraz przed solą. Niektórzy zalecają stosowanie na łapy wazeliny jako ochrony przed solą, lecz wazelkina w połączeniu z solą może tworzyć masę, która wciska się pomiędzy poduszki, a potem zostaje przez psa wylizana. Ponadto stosowanie wazeliny rozmiękcza poduszkę i sprawia, że jest bardziej narażona na pękanie oraz kaleczenie się.

Zamiast kubraczka ze sklepu zoologicznego, który zwykle sporo kosztuje, można kupić w sklepie z używaną odzierzą dziecinną bluzę, lub sweterek. Nasze ostatnie zakupy - szcześć bluz, żeby było co włożyć na zmianę po śniegowych szaleństwach - kosztowały 10 zł. Rękawy zazwyczaj trzeba podwijać (chyba, że mamy psa długonożnego), a w pasie wszywać ściągacz, żeby bluza dobrze przylegała i nie wpuszczała zimna pod spód.

Dbając o własne psy nie zapominajcie Państwo o tych niczyich, porzuconych, lub mających właściciela, ale przez niego zaniedbywanych. Czasem tak mało potrzeba, by uratować życie!

Proszę, zachowajcie czujność podczas spacerów po łąkach i lasach, a także podczas postojów na tzw. parkingach leśnych. Pies zabłąkany, lub bestialsko przywiązany do drzewa podczas łagodnej aury ma szansę przetrwać kilka dni. Podczas mrozów jego czas dramatycznie się kurczy! Może usłyszycie Państwo skomlenie, poszczekiwanie, wycie... Nie bagatelizujcie tego dramatycznego wołania o pomoc, zejdźcie ze ścieżki, sprawdźcie... To nic nie kosztuje.

Z poważaniem,
Fundacja Pro Equo[/B]

.... podaj dalej!

Link to comment
Share on other sites

Ja pozazdrościłam, ja! I od wczoraj od godz. 15 do 21 napadało tyle śniegu, że jak wieczorem wyszłam z domu, to wpadłam po kolana w zaspę, której tam wcześniej nie było. Musiałam mieć głupią minę. Dziś piękna sielankowa zima... gorzej, jak trzeba się gdzieś dostać samochodem.

Wiesiu, zapraszam na dwie minutki do kotów: [url]http://www.dogomania.pl/threads/178753-25-kotA-w-bez-dachu-nad-gA-owAE-bez-poA-ywienia-bA-agamy-o-pomoc-zachodniopomorskie[/url]

Link to comment
Share on other sites

a u nas we wtorek bylo -14 a w piatek +2. kto to moze wytrzymac. dzisiaj pada snieg z deszczem....pozatym siedzimy na wulkanie, jak trzepnie to tsunami i Haiti razem......wylecialo troche uranu z kopulki, jeden ludz kontaminowany, nie bylo jakiejkolwiek pomocy czy planu w tej sytuacji wiec zawiezli go do normalnego szpitala...he... i mamy tutaj najwieksze w europie podziemne zbiorniki gazu...jak strzeli to juz pisalam co bedzie....
na razie nie moge sie do Was dokartkowac ostatnio na otworzenie strony czeklam 10 mni !!!!!.....
wszystko sie wali...snieg z deszczem pada slisko jak diabli ....
jezeli sie nie odzywam to dlatego ze nie otwieraja sie strony....albo ciezko sie do dogo dokopac.....
buziaczkujemy

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://picmirror.de/bild.php/49379__dsc0807-kopie.jpg[/IMG]

[IMG]http://picmirror.de/bild.php/49378__dsc0803-kopie.jpg[/IMG]
dzisiejsze zdjecia....pogoda byla ladna a sloneczko swiecilo....wczoraj wieczorem snieg....teraz tez zaczyna padac....

Link to comment
Share on other sites

kredka jaka pannica piekna! :D jak wam idzie zabawa w agility? Jezeli kredce to sie spodobalo to zapraszam na oboz organizowany w lipcu przez KA Fort (warszawa),ja tam jade i jest tam b fajny poziom-akurat zeby dobrze zaczac pod okiem instruktorow. No i bedzie wspaniala okazja zeby sie spotkac i pogadac o pieseczkach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']kredka jaka pannica piekna! :D jak wam idzie zabawa w agility? Jezeli kredce to sie spodobalo to zapraszam na oboz organizowany w lipcu przez KA Fort (warszawa),ja tam jade i jest tam b fajny poziom-akurat zeby dobrze zaczac pod okiem instruktorow. No i bedzie wspaniala okazja zeby sie spotkac i pogadac o pieseczkach :D[/QUOTE]

dziekujemy za zaproszenie, niestety u nas urlop dopiero pod koniec sierpnia :-(..... ale gdy bedziemy we Wroclawiu to napewno sie spotkamy :multi:
Juz zaczelysmy trenowac ....w najbilzszym czasie beda zdjecia.....jeszcze troche cierpliwosci.....:-)
postepy jakie zrobilismy
1 skok przez hula-hop -wysokosc 10cm
2 biegnie obok mnie i skacze przez hopke na razie jedna
ale w " zwyz " i w "dal "

pozdrawiamy i zyczymy sukcesow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wieso']dziekujemy za zaproszenie, niestety u nas urlop dopiero pod koniec sierpnia :-(..... ale gdy bedziemy we Wroclawiu to napewno sie spotkamy :multi:
Juz zaczelysmy trenowac ....w najbilzszym czasie beda zdjecia.....jeszcze troche cierpliwosci.....:-)
postepy jakie zrobilismy
1 skok przez hula-hop -wysokosc 10cm
2 biegnie obok mnie i skacze przez hopke na razie jedna
ale w " zwyz " i w "dal "

pozdrawiamy i zyczymy sukcesow[/QUOTE]
to mam nadzieje ze na kawe gdzies wyskoczymy......
Teraz mam doła ...Dobrocin:(
Wiesiu,mam pytanko
czy ten sweterek moge dac jamnikowi Keriemu?
to nasz psiak ze schronu ,poszedł do adopcji do srednio zamoznej rodziny
a własciwie taty z coreczka -13 letnia...i troche im pomagam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wieso']witam Giselle,
na kawe na pewno.....
seweterek(- oczywiscie jezeli pasuje) wraz z pozdrowieniami.....
ten Sobrocin tez mnie dobil....:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(
rece opadaja....
dobrze ze dogo juz dziala....
Pozdrawiamy[/QUOTE]

Dzikeuje ,w poniedziałek wysle:)

Link to comment
Share on other sites

a u nas znowu mroz.....slisko jak diabli, nie mozna chodzic do szkoly z Kredka, bo z powodu mrozow i lodu nieczynna :-( nawet na spacerki trzeba powoli chodzic, bo pod centymetrowa warstwa sniegu jest lod, czyli snieg z poprzedniego opadu ktory stopnial a potem zamarzl....ochyda...
mgla, chmury wisza nisko...ehhh...chcemy juz wiosny....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...