Jump to content
Dogomania

Najlepsza karma dla CTR-a


Layla

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

He he he, znajac hodowce Jagi Roberta to wiem jak biedne chlopisko zostalo przeszkolone w temacie "zywienia czarnego teriera" :lol:
Wzrost rodzicow nie ma nic do wzrostu dzieci w przypadku kiedy te byly nieprawidlowo karmione (w obrebie swojej rasy). Zwlaszcza ze czarny terier (mam tu na mysli zarowno uklad kostny jak i pokarmowy) jest bardzo wrazaliwy na wszelkie bledy zywieniowe. I tych nie nadrobi sie niczym zwlaszcza po czwartym miesiacu zycia. Wzrost w klebie nie ma znaczenia kiedy pies jest nieadekwatnie waski. To raczej przypomina borzoja niz ctr-a.
A i z tym mierzeniem psow nie jest tak wszystko klarowne i proste jak by sie to wydawalo. wszystko jest proste i klarowne, ale tylko dla nowicjuszy :wink: W kazdym badz razie z punktu widzenia standardu lepszy jest egzemplarz nizszy i baaardzo szeroki niz baaardzo wysoki i waziutki jak chart (bron Boze nie obrazam chartow :) ). Niektorzy probuja oszukac sami siebie i zostawiaja na psie tone wlosow - byle by byl szeroki jak szafa gdanska. Tylko, ze jak trafi sie sedzia, ktory zechce pomacac psa to okazuje sie, ze rece sedziego gdzies sie "zapodzialy" we wlosach.
Tak samo masy nie uzyskuje sie nadmiernym sadlem. Tu wazna jest gruba, masywna kosc! No i masa miesniowa. Ale to dotyczy wiekszosc molosow :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnyleb']He he he, znajac hodowce Jagi Roberta to wiem jak biedne chlopisko zostalo przeszkolone w temacie "zywienia czarnego teriera" :lol:
(..........)[/quote]
[b]To prawda po nocach mi się to śni[/b]
ps. Yaga najbardziej lubi jeść około 1 w nocy.
[i]ech ten hodowca [/i]:wink:
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

Właśnie kupiliśmy nową karmę dla Buby - "premium edge". No i jest mały problem - czy są specjalne kubeczki do jej dawkowania??? Wiem, że mogę zważyć, ale jestem rozpuszczona po nutrze gold... Może ktoś z Was podaje tą karmę swojemu psiakowi... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiak1111']Właśnie kupiliśmy nową karmę dla Buby - "premium edge". No i jest mały problem - czy są specjalne kubeczki do jej dawkowania??? Wiem, że mogę zważyć, ale jestem rozpuszczona po nutrze gold... Może ktoś z Was podaje tą karmę swojemu psiakowi... :([/quote]
Spytaj 0X 0X powinni pomóc.
[i]ps ile cię kosztował worek 15kg [/i]??
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiak1111']Na razie przeliczyłam dawkowanie - pies około 50kg powinien zjadać jakieś [b]250g[/b] dziennie. (na torbie świnie podali w uncjach!) To dużo mniej niż nutry gold...[/quote]

To niedużo. To mniej niż połowa np. Acany. Czy psiak napewno naje się taką ilością. Zakładam, że składników odżywczych dostanie odpowiednią ilość, ale czy nie będzie głodny?

Link to comment
Share on other sites

No Buba głodna nie chodzi, w porze karmienia siada grzecznie przy kuchni i czeka na swoją kolej. Natomiast na dobry początek wsypałam jej do michy ponad 200g i nie dała rady. Myślałam, że jej nie smakuje...
Ona jest przyzwyczajona do jedzenia 2 razy dziennie, więc według przeliczeń jakby dostała 500g nutry na raz, to też by wymiękła... :D :D :D . Zwłaszcza że je dość długo, kilkanaście razy popija - ucztuje. :D

Link to comment
Share on other sites

[b]Może małe pytanie . Czy znalazłoby się kilka osób na terenie Krakowa, Katowic, które by wzięły ten pokarm-----> kliknijcie ten link ->[/b] [url]http://www.premiumedgepetfood.com/pe_lgpuppy_page.html[/url]
[b]Żeby go sprowadzić trzeba by kupić kilka opakowań. Ja bym sprowadził to z Warszawy a potem można by było odebrać ode mnie, lub też mógłbym podwieżć do Katowic, gdzie pracuję lub też okazyjnie do Krakowa.
Interesują mnie tylko poważne propozycje.
[u]pozdr Robert[/u][/b]

