Jump to content
Dogomania

hodowla


Yorkomanka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lonka1']Możecie mi powiedzieć .Co to znaczy Amatorska hodowla psów rasowych.Jej nazwa HERBU BAWARIA.AlE do rzeczy.Hodują też YORKI z papaierami ,czy takie miejsce jest pewne aby tam kupić malutką yoreczkę.:placz:[/quote]
Mam Yorka z tej hodowli ;) Możesz zajrzeć do galerii na pewno znajdziesz jej zdjęcia. Udalo mi się dobrze kupic, ale nie wszystkie Yorki mają udane :p Pani Żanetka jest bardzo miła, zawsze chętnie udziela porad a co najważniejsze bardzo kocha zwierzęta (mają również konie, grzywacze i labradory). Czasem spotykam ją na wystawach.
W razie pytań - wal śmiało ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłam u nich tydzień temu oglądać szczeniaczki mają dopiero ok trzech tygodni do odbioru mają być około 15 -stycznia.To nie jest mało pieniędzy dlatego chcę się dowiedzieć coś więcej na ich temat.Pokazali mi matkę dopiero jak oto poprosiłam,była dosyć duża.pokazali mi też tylko jednego szczeniaczka sunie niewidziałam tak naprawdę w jalkich warunkach są chowane.Co masz namyśli że mają różne yorki.A tak namarginesie śliczne masz te swoje księżniczki .Ja mam też yoreczkę Pati ma 2 lata i 4 miesiące ,chcę kupić drugą suczkę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka1']Byłam u nich tydzień temu oglądać szczeniaczki mają dopiero ok trzech tygodni do odbioru mają być około 15 -stycznia.To nie jest mało pieniędzy dlatego chcę się dowiedzieć coś więcej na ich temat.Pokazali mi matkę dopiero jak oto poprosiłam,była dosyć duża.pokazali mi też tylko jednego szczeniaczka sunie niewidziałam tak naprawdę w jalkich warunkach są chowane.Co masz namyśli że mają różne yorki.A tak namarginesie śliczne masz te swoje księżniczki .Ja mam też yoreczkę Pati ma 2 lata i 4 miesiące ,chcę kupić drugą suczkę .[/quote]
Ja też nie widziałam w jakich warunkach zyją. Jesli chcesz zobaczyć to po prostu poproś. Suki faktycznie mają duże. Moja Jess jest po dużej suce ale wdała się w malutkiego tatusia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka1']To trochę mi ulżyło.Bo twoja sunia jest piękna.Martwię się trochę bo niewiem jak moja Pati zareaguję na drugą suczkę.Czy spisywałaś z nimi jaką umowę .:shake:[/quote]
Oczywiście umowę mam, również pokwitowanie wpłaty zaliczki także nie ma u nich problemu z formalnościami ;) Radze dobrze przemyśleć zakup i wybrać naprawdę ładne szczenie... moze być różnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jestem tu nowa i niebardzo znam sie na yorkach dlatego proszę was o pomoc:)

Mam zamiar zakupić yorka (suczke) i nie bardzo wiem gdzie (bo chce bez rodowodu). Pisałam trosze o tym na innym wątku i niezbyt miło mnie potraktowali jak napisałam że chce bez rodowodu:(. Znacie może jakąś sprawdzoną hodowlę w warszawie??? A i jeszcze jedno mam labradora bez rodowodu i zakupiłam go na giełdzuie zoologicznej (ale to jest stu procętowy labrador ponieważ ma już 3 lata i widać że to ona a nie jakiś mieszaniec) niedawno byłam na tej giełdzie jeszcze raz przypatkowo troche bo akurat byłam z rodzinką w łazienkach a wgłąb ich miejści sie ta giełda i widziałam śliczne szczeniaki yorki. Facet chciał za nie ok.1200 zł ale powiedział że cena jest do lekkiej negocjacii. Zastanawiam się nad tymi yorkami i może je kupie. Niżej wkleje link ze str. allegro na której będzie fotka podobnego do tamtego yorka.
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięto [/COLOR][/FONT]
albo to:
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięto [/COLOR][/FONT]
Tylko że tamte były bardziej skłonne do zabaw i weselsze. Mam pytanko czy tak właśnie wyglądają yorki szczeniaczki???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Jestem tu nowa i niebardzo znam sie na yorkach dlatego proszę was o pomoc:)

