Jump to content
Dogomania

Wypadające włosy po porodzie - pomocy


Guest ferbi

Recommended Posts

^ listopada moja sunia urodziła 4 sliczne shih.... niestety od tamtej pory zaczęły wypadać jej włosy ( na chwilę obecną wygląda jak grzywacz chiński). Weterynarz stwierdził, że to normalne i jak przestanie karmic to włosy jej się wzmocnią.. Dodam, że moja sunia dostaje różne suplementy dla suczek... W sumie nie wiem już co mam robić....POMOCY

Link to comment
Share on other sites

U niektórych suczek to norma, że "wychodzą" z włosa. Tak działają hormony.
A twoja suczka do tego bardzo młoda, jeśli dobrze pamiętam i szczeniory zafundowałaś jej bez papierów oczywiście.
Pałą bym takich goniła na przymusowe roboty w schroniskach.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']U niektórych suczek to norma, że "wychodzą" z włosa. Tak działają hormony.
A twoja suczka do tego bardzo młoda, jeśli dobrze pamiętam i szczeniory zafundowałaś jej bez papierów oczywiście.
Pałą bym takich goniła na przymusowe roboty w schroniskach.....[/quote]
Przykro Mi Pumilo, ale raczej mnie nie pogonisz... szczeniaczki maja papiery... sunia ma młode z moim drugim shih... w pełni rodowodowe 2 +4

Link to comment
Share on other sites

Witaj nie martw sie o wlosy suczki one odrosna jak przestanie karmic skup sie na dobrym karmieniu matki mam na mysli witaminy i wapno im biedniejsze jedzenie tym wiecej wlosa wypadnie jesli karmisz suczke sucha karma to oprucz tego podawaj tez mieso , z witaminami ostroznie przedawkowane moga zaszkodzic matce i dzieciom,na wlos sa preparaty z biotyna ale podawaj je dopiero wtedy kiedy mama przestanie karmic

Link to comment
Share on other sites

Ferbi, to bardzo ciebie przepraszam, ale jeszcze w sierpniu pisałaś, że twoja suczka ma tylko metrykę. Jakoś dziwne mi się wydało błykawiczne tempo zrobienia hodowlanki i otrzymania przydomka dla twojej hodowli i do tego masz pieska z uprawnieniami reproduktora. Rakieta jesteś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Ferbi, to bardzo ciebie przepraszam, ale jeszcze w sierpniu pisałaś, że twoja suczka ma tylko metrykę. Jakoś dziwne mi się wydało błykawiczne tempo zrobienia hodowlanki i otrzymania przydomka dla twojej hodowli i do tego masz pieska z uprawnieniami reproduktora. Rakieta jesteś.[/quote]

Oj zle sie wyraziłam... sunia i piesek maja metrykę ( rodowodu nie wyrabiałam, gdyż i tak nie mam czasu i ochoty jeździć na wystawy itd)... co nie zmienia faktu, że moim zdaniem strasznej krzywdy mojej suni nie zrobiłam.. no chyba, że sie mylę, ale wtedy na pewno mnie poprawisz i wyrazisz swoje zdanie na temat mojego braku wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Może i nie zrobiłaś krzywdy, bo jej przecież nie bijesz, nie głodzisz. Zapewniasz jej jedzonko, dbasz o nią i pewnie bardzo kochasz swoje psy.

ALE nie zmienia to faktu, że twoja suczka jest bardzo młodziutka, z tego co pamiętam, to piesek jeszcze młodszy. Pisałaś, że suczka ma stale otwarte ropiejące rany.
Wytłumacz mi, bo ja nigdy nie rozumiem takich ludzi, po co te szczeniaki??? Masz w domu psa i sukę i jak myślę, twój piesek dorósł i po prostu pokrył sobie suczkę, bo na bank jej nie upilnowałaś.
Jesteś lekkomyślna. Ta suczyna odchowa ten miot i zaraz będzie miała następny.
Nie chcesz wystawiać, weź toto wysterylizuj i nie produkuj kundelków, których dość w schroniskach. Pooglądaj sobie przyklejone wątki o shih tzu w potrzebie.
Kochana, jednak bym cię pogoniła do tego schroniska i nie mówię tego złośliwie. Rozmnażanie zwierzaków, to nie jest zabawa. Z twoich wszystkich postów na dogo wynika, że przeraźliwie mało wiesz o psach a zabrałaś się za....właściwie, to hodowlą nie można tego w żaden sposób nazwać. Jeśli cię urażę, to wybacz, ale wyprodukowałaś 2+4 kundelki.

