Jump to content
Dogomania

Kolejna porzucona ?


bubu24

Recommended Posts

Wieczorem 2 grudnia znaleźliśmy małą kudłatą suczkę. Biegała jak szalona i strasznie "płakała". Wyglądało na to, że się zgubiła. Rozwiesiliśmy ogłoszenia ale dotąd nikt się po nią nie zgłosił. Chyba niestety została wyrzucona. Sunia strasznie tęskni i rozpacza. W domu jest OK, ale na spacer nie daje się z nią wyjść bo natychmiast "wyrywa z kopyta" i z wielkim krzykiem biegnie w miejsce gdzie chyba została porzucona i szuka.
Tymczasowo przygarnęli ją nasi znajomi (nasza Zuzia nie chce tolerować konkurencji), ale nie mogą jej zatrzymać. Szukamy pilnie właściciela lub nowego domu, bo schronisko byłoby dla niej tragedią. Suczka jest nieduża 10-12 kg, śliczna, przyjazna, przyuczona do czystości, wykonuje podstawowe polecenia i w domu jest bardzo grzeczna.
Kontakt: 0-505057441 lub 0-501221416.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='beka']Fajny terierek z niej.
Poproszę Ritę 60 żeby wstawiła na wątek terrierkowy...[/quote]
Juz wstawilam,sliczna jestes malenka,pewnie po ostrzyzeniu jeszcze bardziej rozkwitniesz:roll:
Dziewczyny napiszcie pare słow wiecej o niej,to znaczy wiek,wielkosc,waga,to wrzuce na forum terierkowe,no i ewentualny kontakt:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wystawianie psa na Allegro to ostateczność. Pamiętajcie, że zgodnie z Kodeksem Cywilnym i regulaminem Allegro nie możecie odmówić oddania psa osobie, która zalicytuje w aukcji. Aktualnie toczy się dochodzenie w sprawie psów z Allegro wywożonych nielegalnie do Włoch. Na razie nie widzimy takiej potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bubu24']Wystawianie psa na Allegro to ostateczność. Pamiętajcie, że zgodnie z Kodeksem Cywilnym i regulaminem Allegro nie możecie odmówić oddania psa osobie, która zalicytuje w aukcji. Aktualnie toczy się dochodzenie w sprawie psów z Allegro wywożonych nielegalnie do Włoch. Na razie nie widzimy takiej potrzeby.[/quote]

A w ogłoszeniach były klauzule i zastrzeżenia?

Z allegro nie narzucam się...:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunia od 29-go jest u mnie w DT.

Sunia, nazwaliśmy ją Pampusią, nie jest już młoda. Wet ocenił jej wiek na ok 5 lat (waży 15 kg). Nie jest też tak zwinna jak młoda sunia (porównuję z jedną z moich najmłodszych suń, z 6-latką), no chyba, że ona taka po prostu jest. Chodzi mi o schodzenie ze schodów, o łapanie piłeczki i ogólnie o poruszanie się.
Jak do tej pory, nie jest dość kontaktowa, nie podchodzi sama jak moje suki aby ją głaskać. Mam nadzieję, że po kilku dniach pobytu w nowym miejsu się to zmieni.
Nie wskakuje na łóżka (co dla mnie jest zaskakujące) i niech tak już zostanie.
W nocy śpi spokojnie, trochę chrapie.
Gdy my jemy ona siada przy stole i delikatnie (podając łapkę) prosi o coś dla siebie. Nie jest nachalna jak moje skarby.
Niestety, gdy widzi, że ktoś z nas wychodzi, też pcha się do wiatrołapu a gdy zostaje w holu wali łapą w drzwi. Musiałam ją za to kilka razy skarcić bo za kilka dni pójdziemy do pracy więc musi się przyzwyczajać. Mam nadzieję, że nie będzie niszczyć, gdy zostanie na kilka godzin sama (bez ludzi), nie bardzo chcę zostawiać ją na tyle godzin na dworzu, jak sugerowała Pani Grażynka, u której do tej pory przebywała, z uwagi na niskie temperatury.
No i za każdym razem gdy się ją wypuści biega jak szalona wokół domu z piskiem.
Nie boi się strzałów.
Relacje z innymi psami ma poprawne.
Samochodem jeździ bardzo spokojnie na tylnym siedzeniu i nie skacze po całym samochodzie (jak moja) co jest niewątpliwie plusem.
Niestety wzięta na smycz na spacer ciągnie jak szalona.
Je suchą karmę.
Wg mnie jest nieco za gruba, może przekarmiona albo w ciąży. W styczniu ją wysterylizuję to zobaczymy.

Chcę ją jeszcze poobserwować aby móc zrobić jej pełny profil osobowościowy bo zachowanie Papmusi na pewno po kilku dniach się nieco zmieni, gdy się przyzwyczai i okrzepnie po kolejnej traumie zmiany miejsca. Lecz póki co wg mnie nadawałaby się dla starszej osoby/osób (jedyny mankament, że mocno ciągnie na spacerach), która nie musi mieć pięknego, młodega psa.

Założe jej nowy wątek, gdyż w domu musiałam powiedzieć, że znalazłam ją w okolicach pracy.

Link to comment
Share on other sites

Cd. o suni.

Niestety w mojej ocenie ta panienka nie jest w tej chwili adopcyjna.
Po pierwsze, za każdym razem, gdy wychodzi na dwór zaczyna potwornie spazmować (mam nadzieję, że sąsiadom to nie przeszkadza), całe szczęście po ok 30 sekundach się uspakaja.
Po drugie, wzięta na smycz ciągnie jak szalona.
Po trzecie, ona tylko czycha aby uciec.
Niestety raz jej się to udało przez moją nieuwagę. Goniłam ją pół kilometra a ona po drodze mogła wpaść pod samochód bo przecięła wylotówkę na Białystok w poprzek (całe szczęście wieczorem samochodów było już mało).

Macie jakiś pomysł? Ja mam oczywisty, skontaktować się z psim psychologiem. Tylko wiadomo, kasa na to potrzebna. Zadzwonię, zorientuję się. Póki co oczywiście będzie u mnie jak długo trzeba.

Link to comment
Share on other sites

Czy naprawdę uważacie, że natychmiast z każdym takim psem trzeba iść do psychologa ? To nie Ameryka. Bidula została wyrzucona (jestem tego praktycznie pewien) po kilku latach w domu, być może wcześniej straciła Pana lub Panią (wygląda mi to na pozbycie się kłopotliwego spadku po dziadku lub babci). Potem trafiła do obcego domu gdzie był inny zadomowiony pies i znów po kilkunastu dniach zmieniła miejsce zamieszkania. Dajcie jej ochłonąć. Może nawet dobrze, że jest w większym psim towarzystwie u żabusi, bo pies to stworzenie stadne, a w większej grupie psy zachowują się inaczej niż jeden pies domownik, który broni swojej wyjątkowej pozycji. Zobaczycie, że za 2-3 tygodnie sama się uspokoi, bez potrzeby nabijania portfela psychologom, a ewentualna "kuracja" na pewno nie byłaby krótsza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...