Mam zamiar zakupić yorka (suczke) i nie bardzo wiem gdzie (bo chce bez rodowodu). Pisałam trosze o tym na innym wątku i niezbyt miło mnie potraktowali jak napisałam że chce bez rodowodu:(. Znacie może jakąś sprawdzoną hodowlę w warszawie??? A i jeszcze jedno mam labradora bez rodowodu i zakupiłam go na giełdzuie zoologicznej (ale to jest stu procętowy labrador ponieważ ma już 3 lata i widać że to ona a nie jakiś mieszaniec) niedawno byłam na tej giełdzie jeszcze raz przypatkowo troche bo akurat byłam z rodzinką w łazienkach a wgłąb ich miejści sie ta giełda i widziałam śliczne szczeniaki yorki. Facet chciał za nie ok.1200 zł ale powiedział że cena jest do lekkiej negocjacii. Zastanawiam się nad tymi yorkami i może je kupie. Niżej wkleje link ze str. allegro na której będzie fotka podobnego do tamtego yorka.
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięto [/COLOR][/FONT]
albo to:
[FONT=Courier New][COLOR=Red]link usunięto[/COLOR][/FONT]
Tylko że tamte były bardziej skłonne do zabaw i weselsze. Mam pytanko czy tak właśnie wyglądają yorki szczeniaczki???[/quote]
Szczenie yorka tak wygląda. Ale co z niego wyrośnie to nie masz pewności. Ja wolałabym żeby uszy stały. Moja znajoma kupiła też szczenię bez rodowodu (bo niby po co, a po za tym chciała mieć szczeniaczka na wakacje a na rodowodowego musiała by czekać) i teraz piesek ma 7 kg (i sama przyznała że nie kupiła by drugi raz yorka bez rodowodu). Nie mówię że w twoim przypadku tak będzie, ale ja mając wydać 1200 zł wolała bym dołożyć i kupić pieska z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

A znasz może jakieś dobre, sprawdzone i niezbyt drogie hodowle z yorkami???
Mam pytanko czy pies z metryczką to znaczy że pies jest po rodowodowych rodzicach???? Jeśli tak to prosze o odpowiedzenie mi na jeszcze jedno pytanko: o ile droższe są yorki z metryczką niż z rodowodem???
Sorry że tak was męcze pytaniami ale naprawde chce mieć prawdziwego yorka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']A znasz może jakieś dobre, sprawdzone i niezbyt drogie hodowle z yorkami???
Mam pytanko czy pies z metryczką to znaczy że pies jest po rodowodowych rodzicach???? Jeśli tak to prosze o odpowiedzenie mi na jeszcze jedno pytanko: o ile droższe są yorki z metryczką niż z rodowodem???
Sorry że tak was męcze pytaniami ale naprawde chce mieć prawdziwego yorka:)[/quote]
Metryka to dokument uprawniający właściciela do wyrobienia rodowodu. Przy odbiorze szczeniaczka dostaniesz metryczkę to od ciebie zależy czy wyrobisz rodowód, ale masz wtedy pewność że piesek jest rasowy a nie w typie rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']
Mam pytanko czy pies z metryczką to znaczy że pies jest po rodowodowych rodzicach???? Jeśli tak to prosze o odpowiedzenie mi na jeszcze jedno pytanko: o ile droższe są yorki z metryczką niż z rodowodem???
Sorry że tak was męcze pytaniami ale naprawde chce mieć prawdziwego yorka:)[/quote]

