Jump to content
Dogomania

Jakie warunki trzeba zpełnić na Multi Championa?


Cally

Recommended Posts

wiem,że kiedyś trzebabyło:

-zbobyć 3 CACIB,1 w kraju zamieszkania lub w kraju macierzystym rasy

-między 1 a 3 wnioskiem musiało upłynąć przenajmniej rok

Jak to jest teraz?Podobno w kwietniu zaostrzono coś do 4 wniosków,czy coś takiego? :-?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wniosek CACIB jest to wniosek na Międzynarodowego Championa Piękności, czyli na Inter Championa. Warunki jakie trzeba spełnić to:

1. Dla psów, które nie podlegają próbom pracy:

- 4 x CACIB w 3 różnych krajach od 3 różnych sędziów

- 1 CACIB z tych 4 musi być uzyskany w kraju zamieszkania właściciela psa lub w kraju pochodzenia rasy.

2. Dla psów podlegających próbom pracy:

- 2 x CACIB od 2 różnych sędziów w okresie co najmniej jednego roku i jednego dnia

- co najmniej 3 lokatę lub ocenę dobrą podczas konkursów, na których przyznawany jest wniosek CPC, a jeśli próby oceniane są za pomocą punktów, to nie bierze się pod uwagę oceny, tylko pies musi uzyskać 75% punktów z maksimum.

Wyjątki:

- foksteriery - w próbach norowania pies musi uzyskać co najmniej 60% z maximium

- psy użytkowe - które zdają egzamin IPO.

Link to comment
Share on other sites

Wg. mnie Multi Ch to nie to samo co Inter Ch.

Spotkałam się z tym, że tytuł ten (chyba nieoficjalny, bo nie widziałam nigdzie dotyczącej tego zagadnienia regulacji) używa się w stosunku do psów, które posiadają championaty kilku, różnych krajów.

Czyli pies który jest równocześnie np. Ch.Pl, Lux.Ch, Fr.Ch, B.Ch jest Multi Ch :)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście tytuł Inter Champion jest to inaczej Międzynarodowy Champion Piękności, a Multi Championem jest pies, który posiada tytuł Championa kilku krajów. Inter Champion nie musi być Multi Champ.,a Multi Champ. nie musi być Inter Champ. :)

Link to comment
Share on other sites

No to już chyba pojmuję:

Aby pies był int.ch. musi:

- zdobyć 3x CACIB w 3 różnych krajach

Aby pies był multi ch. musi:

- zdobyć 3x CWC w przynajmniej 2 krajach

zgadza się?

Czyli to oznacza, że pies może być już int.ch. zanim będzie championem jakiegokolwiek kraju? :-?

Link to comment
Share on other sites

Nie Lady, to nie tak.

Aby był Inter Champ., musi spełnić warunki, o których pisałem powyżej.

Aby był Multi Champ., musi być Champ. kilku krajów, a w różnych krajach są różne wymogi, aby otrzymać tytuł Championa. W Polsce są min. 3 x CWC + dodatkowe (że jedno z wystawy rangi międz., klubowej lub champ. i pomiędzy wnioskami okres minimum 6 miesięcy), ale w Niemczech jak się nie mylę trzeba zdobyć 4 x CAC + dodatkowe wymogi. W Czechach 3 x CAC w dwóch sezonach wystawowych + dodatkowe kombinacje (bo tam są jeszcze res.CAC) itd. itp.

Link to comment
Share on other sites

Wasza znajomosc regulaminow FCI jest tragiczna, co do intera to ktos podal dobre wymagania ale tytul Multi championa po prostu oficjalnie nie istnieje, wymyslili go wlasciciele psow i uzywaja z reguly kiedy pies jest champ wiekszej ilosci krajow.

Jeszcze\raz TYTUL MULTI CHAMPIONA NIE JEST TYTULEM OFICJALNYM I NIE MA ZASAD PRZYZNAWANIA GO

Link to comment
Share on other sites

Kaska, spokojnie :wink:

Chciałam się jeszcze zapytać czy resCACIB liczy się tylko wtedy jak zwykły CACIB, gdy pies, który zdobył CACIB jest int.ch. , czy normalnie "wlicza się" do int. championatu?

