Jump to content
Dogomania

Import psa z Rosji


Agasia

Recommended Posts

[quote name='Agasia']Witam,
czy ma ktoś informacje jakie są warunki importu z Rosji? Czy szczepienie przeciw wściekliznie i po nim miesięczna "kwarantanna" wystarcza?[/quote]
nie wystarcza...
potrzeba:
1.mikrochip spełniajacy wymogi ISO 11784 lub ISO 11785
2.szczepienie p/wściekliźnie szczepionką aktywowaną i zawierającą ilość jednostek w dawce zgodną ze standartem WHO (wiek psa taki , jak podaje producent szczepionki !)
3.badanie efektywności szczepienia od wścieklizny- badanie musi byc przeprowadzone nie wczesniej niz po 30 dniach od szczepienia i nie później niż 3 miesiące przed wjazdem; badanie musi być wykonane w laboratowrium uznawanym przez Unię Europ.
3.miano przeciwciał musi mieć wartość pow. 0,5 IU/ml
4.przed wyjazdem pies musi dostać oficjalne swiadectwo zdrowia ( wzór w decyzji nr 2004/824/WE)
Tyle;)

Link to comment
Share on other sites

To co pisze Tascha nie pokrywa się z rzeczywistością a często mam kontakt z psami importowanymi z Rosji i pierwsze słyszę o takich wymaganiach.
Wymagany jest jedynie podpunkt 2 i 4 z tych wymienionych przez Taschę :)
Importowaliśmy sunię dwu miesięczną dwa miesiące temu. Agasia jeśli masz jakieś pytania zapraszam na Priv.

Link to comment
Share on other sites

[B]dzasta[/B] - tez mam importa z Rosji i tez wjechał tylko z mikrochipem, szczepieniem i świadectwem zdrowia od ichniego weta...ale to co napisałam to podaja oficjalne przepisy...a dlaczego są rozbierzności- tego nie wiem...
sama mam chęc sprowadzać jeszcze z Rosji i teraz tez jestem w kropce-która racja jest prawdziwa:razz:

Link to comment
Share on other sites

Poszperałam nieco tu na dogo i faktycznie - [B]dzasta[/B], wyglada na to ze masz racje;) Federacja Rosyjska została wymieniona w innym załaczniku i badań na przeciwciała nie potrzeba :multi:
tylko dlaczego oficjalnie podaje sie nieprawdziwe info?:mad:np.gazeta "Przyjaciel Pies"nr 8/2008, artykuł w dziale "podróże z psem", odnosnie Rosji własnie:mad:

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia nie miała mikrochipu bo nie jest wymagany. Papiery dla mojej suni wystawiał powiatowy lekarz weterynarii więc myślę że ma wiadomości z pierwszej ręki. Zresztą to nie pierwszy pies którego odbierałam w Warszawie a przyjechał z Rosji. I tak jak mówię szczepienie na wściekliznę + odrobaczenie + paszport i świadectwo zdrowia i wsjo :)

Link to comment
Share on other sites

Dzieki ;)
dzasta - piszesz, że Twoj pies przyjechał do Warszawy - mozesz powiedzieć dokladnie jak go przetransportowałaś. Mam zamiar zabrac psa z Moskwy i zastanawiam się nad pociągiem - i pytanie jak w tym środku transportu sprawdzaja psy, jakos nie widzi mi sie w pociagu Pan weterynarz z czytnikiem chipow itp.. ale moze sie myle ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Dzieki ;)
dzasta - piszesz, że Twoj pies przyjechał do Warszawy - mozesz powiedzieć dokladnie jak go przetransportowałaś. Mam zamiar zabrac psa z Moskwy i zastanawiam się nad pociągiem - i pytanie jak w tym środku transportu sprawdzaja psy, jakos nie widzi mi sie w pociagu Pan weterynarz z czytnikiem chipow itp.. ale moze sie myle ;)[/quote]


Ja również sprowadzałam psa z Rosji. Jeżeli chcesz sprowadzić psa możesz sie popytać czy nie jada gdzies na Europe na wystawy, ja psa odbierałam w Słubicach(miałam najbliżej), w marcu jak jechali na wystawe do Luxemburga ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tego co wiem te przystanki są krótkie. I nie wiem czy da radę wyprowadzić psa. Wszystkie psy które przyjechały załatwiały sie podczas podróży na podkłady. Ale spróbuję się dowiedzieć jak to jest z tymi przerwami podczas podróży. Ale wiem że jest to pociąg relacji międzynarodowej i bardzo pilnuje się żeby nikt nie wsiadł ani nie wysiadł w czasie podróży nie na swojej stacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

agasia: napisz cos wiecej. tez za kilka tygodni lece po psa do moskwy i wracam z nim prawdopodobnie airberlin na tegel.

chyba bedzie za ciezki do przedzialu pasazerskiego wiec niestety trzeba bedzie do bagazowego ale kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac. wiesz juz jaka klatke musisz zorganizowac i jakie dokumenty posiadac przed wylotem ?

kontynuujmy ten watek :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...