Tak - pies z metryką to pies po rodowodowych psach, które mają "hodowlankę" i uprawnienia do tego by być rodzicami.
Nie ma czegoś takiego, że psiaki z metryczkami są droższe od tych które mają rodowód.
Metryczka to jest tak jak u ludzi metryka uodzenia - metryczki dostają wszystkie psiaki z miotu (tak jak wszystkie dzieci dostają metryki urodzenia)
Mając metryczkę - jeśli chcesz hodować psiaki (rozmnażać) - idziesz do ZK, wyrabiasz rodowód i jeździsz z pieskiem na wystawy żeby uzyskać uprawnienia hodowlane.
Jeśli nie chcesz rozmnażać piesków możesz metryczkę "schować do szuflady" - nie masz żadnego obowiązku do wyrobienia rodowodu, rejestracji w ZK czy jeżdżenia na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Mam psa już od 4 lat!!!!!!!! I wcale nie tżeba odbierać psa który ma conajmniej 1 mies.:) ja moją nicky odebrałam jak miała 9 tyg. i jest do tej pory zdrowa, szczęśliwa itp.:) nie nie dzwoniłam do bakardu ale na str. internetowej piszą że mają szczeniaki:
- 6mies.
- 9mies
- 12 mies
i nie mają młodszych niż 6 mies a ja nie chce takiego psa! A poza tym oni dali im imie a psów 6mies. trudno będzie przyzwyczaić do innego imienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Niestety ale w BAKARAT nie posiadają żadnych młodysz szczeniąt (chodzi mi o jakąś 1 mies gura 2 mies i suczka):( a znacie jeszcze jakieś proszę o wszystkie dobre hodowle w warszawie :)[/quote]
Czy Ty kiedyś miałaś psa ? Bo widzę, że twoja wiedza o nich jest zerowa!! 2 miesiące to dolna granica odbioru szczeniaka !! Żadna szanująca się hodowla nie wyda Ci szczeniaka szybciej!!
Dzwoniłaś do Bakaratu? Skąd wiesz, że nie mają szczeniąt ? Oni zawsze mają :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Owszem mam psa i to aż 4 lata (labradora). I wiem o nich dużo a poza tym niki odebraliśmy od właściciela w wieku 9 tyg.!! I nie nie dzwoniłam do bakardu ale na str. internetowej jest napisane że mają szczeniaki w wieku:
- 6 mies.
- 9 mies.
- 12 mies.
A ja chce młodszego!!![/quote]
To wytłumacz mi skąd Ci się wziął pomysł, że chcesz miesięcznego psa ???? Strona nie zawsze jest aktualizowana na czas, zresztą P.Ania ma pełno psów w innych hodowlach po jej reproduktorach i może Ci udzielić informacji gdzie w okolicy mogą być szczeniaki na sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Mam psa już od 4 lat!!!!!!!! I wcale nie tżeba odbierać psa który ma conajmniej 1 mies.:) ja moją nicky odebrałam jak miała 9 tyg. i jest do tej pory zdrowa, szczęśliwa itp.:) nie nie dzwoniłam do bakardu ale na str. internetowej piszą że mają szczeniaki:
- 6mies.
- 9mies
- 12 mies
i nie mają młodszych niż 6 mies a ja nie chce takiego psa! A poza tym oni dali im imie a psów 6mies. trudno będzie przyzwyczaić do innego imienia.[/quote]
Bakarat nie sprzedaje szczeniąt 6 - 12 miesięcznych. sprzedaje normalnie po ukończeniu 8 tygodnia życie. Wiem bo mam suczkę z tej hodowli. Trudno u niech kupić, ale warto. Mają też szczenięta po kryciu swoich reproduktorów. Szczenięta w zakładce puppy to szczeniaki nie na sprzedaż tylko pokazują jak wyglądają jako starsze już u swoich właścicieli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']A znasz może jeszcze jakąś bo tam narazie nikt nie odbiera:(
A skoro jest najlepsza to pewnie też droga :( a czy są tam yorki bez rodowodu tylko z metryczką????[/quote]
W Bakaracie yorki bez rodowodu dziewczyno P.Ania hoduje psy 30 lat i sprzedaje psy tylko z rodowodem (czyli metryczka przy odbierze).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...