Jump to content
Dogomania

Witaminy w tabletkach, niepełnowartościowa dieta


_jamaica19

Recommended Posts

Chcialabym się dowiedziec jakie są najlepsze witaminy w tabletkach dla psa. Fado nie toleruje nic co się posupuje więc duża czesc odpada niestety.
Karmię go barfem i chciałabym uzupełnic mu ta diete witaminami:loveu::loveu:
Dzis używam Milti Vit Canis- karma uzupełniająca witaminowao-mineralno-aminokwasowa dla psów, ale nie mam pojecia czy to jest dobre:)?

Link to comment
Share on other sites

Jesli karmisz barfem to raczej nie powinno byc potrzeby dodawania preparatów witaminowych- o ile oczywiście dobrze bilansujesz posiłki psa;
nalezy pamietac, ze "sztuczny" dodatek witamin ma sens przy uzupełnianiu niedoborów w organizmie, a jesli podajemy witaminy na codzień to łatwo mozna przedobrzyć - czy sama łykasz codziennie "multiwitamine"?
o tej porze roku dobrze jest wzbogacic diete psa o większa ilośc tłuszczów - oczywiście o ile spacery sa równie intensywne jak latem; bardzo dobre sa preparaty w kapsułkach , zawierajace w swym składzie różne tłuszcze w odpowiednich proporcjach; mozesz je podawać na przemiennie z surowym żółtkiem;)
napisz jak wygladaja posiłki Twojego psa- np tygodniowy jadłospis;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

czasami sie obawiam ze ludzie karmiąc naturalnie staraja sie dodatkowo "zapakować" w psa jakieś extra suplementy w max ilości, aby mieć 101% pewność że pies ma wszystko, czasami chyba zupełnie niepotrzebnie , bywa że ze szkodą dla psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moje psy od niedawna wyjadają mi ziemię z trawnika (w jednym miejscu). Karmię je suchą karmą i to niestety nie z górnej półki. Domyślam się, że czegoś im zaczyna brakować. Czy podawać im kompleksowy zestaw witamin i minerałów czy może chodzi o jeden (kilka) element?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...