Jump to content
Dogomania

Jakie warunki trzeba zpełnić na Multi Championa?


Cally

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Poznaniu ten tytuł jest przyznawany podczas międzynarodówki w listopadzie, a wystawa w tym roku odbedzie się 8-9. Ja ją traktuje jako podsumowanie sezonu - byłam tam raz i uważam, że pod względem warunków jest najlepsza(chociaż parking cholernie drogi). W 2006 bedzie tam światowa. Oprócz zw.pl. jest tam tez przyznawany mł.zwyc.pl. (w 2001 mieliśmy srebro....było tak blisko :( )

Pozdrawiam

Kaśka

Link to comment
Share on other sites

Dziwnie napisane ''Zw''.Zwycięzca musi być czegoś np.młodziezy,rasy. Może chodziło o tytul Zw.Wystawy, który otrzymuje pies/suka wychodzacy z porownania klasy otwartej,uzytkowej, championow i posredniej z ocena doskonala i pierwsza lokata.

Lady masz racje - NP/SwR to inaczej BOS. No srebro nie jest aż tak złe....zawsze można powiedziec że pies jest v-ce ml.zwyc.pl. :P Chociaż takiego tytułu nie ma 8)

Pozdrawiam

Kaśka

Link to comment
Share on other sites

Pies z tytułem ch. ma takie same prawo walczyć o CACIBa jak inne psy. Natomiat w niekażdym kraju może dostać CWC w kl.ch.( w Polsce może)

CWC mogą dostać psy z 1 lokatą w kl.otwartej, użytowkowej, pośredniej i championów(w Polsce). Ale jest to tytuł według uznania sedziego, więc pies może dostać tylko 1 lokate i złoto bez CWC. Lady szczerze mówiąc musze sie zastanawić co to mogło znaczyć :-?

Link to comment
Share on other sites

Natomiat w niekażdym kraju może dostać CWC w kl.ch.( w Polsce może)

Skoro pies jest już championem to po co mu więcej CWC? No chyba, że ktoś je kolekcjonuje...

Z tego wynika, że kl. championów niczym nie różni się od np. otwartej więc nie widzę sensu wystawiać w niej psy. Może to chodzi o "Patrzcie, mój pies już jest championem", bo gdyby startował w innej klasie, to sędzia nie mógłby tego wiedzieć... :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Lady ja uwązam że klasa ch. jest bardzo potrzebna - championy, które sa w tej klasie zazwyczaj walczą o CACIBa - świetny pies - champion nie będzie uniemożliwiał zdobycia CWC i tym samym walki o champ. psomz otwartej. Pozatym np. w Rosji pies ch. innego kraju, żeby zostać ch.Rus może tylko wygrać klase ch. i zdobyć CAC. Klasa ch. jest niezbędna według mnie

Link to comment
Share on other sites

Boze wszystko to zapamietac tak od razu to naprawde trudne zadanie :( ,

musze wszystko sobie jakos poukladac.

A jak z Ch. kraju czy mozna go otrzyamc wygrywajac np. 3 wystawy pod rzad, czy cos takeigo?

Czy takie Champoinat rozni sie czyms od tego z wnioskow CWC ?

Link to comment
Share on other sites

Aby zdobyć Ch.Pl. jest tylko JEDEN sposób - zdobyć 3 wnioski CWC od trzech różnych sedziów w tym conajmniej jeden musi być z wystawy międzynarodowej lub klubowej, a między uzyskaniem pierwszego a ostatniego mniesku musi upłynąc nonajmniej 6 mies. i 1 dzien POdaj troche linków :wink:

warunki na uzyskanie ch. (ogólnie w różnych krajach europy) http://www.naszepsy.pl/regulaminy.asp?Id=791

na ch.Rosji

http://www.naszepsy.pl/regulaminy.asp?Id=1081

na ch.węgier

http://www.naszepsy.pl/regulaminy.asp?Id=794

Podzrawiam

Kaska

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odgrzebuję ale mam pytanie

2. Dla psów podlegających próbom pracy:

- 2 x CACIB od 2 różnych sędziów w okresie co najmniej jednego roku i jednego dnia

- co najmniej 3 lokatę lub ocenę dobrą podczas konkursów, na których przyznawany jest wniosek CPC, a jeśli próby oceniane są za pomocą punktów, to nie bierze się pod uwagę oceny, tylko pies musi uzyskać 75% punktów z maksimum.

do pierwszego nie mam pytań, co do drugiego - czy wystarczy zdany egzamin IPO I z odpowiednią oceną i punktacją? Czy to musi być wyższy stopień wtajemniczenia - IPO II czy III???

Link to comment
Share on other sites

Sadze,ze tak.Nie przypominam sobie,bym gdzies widziala IPOII lub III.

