Jump to content
Dogomania

Lisa - mordka lisa, dusza haszczki.


mossie_lisa

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak tak czytałem te wpisy na NK, to mi się ich trochę żal zrobiło.

[QUOTE][ .zapinÓ na smycz i tÓptajÓm. ]
. żeby ten piesek nic ci nie zrObił . xd.
15.02.2009 15:48
[ .śmiechÓ. ]
. chcesz pObiegOćc .?
[ .spÓszcza. ]
. pObiegÓj see . xdd.[/QUOTE]

Bidulki zrobiły sobie wyimaginowanego przyjaciela... ciekawe kto ich uczy tego języka, ledwo to przetłumaczyłem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']No ale podpisanie zdjęcia Lisy "moja Maya" to chyba lekka przesada :roll:... toż tam od razu widać, że to są 2 różne psy :razz:[/quote]

wytłumacz to dziecku z silną potrzebą akceptacji i przyjaciela.

Zrobili źle. Nie mniej "always look on the bright side of life", spodobały się psy, namęczyło się biedactwo, żeby wrzucić to na NK (której nie lubię), a wieczorem opowiem Lisie, że jakiś szczeniak na drugim końcu Polski ją pokochał...

Link to comment
Share on other sites

Sezon rowerowy uważam oficjalnie za rozpoczęty!
Po dłuższej zabawie udało mi się przymocować smycz Flexi8m do kierownicy roweru, Lisa ubrana w szelki, można wyjeżdzać :)
Dużym problemem okazało się jak zwykle ptactwo, tym razem jednak udało się w miarę szczęśliwie i bez ofiar je minąć (co prawda jedna kura, która straciła nieco pierza na kuprze może mieć inne zdanie ale powinna być szczęśliwa, że żyje). Ogólnie bardzo przyjemny spacerek, nogi za bardzo nie popracowały bo psica ciągnęła jak szalona. Zdjęć niestety nie ma tym razem, ponieważ byłem zbyt zajęty pilnowaniem psa, który cały czas próbował biegać na boki, co raz o mało nie doprowadziło do kraksy ;) Teraz śpi grzecznie, myślę, że jej się podobało. Muszę obmyślić jakąś metodę na mocowanie smyczy/linki do roweru...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mossie_lisa'] Muszę obmyślić jakąś metodę na mocowanie smyczy/linki do roweru...[/quote]

Polecam używanie smyczy z zwykłej taśmowej z amortyzatorem, lub po prostu do smyczki doczepić amortyzator, ja bym z Flexi się nie odważyła :)
Mocujesz smycz do ramy roweru i dłuuuuga!!
Nie ma przy takiego typu smyczy możliwości wybiegnięcia za bardzo na boki, bo pies ma ograniczoną jej długość.

Link to comment
Share on other sites

Niby tak, ale dlatego uzywam flexi, że na tych 8metrach mam dość czasu na zatrzymanie roweru, i obrócenie kierownicy w stronę, w którą jak strzała pomknął pies ( kury , ach te kury ). Na krótkiej lince jak się szarpnie to będą mnie składać na pogotowiu :P Poza tym przy długiej lince mam dość czasu na reakcję by psu w tyłek nie wjechać...

Link to comment
Share on other sites

Ja też bym się bała na flexi jechać z Birmą :shake:. Mam fajną linkę, z amortyzatorem [1,5 - 3 m], więc zawsze jest dość czasu, żeby zareagować, zwłaszcza, że zdarza nam się po 2 różnych stronach drzewa przejechać :evil_lol:...
Jeśli chodzi o ganianie ptaków to po prostu musisz nauczyć Lisę, że w czasie pracy z rowerem cały świat olewamy, byleby biec przed siebie :cool3:... moja Birma [pies mający problemy z agresją] dzisiaj totalnie olała jamnika, mimo że przebiegała tylko pół metra od niego :multi:. Normalnie już była przygotowane na szybkie hamowanie [na wszelki wypadek], a ona nawet okiem nie rzuciła :loveu:...

