Jump to content
Dogomania

Demon szara eminencja ;)


Darvin

Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnimi czasy jestem aż za bardzo na bieżąco ze wzorcami.
Weimar to pies wszechstronny- Donat, nie wielostronny. A to jest różnica.

Weimar jest psem zbyt dużym i w tym przypadku zbyt ciężkim, by doskonale pracować w suchym polu. Do takiej pracy nadaje się pointer- elegancki, smukły, zwinny. Weimar ani nie poleci tak szybko, ani daleko, a jego reakcje nie będą tak wyraziste nad pointera.
Weimar to jak WNK- pies do ciężkiej pracy, w szuwarach czy w lesie.

Link to comment
Share on other sites

Ech Donat.... masz dziwne podejście.
Ale to nie moja sprawa i nie zamierzam się z Tobą kłocić.

Życzę Ci samych sukcesów na Field Trialsach, zwłaszcza tych włoskich- bo czemu masz się rozdrabniać na jakieś nasze krajowe- oraz przez całe życie psa- jego nieskazitelnego ogona... chociaż śmigając wciąż, próbująć zdać FT tylko po polach, tego ogona nie zniszczysz :P

A w między czasie, poczytaj o swojej ukochanej rasie :)
Lub porozmawiaj z doświadczonymi hodowcami, czemu jeżdzą na konkursy a nie na FT....

Link to comment
Share on other sites

ja w tym nie widzę nic dziwnego.... jak by ktoś sobie nie wymyślił kiedyś że będzie latać to też byś pewnie nie leciała dziś samolotem ;) co do czytania to chyba aż za dużo czasu poświęcam temu... życzę bardziej otwartego umysłu na nowy rok ;) i równie serdecznie pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

acha,.. oto jaka jest różnica między użytkiem wielostronnym, a wszechstronnym:

[B]kl.Wielostronna[/B]---> użytek [SIZE=2]przystosowany do pracy przed strzałem i po strzale, w dwóch środowiskach-w polu i wodzie.

[B]Kl.Wszechstronna[/B]---> [/SIZE][SIZE=2]potrafią pracować równie dobrze w polu, w wodzie i w lesie łącząc w pracy kilka specjalności.


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ty już się o to na szczęście martwić nie musisz :p możesz się zająć przykładowo moderowaniem w tym czasie....

i proponuje napisać do FCI o zmiane wzorca nr. 99 żeby skasowali w "rubryce" użytkowość zdanie: wszechstronny pies myśliwski

i zapraszam do działu myślistwo na pogawędki ;), a nie mi tu robisz OT na moim foto blogu :evil:

Link to comment
Share on other sites

po prostu nie rozumiem Twojego odniesienia się do tegom, rasa jest tak szlachetna że nie trzeba tego akcentować.... jeżeli może być pies tak użytkowany to znaczy że to potrafi jeżeli dobrze się go ukierunkuje.... głupi przykład friesbiee... w jednej z klasie (nie pamiętam z nazwy) mistrzem europy jest weimar, mimo tego że ludzie mówią że weimar do friesbee jest zbyt ciężki..... i pewnie Ty zaraz też tak powiesz....

Link to comment
Share on other sites

1. Nie porównuj friesbee do sztuki polowania. wyżły to skoczne i zwinne psy, radzą sobie doskonale w takich konkurencjach.

2. Pokaz mi zdjęcie swojego psa w stastyce - ale tak by spojrzeć na niego z boku. Pies do field trialsów musi się charakteryzować pewna budową a przede wszystkim długą szyją. Nie pamietam z jakiej hodowli jest Twoj pies, ale taką szyją się chyba nie charakteryzuje.

3. Wbrew opinii field trialsy to nie sa łatwe konkursy. czytałes ich regulaminy? byłes na jakims tej klasy konkursie? Ich przebieg można porównać do polowania na zwierzyne przez gepardy- w jak najszybszym czasie odnaleźć zwierzyne i ją wystawić. Weimar jest psem bardzo systematycznym, ale nie jest torpedą w polu...

