Jump to content
Dogomania

Środki pielęgnacyjne


Aszunia

Recommended Posts

O nie wiedziałam, że olejek norkowy może przebarwiać.
Używam Iv san Bernard Zielone Jabłuszko - szampon i odżywka. Zarówno dla yorka jak i dla seterów.
Planuje teraz zakup oleju i myślałam właśnie o norkowym. Jeśli palmowy to jakiej firmy?
Słyszałam też, że olejku można dodawać do szamponu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja się przerzuciłam z IvS na coś takiego

[IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_4606.jpg[/IMG]
uważam, że włos dużo ładniejszy-naprawdę jedwabisty i lśni, że hej :lol:
poza tym jakby dłużej świeży. Jedyne co na minus-Zielone Jabłuszko ma zdecydowanie milszy zapach. Ten jest niespecjalny ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

My stosowalismy duzo róznych srodków ale z moich obserwacji do domowych warunków najlepszy jest herry szampon plus odzywka : vitally poils long jak dla mnie Kaprys po tym wyglada najlepiej, zreszta sami oceńcie
[IMG]http://i126.photobucket.com/albums/p84/kaprys/KopiaIMG_1460.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

olejek np. norkowy stosuje sie do natłuszczenia włosa po kąpieli (włos wygląda jak tłusty) a miedzy kąpielami można do rozrobić z woda destylowana i spsikać psa przed czesaniem oczywiście jeżeli ktoś czesze między kąpielami. Ja od samego poczatku stosuje olejek norkowy i jestem bardzo zadowolona :) i Ibi też !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nie chcialam tworzyc nowego tematu, więc proponuję tutaj podzielic się swymi sposobami jak kąpamy, myjemy nasze yoreczki. Najbardziej chcialabym uslyszec jak to robią ci, ktorzy mają wystawowe yorki z dlugą szatą. Moze ktos zechce podzielic się swymi sekretami, powiedziec z jakiej kosmetyki korzysta.
Ja to mam Crown Royal, Pet Silk, Top Performance i Therapet. Najlepszy wedlug mnie dla mojej Jeannie jest CR. Ja to robię zwykle: najpierw korzystam z szamponu, jak go wymyję wtedy wedlug instrukcji przygotuję conditioner i do niego jeszcze wlewam jakiegos olejku. Z taką mieszanką pobywa parę minut i wtedy juz to zplukam z wodą :) Wtedy juz idziemy suszyc się z suszarką. Na codzien spryskam sprejem i staram się nie czesac na sucho.

A jak wy to robicie? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja jak kąpię jessi tonormalnie - najpierw szampon .. staram się dokładnie wymyć włosy a są już dość ługie i jest troche ciężko, spłukuje, potem odżywka na 10-15 minut w ręcznik i spłukuje. Jessi znów ląduje w ręczniku na następne 10 min , żeby trochę wyschła potem suszymy suszarką i czeszemy w trakcie. Jak już jest sucha i wyczesana nakładam olejek migdałowy. Wczoraj pierwszy raz założyłam jej papiloty, a dzis będzie powtórka bo rano zostały tylko 4 :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa1970']Czy ktos uzywa kosmetykow BIO-GROOM.Polecila mi je fryzjerka Aksy.Poprosze o opinie.:lol:[/QUOTE]

ja caly czas chce je wyprobowac i tak jakos jeszcze nie sprobowalam :lol: slyszalam, ze są dobre, ale wiesz to trza wedlug psa podebrac. W tej linii mi nie bardzo podoba się to, ze odciencza sie tylko 1:4, ja lubię jak mozna odcięczac np. 1:30, lub nawet 1:60

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście używam szamponu, anty statyka i odżywki firmy BIO-GROOM i jestem zadowolona. Próbowałam już innych nawet ludzkich ale pomiędze wystawami jak i na co dzień wolę Protrin lenonin. Tylko na wystawy mam swój inny zastaw. Co bo rozcięczania macie rację.Preparaty do natłuszczanie są dobre i wydajne, można z nimi robić wiele rzeczy ale jak dla mnie to sprzedawane w za dużych pojemnikach dlatego używam oleju palmowego bo jest mniejszy i słyszałam ze lepszy. Jednak na początku natłuszczałam produktami bio-groom. Jednak duże ilości zniechęcają właściciele jednego psa. Jeżeli chcesz wypróbować szampon to kup mały. Ale ja kupuje średnie opakowanie bo prawie o jedną butelkę taniej wychodzi. Z początku kupowałam je od dystrybutora i muszę powiedzieć że jest to człowiek kompetentny ceny podanie na stronie są już z przesyłką i można poprosią o próbki jakiegoś nowiego szampony. Wiec ja polecam ale jak wiadomo każdemu pasuje co innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa1970']Do tej pory uzywalam kosmetykow Hery i bylam zadowolona ztej lini ale fryzjerka powiedziala ze lepiej by bylo zmienic na BIo-GROOM.Sama nie wiem co o tym myslec.[/QUOTE]

to zmien, wyproboj, przeciez trza "nakarmic" wlos czyms innym, zeby dostal innych srodkow pielęgnacyjnych :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa1970']Do tej pory uzywalam kosmetykow Hery i bylam zadowolona ztej lini ale fryzjerka powiedziala ze lepiej by bylo zmienic na BIo-GROOM.Sama nie wiem co o tym myslec.[/quote]

Ja teraz zakupiłem cały zestaw BIO-GROOM ,taki jak polecił mi właściciel sklepu mający własną hodowlę Yorków :

[URL="http://sklep.amberhouse.com.pl/biogroom-szampon-protein-lanolin-355ml-p-167.html?cPath=76_75_45_46"][COLOR=#000066]Bio-groom Szampon Protein Lanolin 355ml[/COLOR][/URL]

[URL="http://sklep.amberhouse.com.pl/biogroom-odzywka-super-cream-453g-p-184.html?cPath=76_75_45_47"][COLOR=#000066]Bio-groom Odżywka Super Cream 453g[/COLOR][/URL]

i zamiast olejku taki środek

[URL="http://sklep.amberhouse.com.pl/biogroom-coat-polish-473ml-p-195.html?cPath=76_75_45_49"][COLOR=#000066]Bio-groom Coat Polish 473ml[/COLOR][/URL]

po nim włos jest nawilżony ale nie tak bardzo mokry i tłusty jak po olejku.
Narazie dwa razy Feniks był kąpany w tym i jest oki.
Trzeba próbować bo każdy włos inaczej reaguje ,na przykład po olejku norkowym KW Feniks mało co nie zwariował musiałem go drugi raz kąpać bo latał piszczał i się drapał-kilka godzin latał i nie mógł miejsca sobie znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...