Jump to content
Dogomania

Kredka


wieso

Recommended Posts

dzieki Lucynko i witam cieplutko w ten mrozny poranek....
Kredka ma po raz drugi cieczke i sprawia wrazenie psiego dziecka z cieczka ktore nie wie dokladnoe co to jest.....
Ona chce sie bawic i zapomina ze jej kapie i to jest po calym mieszkaniu widoczne....

Link to comment
Share on other sites

Jaki wilk z niej wyrósł :D

Jeśli trzeba, to suki sterylizuje się niezależnie od cyklu, a nawet ciąży, ale najlepiej odczekać 2-3 mies po cieczce. Przed zabiegiem morfologia i badanie serca. Jeśli zabieg rano, to poprzedniego dnia od południa lepiej już nie karmić, tylko woda. Nie wiem, jak u innych lekarzy, ale u nas po przebadaniu, suka dostaje atropinę na unormowanie pracy serca, nic się nie dzieje, siedzimy sobie w poczekalni, albo idziemy na krótki spacer. Potem środek, po którym zaczyna zasypiać. Mogą wystąpić wymioty, skurcze. Jeden pies zaśnie spokojnie i prawie od razu, a inny będzie walczył, wstawał, łapy się rozjeżdżają, nos opiera na podłodze, ale bohater upiera się przy swoim ;)

Sterylizowałam bardzo wiele suk, w tym trzy swoje własne - te najkochańsze. To zawsze jest stres, ale dla mnie tylko ze względu na narkozę, bo do naszych lekarzy mam pełne zaufanie. Nigdy nie było najmniejszego problemu, czy powikłań. Po zabiegu suka jest wybudzona, inaczej nie oddają i to mi się bardzo podoba. Nawodniona kroplówkami. W łapce venflon tak na wszelki wypadek - do zdjęcia następnego dnia.

To, jak suka czuje się w następnych dniach zależy od jej wrażliwości. Zawsze dostajemy na wynos środki przeciwbólowe, ale nie za każdym razem jest potrzeba, aby podawać. Niektóre psy już następnego dnia zachowują się, jakby nic się nie stało i trzeba je powstrzymywać przed bieganiem, skakaniem. Jedne tolerują kołnierz, albo kubrak - inne nie. Są takie, które trzeba pilnować przed rozlizaniem szwów, ale bywają zupełnie nieinteresujące się brzuszkiem.

Najlepiej sterylizować przed pierwszą cieczką, ale jak już za późno, to czym szybciej, tym lepiej. W pierwszych miesiącach po zabiegu suka może mieć wzmożony apetyt i tendencję do tycia. Trzeba to rozsądnie przeczekać - bez podkarmiania, karma light i dużo ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma za co. Jak masz jakieś pytania, to proszę. Wiadomo, że odpowiedzi na te najważniejsze będziesz oczekiwać od swojego zaufanego lekarza, ale ja mogę się poudzielać z pozycji osoby, która wielokrotnie miała doczynienia ze sterylizowanymi sukami.

Jeśli kredka jest nadpobudliwa, to musisz to zasygnalizować weterynarzowi. Być może zdecyduje się na jakieś srodki uspokajające na kilka pierwszych dni. Moja Łapa ma ADHD i bardzo się bałam, jak to będzie świeżo po sterylce.

Link to comment
Share on other sites

przed pieciu laty tak duzo tutaj napadalo ze polamaly sie metalowe masty trzymajace linie elektryczne , bo nie wytrzymaly tej ilosci sniegu.
nie bylo pradu przez dwa tygodnie, wlasciwie nie dzialalo nic, nie bylo wody, sklepy byly pozamykane bo wszytko elektryczne....
plugami snieznymi trzeba nas bylo odkopywac, ostatnia taka zime widzialam w 78/78 roku...
Jajecznica i herbata byly z grilla :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...