Szkoda tylko, że później jakiś **** w lesie bardzo się cieszył, jak jego labek skakał sobie po mojej suce i Birma zaczęła reagować na inne psy :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']
Jeśli chodzi o ganianie ptaków to po prostu musisz nauczyć Lisę, że w czasie pracy z rowerem cały świat olewamy, byleby biec przed siebie :cool3:[/quote]

JAK?! :placz:

Ona jak zobaczy ptactwo to jest głucha na wszystko. Ja wiem, że to jest w jej naturze więc po prostu zamiast z nią walczyć staram się zapobiegać ewentualnemu mordowi...

Link to comment
Share on other sites

Musisz Lisę totalnie nakręcić na ciągnięcie :eviltong:. Czy ona w ogóle lubi ciągnąć?
Zabieraj ją w określone dni [np. u mnie to poniedziałek, środa i piątek] na rower.... ważne jest to, żeby pies ciągnął zawsze trochę za mało :razz:. Wracając do domu ma czuć niedosyt, chcieć jeszcze :razz:... wtedy za każdym razem będzie ciągnąć co raz chętniej, aż w końcu to będzie dla niej najważniejsze :cool3:. W końcu dojdziesz do tego, że pies będzie dostawał świra jak tylko będziesz sięgać po szelki do ciągnięcia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bonsai_88']....pies będzie dostawał świra jak tylko będziesz sięgać po szelki do ciągnięcia :loveu:[/quote]

wariactwo :-o ale rozumiem w czym rzecz :)

Doszedł jeszcze jeden psiur do naszego zwierzyńca: mała znajdka mieszaniec wilczura ( to z mordki) z baranem :cool3: ( reszta ciałka ), nazywa się to coś "Sara" i jest sto razy bardziej posłuszna niż Lisa...heh
Oplakatowaliśmy wioskę ale coś czuję, że raczej właściciel się nie znajdzie... więc już będą dwa psy do sanek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']witam

Myśle ze to Cie zainteresuje:
[URL="http://nasza-klasa.pl/profile/21730322/gallery"]Logowanie do nasza-klasa.pl[/URL]

jakis dzieicak wykorzystuje zdjecia Mayki i Lisy i wstawia jako swojego psa jednego i tego samego....
Znalazłam to dzisiaj przez przypadek juz napisałam do adminow naszej klasy.

Tam są tez zdjecia Twojego autorstwa[/quote]

To jest żałosne =//
Też Wam Zazdroszę takich ślicznych psiaków...
Ale nie do rpzesady :/.Z reztą mam swojego Dudusia xD
Pzdr.Ślicniusia Lisa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dzień dobry :)

Troszkę nas nie było...
Pozbyłem się kotów... dachowiec Kuba zmarł prawdopodobnie na raka, Simba nie wróciła od pogrzebu Kuby :placz:

A teraz coś na poprawę humoru. "KOZA" (obecnie jej wygląd zmienił się w rasowe cielę - zasługa karmienia ) wygląda następująco:

[LEFT][INDENT][IMG]http://www.modlniczanki.org/fotki/lisa/sara.jpg[/IMG] [IMG]http://www.modlniczanki.org/fotki/lisa/sara2.jpg[/IMG]
[/INDENT]
Lisa wygląda nadal jak husky, ostatnio wybrała się na sześciogodzinną wycieczkę z Sarą, ku mojemu zdziwieniu obie wróciły :multi:

[IMG]http://www.modlniczanki.org/fotki/lisa/lisamrag.jpg[/IMG]

czekamy z utęsknieniem na zimę...
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Jak z moją kudłatą się da to z cielaczkiem też ;).

A w styczniu jaki potomek, bo się pogubiłam.... wasz?[/QUOTE]

Znaczy się mój i mojej szanownej małżonki, chłopak podobno :)

[quote name='sunshine'] [INDENT] Witam po raz pierwszy [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] Piękna białaska... i cielaczek ;p
[/INDENT][/QUOTE][INDENT] Witamy, witamy serdecznie.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...