Jump to content
Dogomania

Szpice Wilcze z Marysina


M&S

Recommended Posts

[quote name='Tekla64']alez mialam do nadrobienia
Aiko gratulacje piekny jest
Borysek .... no to Borysek choc troche dal nam sie popodziwiac
a Tygrysiatko piekne[/QUOTE]

Cieszę się, że jesteś:)
Dziękuję.

[quote name='stokrotka.af']no piękne te Twoje futra :loveu: wszystkie :loveu: ja ja bym się do nich poprzytulała :evil_lol:[/QUOTE]

To wpadaj, futra się ucieszą;):)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 15.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • M&S

    6316

  • taxelina

    1209

  • Asiaczek

    1089

  • łamAga

    573

Top Posters In This Topic

[quote name='deer_1987']Oj czego to ja sie dowiaduje tutaj ze sa jakies numerki? :D[/QUOTE]

A są;)

[quote name='dOgLoV']sama byłam zaskoczona ale Ibri ma d23 czyli ruda tygrysio pregowana :loveu:[/QUOTE]

No taki ma kolorek:p

[quote name='deer_1987']a kto decyduje o tych kolorach?[/QUOTE]

[quote name='dOgLoV']to sa kolory naturalne z jakimi sie rodza tylko sa przeróżne tygrysio pregowane , rudy solid , rudy klasycznie pregowany itd , itd[/QUOTE]

O kolorach decyduje hodowca, no prawie, kolorami naturalnymi u kotów ras tzw. naturalnych są czarne zpręgowaniem lub cętkowaniem.
Pozostałe kolory powstały dzięki działalności hodowlanej. Dobierając rodziców o określonych kolorach można przewidzieć jakie umaszczenie będzie miało potomstwo.
Kocia genetyka jest dość skomplikowana, są kolory dominujące i recesywne. Trzeba przeglądać rodowody wiele pokoleń wstecz i już:evil_lol:
Są koty w różnych kolorystycznych odmianach np, kremowo srebrzysty, srebrzysto czarny, z pręgowaniem lub bez. Są też barwy jednolite np. czarny, niebieski i inne.

[quote name='deer_1987']Tak ale ktos zadecydowal ze ten nr to taki kolor a inny kolor to inny numer? :)[/QUOTE]

Tak kocie związki.

[quote name='Buszki']Ja miałam kotkę egzotyczną szylkretową motylo pręgowaną ;).[/QUOTE]

Czyli klasycznie pręgowaną, polega to na tym, że pręgi po odpowiednim ułożeniu kota przypominają kształt skrzydła motyla...

[quote name='Cienka']Jakaś masakra z tymi kolorami:crazyeye:[/QUOTE]

Jak troszę liźnie się tematu, to nie jest takie straszne;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']a te kolory to sa dla rodowodowych kotow czy dla wszystkich? znaczy jak kupie kotka na kolana bez papierka ale ma taki i taki kolor to moge mowic ze ma kolor o numerze?[/QUOTE]

Chyba nie masz zamiaru kupować kota z pseudo.....?!!!!

Oznaczenia kolorów są w rodowodach, a koty domowe-dachowce numerów nie mają.

Nasz Kitka była czrno-biała, a Zuzia jest biała w szylkretowe łaty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Ja to nie mam w ogole zamiaru kota miec, ja psiara :diabloti: Ale pytalam z ciekawosci jak to wyglada :)[/QUOTE]

Jak widzisz na naszym przykładzie, jedno drugiego nie wyklucza, a koty z psami świetnie się dogadują:lol::lol:

[quote name='sunshine']Czego to już ludzie sobie nie wymyślą:P
Moja ulubiona rasa kota :
[IMG]http://www.racasgatos.com/wp-content/uploads/racasgatos/devonrex3.jpg[/IMG]

Devon rex :D
No i z czystej lojalności syberian....:evil_lol:[/QUOTE]

Ja za rexami nie przepadam, to typowy ludziki twór, jeszcze te włochate to ok., ale nagie cornisze, peterbaldy......:roll:w moim odczuciu to nieporozumienie.

Bardzo dziękuję za lojalność;):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Nie wiem jak to byloby z kotem w domu ale wszystkie koty na dworzu trzeba pogonic uwaza sherry.... :roll:[/QUOTE]

Bo to są obce koty, nasz Kita przyszła jak Topaz-jamnior miał 3 lata i bardzo się kochały, do tego stopnia, ze jak Topaz odszedł, to Kita przestała rozmawiać, a była baardzo dużo mówiązym kotem.

Gdzieś na początku galerii powinny być ich zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']Bo to są obce koty, nasz Kita przyszła jak Topaz-jamnior miał 3 lata i bardzo się kochały, do tego stopnia, ze jak Topaz odszedł, to Kita przestała rozmawiać, a była baardzo dużo mówiązym kotem.

Gdzieś na początku galerii powinny być ich zdjęcia...[/QUOTE]
Calkiem mozliwe, obce kroliki/zajace tez sa fajne :diabloti: a ten domowy to jej najwiekszy przyjaciel :loveu: chociaz proba zapoznania z kotem znajomej, to u niej mialy byc nasze psy na czas naszego urlopu wyszla tak sobie. to znaczy sherry by sie chciala bawic po swojemu z kotem a kot tego nie rozumie i stad problemy byly...

to zaraz zerkne :loveu:

EDYCJA
[url]http://www.dogomania.pl/threads/127077-Szpice-Wilcze-z-Marysina?p=11596185&viewfull=1#post11596185[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Tak ale ktos zadecydowal ze ten nr to taki kolor a inny kolor to inny numer? :)[/QUOTE]
To jest odgórna klasyfikacja umaszczeń u kotów. MOżesz sobie ciut poczytać choćby pod ponizszym linkiem:
[url]http://nordhouse.net.pl/kodowanie-kolorow-ems[/url]

[quote name='Cienka']Jakaś masakra z tymi kolorami:crazyeye:[/QUOTE]
Dlaczego? Przeciez to normalne, że kolor trzeba (do dalszego się nim posługiwania) jakoś okreslić. Przeciez u basków tez sa geny, które sa opisane literkami...

[quote name='deer_1987']a te kolory to sa dla rodowodowych kotow czy dla wszystkich? znaczy jak kupie kotka na kolana bez papierka ale ma taki i taki kolor to moge mowic ze ma kolor o numerze?[/QUOTE]
Umaszczenia kotów rodowodowych bardzo często maja swoje odzwierciedlenie u kotów rasy tzw. europejskiej:)

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...