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do firmy w Stanach i właśnie dostałam odpowiedź. Otóż dla nich 1 kubek=3,3uncji (jak w mordę strzelił 100g) i na torbie jak byk jest napisane: 40kg psa - 2,25 tego kubka, czyli 225g. Czy się mylę??? Siedziałam, dzielnie na kalkulatorze liczyłam
Natomiast pani napisała mi, że pies 45 kg powinien jeść dziennie 395g tej karmy!!! Jestem skołowana... :o :o :o. Toż to prawie 2 razy tyle ile na tej torbie... wrrrrr :evilbat:
Chyba jeszcze raz napiszę, tylko brzydkich wyrazów nazbieram!!!
****
No i muszę poprawić posta. Waga psa była podana w funtach, co przeoczyłam. Czyli pies 45kg powinien jeść około 400g tej karmy. Dobrze, że tylko jeden dzień niunia dostała za mało. Przepraszam za zamieszanie. :oops: :oops: :oops:
Swoją drogą, to trochę techniki i człowiek się gubi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarnyleb']wszytko zalezy od jakosci jedzenia a nie jego ilosci w misce :wink: To karma z najwyzszej polki. Zbyt obfita micha grozi u duzych ras skretem zoladka :evilbat: Tak wiec liczy sie jakosc a nie ilosc :wink:[/quote]

Ja to wszystko wiem. Karma na pewno zaspokoi wszytkie potrzeby. Tylko ja myślę trochę ludzkimi kategoriami, gdzie nie tylko jakość, ale ilość też gra rolę, głównie dla naszego mózgu, a nie potrzeb organizmu :lol: .

Zresztą Graf i tak należy do niejadków i zazwyczaj zjada 1/2 - 3/4 dziennej porcji. Co prawda przez ostatni miesiąc jadł ładnie i przynajmniej już TOZ się nie przyczepi, że głodzę psa :wink: , ale ostatnio znów mamy fazę nie jedzenia. Może wiosna idzie. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek'](.............) ale ostatnio znów mamy fazę nie jedzenia. Może wiosna idzie. :wink:[/quote]
Trosszkę masła tak ociupinkę daj na wierzch karmy , a resztę - także ociupinkę między karmę, miskę posmaruj troszkę masłem, żeby pachniało, można też dodać kociej puszki i dołożyć trochę suchego kociego- ja daję purinę kocią kupioną w makro i kocie aro , także z makro-> niedrogie, ale są efekty.
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Dorzucamy, albo kocią puchę, albo surowe mięsko, wtedy jako tako zjada, ale skubaniec potrafi chrupkę wylizac i wypluć. :evil:[/quote]
Wtedy siadasz i końcówkę dokarmiasz ręcznie.
Przy dokarmianiu polecam niski stołeczek- wygodniej się karmi.
Do karmienia pieska ze starego taboretu obrotowego zrobiłem takie coś

[url]http://img99.exs.cx/img99/7898/yagaiamelka6fp.jpg[/url]

Jest to dobre z tym , że nie zbiera potem z ziemi pokarmu, oraz ćwiczy sobie postawę.
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem za jakie pieniądze chcecie sprowadzać tę karmę z USA, ale ja poleciłabym Wam to czym teraz karmię swoją psicę- Proformance- też karma amerykańska z bardzo dobrym składem( podobnym do Eukanuby).Cenowo dużo korzystniejsza 165 zł za 15 kg.
Istotą karmy dla dużych ras jest to,żeby nie zawierała zbyt dużej ilości wapnia, jego przedawkowanie powoduje nadmierny przyrost kośćca, nie może przekraczać 1,2 %.. Jest w niej chondroityna i glukozamina - elementy odpowiedzialne za prawidłową budowę stawów.Witaminy zawarte w karmie pochodzą z alg morskich - a te z kolei maja wielki wpływ na pigment ( sierść nabiera głębokiego koloru).

Akurat wtrąciłam sie w Waszą dysputę o karmach dla CTR - bo na poważnie zajęłam sie karmą, a mam ją u siebie głównie dlatego, ze moja dalmaśka po innych karmach miała odczyny alergiczne, które teraz ustąpiły.

A tak na marginesie - po Eukanubie faktycznie troszkę za duża urosła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...