Jump to content
Dogomania

chudzina :(


Recommended Posts

Mój pies był też strasznym niejadkiem jako szczenię i młodzik i nie tyle co jadł mało co potrafił nie jeść przez kilka dni ogólnie nawet góra futra nie zakrywała wystających kości istny anorektyk teraz psiak ma 5 lat i boje się żeby się kluska z niego nie zrobiła :lol:
Ogólnie jeśli psiak jest zdrowy, wykluczone jest zarobaczenie czy inne przypadłości zdrowotne to może warto zmienić rodzaj jedzonka lub podnieś jego smakowitość ;)

Link to comment
Share on other sites

pies tak wybrzydza ze tragedia
dostaje ryz z miesem i z marchewa do tego wale jej jakies witaminy [ma dysplazje] i chrupki ma caly czas w misce
jak ja bym byla psem to bym to jadla :P
wydziwia i tyle
pies byl odrobaczany wiec robale raczej wykluczam
dzieki za szybka odpowiedz ;)

Link to comment
Share on other sites

Skąd ja to znam :p
Nakładam do michy, a pies wychodzi z kuchni...
Albo ostentacyjnie się odwraca i nawet nie podejdzie..
Teraz testujemy suche karmy..
Na poczatku szał...totalna fascynacja, micha wymieciona za każdym razem...
Ale tak na 3 dzień już nie ma zainteresowania..
I znowu nie podchodzi do michy.
Wystarcza mu jeść raz na dzień, choć czasem je 2 razy dziennie.
Zależy jakie ma chęci :p

Link to comment
Share on other sites

tez uwazam
tlyko jak patrze na tego mojego gowniarza to klatke ma szeroka a brzuszek taki chudy
nie wiem.. moze mam jakas obsesje
jak moja mama uslyszy o samych chrupkach to sie chyba zalamie :P
no ale to wkoncu moj pies
przed chwila dalam jej ryz z obiadu i udko kurczaka z rosolu
obralam z kosci i wymieszalm z ryzem
pies tak wkuszal ze az sie uszy trzesly
mysle ze to ile ona je zalezy od jej nastroju :)
troche sie uspokoilam bo po tym gadaniu ludzi na ulicy 'boooze jaki zabidzony pies' zaczelam sie naprawde zastanawiac czy cos jest nie tak..

Link to comment
Share on other sites

Marmara nie demonizuj ;).
Kaffka, psin moze byc na takim etapie rozwoju, kiedy wyglada jak wyplosz, jak kazdy nastolatek :). Dopiero zacznie nabierac masy, ma na to troche czasu, wiec nie ma co panikowac. A z jedzeniem poczytaj o barfie, chyba jeden z najlepszych sposobow zywienia psow ( i najsmaczniejszych).

Link to comment
Share on other sites

Caly dzial tu:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f503/]BARF - Dogomania Forum[/url]
Natomiast zywienie polega na podawaniu miesa, kosci, podrobow, zmieszanych z warzywami i owocami, olejem, platkami i innymi roznosciami, by pokarm byl zroznicowany, bilansowal sie w dluzszym okresie czasu i byl jak najbardziej zblizony do naturalnego ( ze tak napisze ;) ) zywienia psowatych.
Natomiast nie co sie ludzmi na ulicy przejmowac, wychowaniem i innymi "dobrymi radami" tez sie bedziesz sugerowac ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kaFFka']mam jej do tego sypac te wszystkie jej can vity?[/QUOTE]
[quote name='karjo2']Bardziej doswiadczeni barfiarze polecaja przy psach na etepie wzrostu, pracujacych, starszych dodatki na stawy.[/QUOTE]

Ale nie Can-Vit!! :razz: Nic co ma w sobie wapń! Dodatki na stawy typu Arthroflex, glukozaminę z chondroityną... Dogrze zbilansowany barf zawiera stosunkowo dużo wapnia, suplementując go jeszcze dodatkami mineralnymi można zrobić krzywdę psu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kaFFka']ja mam w tabletkach arthro fos wlasnie z glukozamina i chondroityna[/QUOTE]

Ten jest ok, ale ArthroFos Forte w proszku już nie, bo zawiera wapń. Podając dodatki na stawy przy barfie, zwracaj uwagę, by nie zawierały wapnia i innych składników mineralnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...