Jump to content
Dogomania

Zora


Izoldas

Recommended Posts

[quote name='Izoldas']Niestety, BOS potrzebuje tylko 3 regulaminowych ocen z wystaw do hodowlanki, nic więcej :( Nawet głupiego prześwietlenia stawów nie trzeba robić. Co więcej, nie jest to rasa podlegająca próbom pracy, więc formalnie nie przysługują im żadne tytuły użytkowości ani nie mają prawa występować w klasie użytkowej na wystawach.
[/QUOTE]

:mdleje:
W sumie suczki ONy o potrzebują tylko prześwietlenia no i te minimum 3 wystawy, ale reproduktory muszą mieć IPO. Wyszkolone suczki oczywiście przemawiają tylko na korzyść. Trochę to dziwne, bo poprzez wyszkolenie sprawdza się psychikę psa, a przecież suczka też może przekazać cechy charakteru.
Aż dziw mnie bierze, że BOSy nie muszą mieć prześwietleń...Chyba,że dysplazja jest rzadko spotykana, nie to co u ONów..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 456
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może dysplazja u BOS nie jest bardzo częsta, ale na pewno jest, zarówno biodrowa jak i łokciowa.

Moje mają przebadane biodra, łokcie, oczy, serce, defekt genu MDR1 (dotyczy owczarków i ich mieszańców), Ira Mielopatię Degeneracyjną, Zora wkrótce.

Za granicą raczej psy są badane, przynajmniej stawy i MDR1. W zależności od istnienia klubu rasy i jego wymagań przechodzą też bonitacje, testy psychiczne lub Korungi. Tylko u
nas tak jakoś mizernie, ale na klub, zwłaszcza silny i sensowny, nie widzę szans :(

Link to comment
Share on other sites

Czyli macie tak, jak u nas w baskach:) Każdy hodowca na własne zyczenie bada swoje psy.
U nas jest jeszcze tak, że nikt w PL nie pokryje nie przebadanej suki i nie uzyje do hodowli nieprzebadanego psa. Pilnujemy siebie nawzajem i to jest baaaardzo dobre:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Hej, witamy się :)

[url]http://a.imageshack.us/img192/5244/img2943cw.jpg[/url] jaki borzojowy ładny pyszczek :lol:

[url]http://a.imageshack.us/img215/9642/img2835y.jpg[/url] jaka piękna dziewczynka :loveu:

[url]http://imageshack.us/a/img819/866/dsc0028ph.jpg[/url] śliczne obie dziewuszki :loveu::loveu:

I wszystkie maluszki cudowneeee. Gratulacje !

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izoldas']Moje mają przebadane biodra, łokcie, oczy, serce, defekt genu MDR1 (dotyczy owczarków i ich mieszańców), Ira Mielopatię Degeneracyjną, Zora wkrótce.

Za granicą raczej psy są badane, przynajmniej stawy i MDR1. W zależności od istnienia klubu rasy i jego wymagań przechodzą też bonitacje, testy psychiczne lub Korungi. Tylko u
nas tak jakoś mizernie, ale na klub, zwłaszcza silny i sensowny, nie widzę szans :([/QUOTE]

no to jest pod wrażeniem tych badan... bo nawet o MDR1 nie miałam pojęcia..
Wiem, ze np w Niemczech u ONów sa robione badania DNA, ale w PL to nie jest wymagane...

Wdać, że za mało jest BOSów u nas niestety... a szkoda, bo rasa piękna z prostym grzbietem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...