Przejżałam rodowód Laduśki i zauważyłam, że jakiś jej dziadek w miejscu tytułów ma wpisane coś takiego: FIN MVA V-96 V-95

Czy ktoś wie co to znaczy?

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam jeszcze trochę tego. Co to jest :

INT-DAN-CH (po co to "dan"?)

RCACIB (może chodzi o resCACIB)

ZW (czego zwycięsca?)

Zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz...

W IV pokoleniu mam suczkę o imieniu JOY. Po prostu JOY i nic więcej. Żadnej hodowli... Nie mógł się tutaj nikt pomylić, bo raz w internecie w czyimś rodowodzie też była JOY. Jest tylko nr. jej rodowodu...

Link to comment
Share on other sites

Chciałam się jeszcze zapytać czy resCACIB liczy się tylko wtedy jak zwykły CACIB, gdy pies, który zdobył CACIB jest int.ch. , czy normalnie "wlicza się" do int. championatu?

Przejżałam rodowód Laduśki i zauważyłam, że jakiś jej dziadek w miejscu tytułów ma wpisane coś takiego: FIN MVA V-96 V-95

Czy ktoś wie co to znaczy?

No właśnie...

Link to comment
Share on other sites

Lady.

CACIB to certyfikat na interchampiona i trzeba zdobyć 4 takie wnioski z 3 krajów aby pies został interchampionem (w okresie nie krótszym niż 1 rok)

res CACIB jest przyznawany 2-giemy najpiekniejszemy psu i liczy się do interchapionatu tylko w wypadku gdzy pies który otrzymał CACIB jest już interchampionem (ma zatwierdzony tytuł) lub nie ma prawa do tytułu interchampiona (pies pochodzi z kraju nie zrzeszonego w FCI, pies w księdze wstępnej)

Natomiast tytuł Multi championa jest tytułem zwyczajowym, nie oficjalnym, dla psów które posiadają co najmniej 5 (??? mogę się mylić w liczbie) championatów różnych krajów.

I Interchampion nie musi być Mulichampionem a Multichampion Interchampionem, bo te tytuły rządzą się innymi prawami.

Można mieć psa Championa Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Węgier ale nie posiadać w dorobku tych 4 CACIB (do championatów krajowych wystarczają wnioski CWC/CAC)

Można mieć Interchampiona nie mając żadnego championatu krajowego (jedzie się wtedy tylko na 4 wystawy międzynarodowe i zdobywa się wnioski CACIB w 3 krajach) - ale to jest mało realne, chyba, że ma się psa cudo.

FIN MVA V-96 V-95

Prawdopodobnie pies jest Zwycięzcą Finlandii w roku 1995 i 1996

Link to comment
Share on other sites

Inne skróty

Zw. - Zwycięzca, obecnie jest to tytuł NPwR lub NSwR - Najlepszy Pies/Suka w Rasie

Zw.Rasy lub BOB - Zwycięzca Rasy

BOG - Zwycięzca Grupy

BIS - Zwycięzca Wystawy - Best In Show

CWC - certyfikat na championa kraju (za granicą CAC lub CACA)

CACIB - certyfikat na interchampiona

Zw.Mł- Zwycięzca Młodzieży

Zw.Pl - Zwycięzca Polski - tytuł przyznawany tylko w Poznaniu

Link to comment
Share on other sites

Zdziwiła mnie jeszcze jedna rzecz...

W IV pokoleniu mam suczkę o imieniu JOY. Po prostu JOY i nic więcej. Żadnej hodowli... Nie mógł się tutaj nikt pomylić, bo raz w internecie w czyimś rodowodzie też była JOY. Jest tylko nr. jej rodowodu...

Jeszcze kilkanaście lat wstecz w Polsce też nie było obowiązku posiadania przydomka hodowlanego. Ja gdy kupiłem swoją bokserkę 12 lat temu to ona nazywała się po prostu Astra i nic więcej, jej matka to była Sonia i też bez przydomka, natomiast reszta przodków (w starych rodowodach do 3 pokolenia) miały już przydomki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...