Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Marcinex

Members
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

 1. Maści nowofundlandów

  Co wy ludzie opowiadacie ? Herpes nawet w najlepszych hodowlach się trafia... A tak do waszej wiedzy sunia ma 3 latka a tylko raz miała młode teraz drugi może mieć ale nawet nie wiem czy jest na 100% szczenna. Na allegro widziałem osttanio nufy bez rodowodu i było napisane "rodzice psów z rodowodem i wystawiani szczenięta są z tzw. lewego krycia" to jest dopiero wstyd! Może to ktoś z forum to wystawiał ? Dobra zamykam temat bo ludzie bez podstaw tak dyskryminują! PS: za szczepionki zapłaciłem 300zł do jedzenia pieską daję Diamond Naturals i wołowinę z makaronem z witaminami) (w żadnym wypadku wieprzowinę! Moje psy mają lepsze kojce i budy, duży ogród niż nie jeden hodowca. Po prostu mnie zdenerwowaliście ;-)
 2. Pierwsza cieczka

  pół roku miała 2 miesiące temu... Teraz niedługo będzie miała 9 miesięcy.Przebywa sobie swobodnie w ogrodzie jak nowofundland powinien. Nie chce żeby jakiś kundel przyszedł i ją pokrył. Daj spokój labka mam biszkopta i widać a u niufa w tych włosach ? ? Nie wiem jak twoje ale mój ma gęstą sierść.
 3. Herpeswirus-suka zarażona a szczenna

  Dostałem ulotkę. Nawet jest na necie. Ale w końcu weterynarz musi byś świadomy co robi hehe ;-)
 4. Herpeswirus-suka zarażona a szczenna

  [quote name='Saint']Bo nie rozumiem, dlaczego można pytać na forum, ale weta przy szczepieniu, czyli jakby nie było fachowca, już nie. Natomiast jeśli uważasz, że w każdym temacie robię OT, bądź posty nic nie wnoszą - wprost zapytam - gdzie? :roll:[/quote] Wet tylko teoretycznie mi powie o tej chorobie. A ja chce wiedzieć praktycznie jak jest na prawdę, ponieważ wet nie miał chorej suki a na forum może ktos miał i wie co zrobić.
 5. Herpeswirus-suka zarażona a szczenna

  Ok thx za odpowiedz. Ale wet mi powiedział że euricanem aby raz mam zaszczepić bo ona jest na rok czasu... a wszyscy mówią że w czasie cieczki i przed porodem.
 6. Witam! Poprzedni miot mi padł i wszystko wskazuje na herpeswirusa. Zaczepiłem sunię Eurican herpes 205. Czy to coś da jeśli sunia jest nosicielem ? w poprzednim miocie wszystkie szczenięta padły. Co zrobić żeby nie padały ?? Będzie ok ? suka nie ma żadnych śladów objaw tej choroby (patrząc gołym okiem) Pisze tu bo jak pisałem w chorobach to nikt mi nie odpisuje ;/ Może ktoś miał zarażoną sunię i co zrobił ?
 7. Maści nowofundlandów

  Witam! czy np. jeśli czarną sukę pokryje się czarnym psem to wyjdą same czarne czy może też wyjść jakiś brązowy??
 8. Maksymalny wiek reproduktora?

  czy 5 letni labrador to doby reproduktor? Kryjąc sunię to za pierwszym skokiem go zakleszczyła. Ile lat na oko może sobie jeszcze reproduktorować hehe ?:P
 9. Maksymalny wiek reproduktora?

  czy 5 letni labrador to doby reproduktor? Kryjąc sunię to za pierwszym skokiem go zakleszyła
 10. Pierwsza cieczka

  Witam! Mam pytanie. Jak rozpoznać cieczkę u nowofundlanda??
 11. Witam! Kryłem moją sunię labradorkę 6 letnim labradorem. 10 minut i psy się zakleszczyły, pies jest bardzo ambitny na krycie. Do jakiego wieku może pies kryć?? Czy z wiekiem będzie spadała liczebność jego miotów i jakość szczeniąt?? Czy 6 letni pies to stary ? Pozdrawiam!
 12. Szczeka i szczeka....

  Witam! Mam sunię nowofundland 7 miesięczną i 2 labradorki jedna 2,5 letnia druga 6 miesięczna. Mam duży wybieg który jest przedzielony ponieważ boję się że może coś zrobić młodej suni bo dzieli ich wagowo ok 40 kg ;-) . Ale jak labradory wypuszczam to niuf szczeka jak najęty i sąsiedzi się skarżą. CO zrobić??
 13. Skrzynia do szczeniaków ?? jaka?

  No tylko u mnie szczeniaki jak będą większe to będą sobie spokojnie po pokoju latać. Chcę skrzynie po to żeby szczenięta jej się po całym pokoju nie porozchodziły jak jeszcze nie będą widziały. I kiedy zapalę grzejącą lampę to żeby grzała a nie porozchodzą mi się ;/ PS: a ty tą skrzynie sam zrobiłeś??
 14. Skrzynia do szczeniaków ?? jaka?

  No tak pomierzyłem więc myślę do labradora 130x85cm. Spód wiadomo z desek a na deski?? sianko ?? materac?? pościel?? Czy może wstawić warstwę styropianu ?? i na styropian materac lub pościel?? Pozdrawiam! PS: Może robić i sprzedawać takie skrzynie na allegro?? Pozdrawiam!
 15. Witam! Myślę zrobić dla mojej suni kiedy będzie się szczeniła skrzynie. Mam sunię nowofundlanda i labradora. Jakie wymiary muszą być tej skrzyni?? Przykład 1 metr x 0,7metra i wysokość 15 cm?? Ponieważ kiedyś szczeniaki mi się po całym pokoju rozeszły ;P
×