Taki stan, to dla mnie nie brak wiedzy, ale określenie zachowam dla siebie :shake:
Ferbi pomyśl o tym, jak zrobić, żeby twoja suczka przy następnej cieczce znowu nie została pokryta przez twojego pieska, to najlepsze co możesz dla niej zrobić.
Życzę twoim maluszkom, żeby się szczęśliwie odchowały i znalazły super domki.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym dodała - szczeniaki powinny być oddane za darmo i dodatkowo powinnaś je na własny koszt wysterylizować/wykastrować aby nie mnożyć kolejnych nieszczęść !
Takie "shih tzu" potem lądują prostą drogą w rozmnażalniach i w różnych schroniskach.
Jeżeli wiedziałaś że pies ją pokrył to IDZIE SIE DO WETERYNARZA I PODAJE SIĘ ODPOWIEDNIE ŚRODKI ZARADCZE - tak przynajmniej działa osoba która jest odpowiedzialna.
Poza podaniem hormonów można jeszcze zrobić płukanie macicy, obniża to znacznie ryzyko zajścia w ciążę (pozostawia margines że urodzi się 1-2 co no i tak jest lepsze niż te 6 które sie pojawiły !!!).
A każdy rozwijający się płód oraz urodzony szczeniak to konkretne obciążenie dla matki i jej organizmu !

I to może być przyczyna tego doprowadzającego do wyłysienia wypadania włosów - nastąpiło przeciążenie organizmu który był w trakcie rozwoju i zmiany hormonalne .
Dodatkowo ze względu na wiek suka ma prawdopodobnie słabe przyswajanie makro i mikro elementów i niestabilny układ hormonalny który dodatkowo zaburzyłaś zanim miało możliwość się ustabilizować wraz z wiekiem. Dopuszczając żeby za młoda suka miała dzieci bezpośrednio zagroziłaś jej zdrowiu !!! Jej rozwój został nagle przerwany co może mieć przykre reperkusje w ogólnym stanie zdrowia , kondycji kości, stawów, a zaczęło sie od włosa.
Jakoś moje suki które mają dzieci nie gubią szaty, a tyle co wychodzi nie jest widoczne w ogólnym stanie szaty - w efekcie mogę z nimi startować na wystawach już 2-3 msc po porodzie.

Podawanie preparatów już nic nie zmieni - co najwyżej załatwisz sukę i szczeniaki przedawkowując i wywołując hiperwitaminozę.

Radzę sukę wysterylizować - tylko dla JEJ dobra .

Pumilo - jeżeli wiesz z jakiej hodowli jest sunia, przydałoby sie może powiadomić Hodowcę jeżeli byłoby to z korzyścią dla tej suni ?

Link to comment
Share on other sites

Naturalnie, że pieski beda oddane za darmo... nie miała ich po to bym na nich zarobiła... nie musze rozmnażać psów dla kasy... jakos tak wyszło, ze stac mnie na to co chce... a co do tego, że jej nie upilnowałam to fakt moja wina... w sumie jak mam psa to nie powinna wyjeżdzać na szkolenie z pracy, to takie nieodpowiedzialne- moze w ogole powinnam sie zwolic i jej pilnowac... pieski bedą wysterylizowane " dodam dla pewnosci zainteresowanych wszystkie".

Link to comment
Share on other sites

A tak na przyszłość PUmilo nie nazywaj mojej suczki "toto", to ze masz hodowle, nie upoważnia cie do takich stwierdzień i obrażania mojego psa, a co za tym idzie i mnie... poza tym nie pytałam sie o twoje zdanie na temat sytuacji mojej suki... tylko co zrobić by jej nie wypadały włosy... nie potrafisz pomóc to się nie wypowiadaj

Link to comment
Share on other sites

Aneta... jak bym wiedziała, że ja pokrył na pewno bym tak zrobiła, niestety nie było mnie w Polsce
a i jeszcze jedno... nigdzie nie napisałam, że szczeniaków jest 6 ( 6 psów to mam teraz razem w domu)....
A i jeszcze jedno.. zawiadamiaj hodowle... może ci adres podać???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...