To jeszcze przy okazji-Crufts CC oznacza,ze pies na tej wystawie otrzymal wniosek na championa.CC to Chalenge Certificate,odpowiednik naszego CWC.Natomiast BOS na dobra sprawe nie jest tym samym,co NPwR.BOS oznacza best of opposite sex czyli najlepszy w plci.Idac tym tropem BOSa moze otrzymac pies z klasy mlodziezy(co ma miejsce czesto zagranica),natomiast NPwR moze otrzymac tylko pies z klasy doroslej.U nas bardzo rzadko przyznaje sie BOS.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wznawiam temat, bo mam pytanko, które już na pewno było poruszane, ale szukam i szukam i nie widzę...

Mója sunia przekochana :D dwa tygodnie temu w Lesznie zdobyła ostatni CACIB potrzebny do Inter Championa, więc mam pytnie - co teraz? Czy po prostu czekam, czy powinnam zgłosić gdzies jakiś wniosek? Słyszałam, że na takie potwierdzenia czasami bardzo długo się czeka - czy jest jakiś sposób, żeby ten proces przyspieszyć? (Patrzę na te wszystkie wystawy, gdzie intery można wystawiać za darmo albo po zniżkowych cenach i oczy mi się śmieją :wink: ) Jak w ogóle ten proces uzyskania potwierdzenia wygląda? (Słyszałam coś kiedyś na ten temat, ale nie wiem, czy to była prawda, czy tylko plotka).

Gdy Misia skończyła polski championat, to napisałam piękny wniosek do Zarządu Głównego i potwierdzenie dostałam bardzo szybciutko, więc teraz interesuje mnie, czy dla tego intera też powinnam jakoś zadziałać...

Z góry dzięki wielkie za pomoc od bardziej doświadczonych - Misia to mój pierwszy interchampion. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Wznawiam temat, bo mam pytanko, które już na pewno było poruszane, ale szukam i szukam i nie widzę...

Mója sunia przekochana :D dwa tygodnie temu w Lesznie zdobyła ostatni CACIB potrzebny do Inter Championa, więc mam pytnie - co teraz? Czy po prostu czekam, czy powinnam zgłosić gdzies jakiś wniosek? Słyszałam, że na takie potwierdzenia czasami bardzo długo się czeka - czy jest jakiś sposób, żeby ten proces przyspieszyć? (Patrzę na te wszystkie wystawy, gdzie intery można wystawiać za darmo albo po zniżkowych cenach i oczy mi się śmieją :wink: ) Jak w ogóle ten proces uzyskania potwierdzenia wygląda? (Słyszałam coś kiedyś na ten temat, ale nie wiem, czy to była prawda, czy tylko plotka).

Gdy Misia skończyła polski championat, to napisałam piękny wniosek do Zarządu Głównego i potwierdzenie dostałam bardzo szybciutko, więc teraz interesuje mnie, czy dla tego intera też powinnam jakoś zadziałać...

Z góry dzięki wielkie za pomoc od bardziej doświadczonych - Misia to mój pierwszy interchampion. :D[/quote]

Już kiedys byl temat o Interach - tam pisano,ze nie trzeba czekać na potwierdzenia z kolejnych wystaw -tylko szybko wysyłaj wniosek do FCI za pośrednictwaem naszego ZG. Przecież z FCI przychodzi potwierdzenie ,że CACIB jest uznany.
Zazdroszczę Ci - ja ostatnią wystawę zawaliłami niestety na ostatni CACIB musimy jescze troszke poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Kika nie stresuj sie:))potwierdzenia NIE sa potrzebne-kserujesz karty ocen i wysylasz:))jak ja bym czekala na potwierdzenie to moze bym dostala intera jakby suka poszla do klasy weteranow:))))) a tak po 3 miesiacach mam sliczny dyplomik:))a ten sezon mam taniejszy:))))dzieki temu:))))

tak w temacie o Interchampionach odpowiedziała mi [b]orsini[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']Już kiedys byl temat o Interach[/quote]Wiem, że był, ale nie mogłam go znaleźć - ten topik był najbliższy tematycznie z tych, które znalazłam, dlatego tu się dopisałam. Jeśli wiesz, gdzie jest tamten topik, to byłabym wdzięczna za link.

[quote name='Kika'] tam pisano,ze nie trzeba czekać na potwierdzenia z kolejnych wystaw -tylko szybko wysyłaj wniosek do FCI za pośrednictwaem naszego ZG. [/quote]Czy możesz wyjaśnić, co to znaczy "wysyłaj wniosek za pośrednictwem"? Co dokładnie mam napisać i gdzie to coś wysłać?

[quote name='Kika']Zazdroszczę Ci - ja ostatnią wystawę zawaliłami niestety na ostatni CACIB musimy jescze troszke poczekać.[/quote]Misia wygrywa CACIBy przeciętnie co drugą wystawę... Tak i ten ostatni, po roku, też wygrała przy drugim podejściu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...