Jump to content
Dogomania

Labradory-Jakie kolory szczeniaków? EEbb + EEbb = EEbb 100%


Marcinex

Recommended Posts

Witam! Kiedyś byłem ciekawy jak to jest np. jakie maści labradorki wyjdą po samych czekoladowych rodzicach bez genu biszkoptowego i czarnego. A jakie wyjdą po czarnej labradorce i czekoladowym reproduktorze z genem biszkoptu?? jak jest ktoś ciekawy to niech zajrzy na stronkę [URL="http://www.members.tripod.com/%7Ebeulahland/coatcolor.htm"]COAT COLOR CHART IN LABRADOR RETRIEVERS[/URL]


Wszystko przedstawione diagramowo i za pomocą % szczeniąt w miocie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

moj pies ma czarną matke i czarnego ojca -ojciec z genem czekoladowym . W miocie bylo 11 czarnych szczeniakow i co mnie zaskoczyło ... jeden biszkopt , wyglada na to że jedno z rodziców matki było biszkoptem :p (ciekawe jakie mój odziedziczył geny ?? hmm)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcinex']Witam! Kiedyś byłem ciekawy jak to jest np. jakie maści labradorki wyjdą po samych czekoladowych rodzicach bez genu biszkoptowego i czarnego.[/quote]
Pytanie Twoje zawiera błąd - czekoladowy labrador nie może nieść genu czarnego, może jedynie nieść gen biszkoptowy.

[quote name='Marcinex'][URL="http://www.members.tripod.com/%7Ebeulahland/coatcolor.htm"]COAT COLOR CHART IN LABRADOR RETRIEVERS[/URL][/quote]
A tu jest to samo po Polsku.
[url=http://labradors.com.pl/ek.html]Labrador Retriever - Genetyka[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effcyk']moj pies ma czarną matke i czarnego ojca -ojciec z genem czekoladowym . W miocie bylo 11 czarnych szczeniakow i co mnie zaskoczyło ... jeden biszkopt , wyglada na to że jedno z rodziców matki było biszkoptem :p[/QUOTE]
Jeśli w miocie było biszkoptowe szczenie to zarówno ojciec jak i matka musieli nieść gen biszkoptowy.
Żadne z rodziców matki nie musiało być biszkoptowe by niosła ona biszkoptowy gen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='effcyk']moj pies ma czarną matke i czarnego ojca -ojciec z genem czekoladowym . W miocie bylo 11 czarnych szczeniakow i co mnie zaskoczyło ... jeden biszkopt , wyglada na to że jedno z rodziców matki było biszkoptem :p (ciekawe jakie mój odziedziczył geny ?? hmm)[/quote]

A czy obydwa psy posiadają rodowód? Bo jeśli tak to możesz sprawdzić jakiej maści byli przodkowie i wtedy zobaczysz jakie geny mieli rodzice i jakie twój pies może posiadać geny. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rogester kennel']żeby labrador był czekoladowy musi byc homozygotą w locus "B"
czyli bb. A jeśli pies ma bb to nie ma szansy mieć gen czarny.

gdyby zapis części genotypu był:

bb- czekoladowy
Bb- czarny z genem czekoladowym
BB- czarny


zatem jak masz czekolade to opcji nie ma żeby miał czarny gen.[/quote]

To po dwóch czekoladkach nie będzie ani jednego szczenięcia czarnego w miocie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marcinex']To po dwóch czekoladkach nie będzie ani jednego szczenięcia czarnego w miocie?[/QUOTE]
Po obojgu czekoladowych rodzicach bedą czekoladowe szczenięta,. Ewentualnie NBP jesli oboje rodzice niosą gen biszkoptowy.
Nie jest możliwe by z takiego skojarzenia urodziło się szczenie czarne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...