4. Na teamie kwestię użytkowania poruszał Tomaszek. Naprawde nie wyciągnąłeś z tego żadnych wniosków? W końcu to osoba która ma od Ciebie więcej doświadczenia w układaniu psów. To co teraz wypisujesz, świadczy tylko, że Tomaszek rzucał po prostu słowami na wiatr.....

Link to comment
Share on other sites

ad.1 ja nie porównuję, mówię o "powszechnym zdaniu"

ad.2 jak tylko poszukam to natychmiast wstawię :D

ad.3 regulaminy czytałem, byłem również na jednym zobaczyć jak to wygląda jak na ten moment uczę psa i sprawdzam efekty

ad.4 o Tomaszku wypowiedziałem się już wiele razy i tu robić tego nie będę bo że tak powiem "nic o nas bez nas"

a po piąte to już mówiłem o tym żebyś mi tu nie robiła off topa :angryy:, jeśli chcesz o tym porozmawiać zapraszam na PW lub na gg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Theogonia']A co do OFFa, cóż, może to dla Ciebie po prostu niewygodne :P

pozdrawiam Cie serdecznie
Asia[/quote]

dla mnie to kwestia szacunku....prosiłaś żebym na teamie nie robił offa? Uszanowałem to? Więc możesz się teraz odwdzięczyć :p

aż mi się nie chce wierzyć że tam byś się denerwowała skoro tutaj jesteś na pełnym świątecznym relaksie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']dla mnie to kwestia szacunku....prosiłaś żebym na teamie nie robił offa? Uszanowałem to? Więc możesz się teraz odwdzięczyć :p

aż mi się nie chce wierzyć że tam byś się denerwowała skoro tutaj jesteś na pełnym świątecznym relaksie ;)[/quote]


Donat, z tym offem na teamie to nie do końca tak jak mówisz- na teamie przez moje gapiostwo wykasowałam jeden z Twoich postów- do czego się otwarcie przyznaje, więc skasowałam także swoja wypowiedz. A temat dotyczył kopiowanych ogonów i wystaw w Niemczech.

Fotoblog to nie jest tylko rozmowa nt jaki piękny jest Twój pies. To rozmowa o wszystkim, co tego psa dotyczy- a moim zdaniem rozmowa nt uzytkowania rasy jest powiązana z Demonem. W koncu chcesz go uzytkowac w bardzo nietypowy dla rasy sposób.

Link to comment
Share on other sites

fotoblog nie ma służyć ani mówieniu o tym jaki pies jest piękny ani o jego wadach... fotoblog ma pokazać po prostu zdjęcia o jakieś tam tematyce [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Fotoblog]Fotoblog - Wikipedia, wolna encyklopedia[/url] a co do pisania na temat użytkowania psa to chyba jako jego opiekun (właściciel to nie jest lubiane przeze mnie słowo) mam prawo kierunkować go, oraz dokonać wyboru co było by fajnie robić. Licz się z tym też że ja nie cisnę na to żeby był on w tym najlepszy, jeśli ktoś ma ciśnienie niech sobie robi to w czym jego zdaniem zwycięży, ja tylko chcę żeby pies się bawił, rozwijał, oraz troszkę wytężył swój mały łepek i nosek. Co do wystawy się nie wypowiem bo nie jest to chyba sprawa połowy psiej Polski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']raczej staram się nie mówić o czymś co nie jest nią poparte ;)

teraz czas na pytanie retoryczne dzisiejszego dnia:
Dlaczego biedni studenci tacy jak ja muszą dziś iść do pracy?? :placz:[/quote]

bo, ponieważ, iż , gdyż.. :evil_lol: ktoś musi dziś pracować, w młodych siła i moc:diabloti:
Ale ciesz się, zostałeś wybrany, jeden z nielicznych, jako reprezentant nas-biednych studentów:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...