Jump to content
Dogomania

Wpływ listonosza na pewność siebie psa - teoria


Kalunia

Recommended Posts

wiesz ZaHoryzontem teraz tak dziwnie u mnie listomosz fura podjeżdza na wsi. nawet do domofonu nie zadzwoni tylko trabi. dlatego ja podchodze do furtki a moj pies mysli ze idziemy na spacerek. wiec ciezko mi powiedziec jak reaguje na listonosza bo go nie bardzo zna. wiesz duzo ludzi podjezdza autem i on sie juz przyzwyczail. z kolei pies mojej ciotki ten golden w emblemacie to takie flokati i ona nikomu i nic nie robi wiec też brak reakcij typu szczekac lub przeganiac. a pies mój i mojego chlopaka haski jeszcze nie poznala listonosza. ale ja ja znam podbiegnie do niego powacha ale nie da sie ani poglaskac tylko bedzie go obserwowac :D

Link to comment
Share on other sites

Wg stosownych przepisów właściciel psa musi zapewnić listonoszowi bezpieczne wykonywanie zawodu, czyli wejście także na posesję.

Z autopsji wiem, że pogryzienie czy nawet atak na listonosza kończy się wizytą policji, karą finansową a nawet sądem.

Listonosz i Poczta ma prawo odmówić doręczania przesyłek jeżeli pies/psy nie są zamknięte - wówczas samemu trzeba biegać na pocztę.

A jeżeli pies może wydostać się z ogrodzenia - listonosz ma obowiązek poinformować o tym naczelnika urzędu, a ten odpowiednio informuje o tym straż miejską lub policję.

A do przyczyn trzeba dodać jeszcze zapachy, jakie listonosz codziennie zbiera na siebie wchodząc do różnych domów.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mój pies nie ma możliwości spotkania listonosza - niestety , albo na szczęście:) Mieszkam w bloku i cała korespondencja zostawiana jest w skrzynce a i poleconych nie nosi do domu tylko zostawia awizo:) Natomiast doskonale wiem jak zachowałby się mój pies - wylizał radośnie od stóp do głów ( tak robi np. z kominiarzem sprawdzającym wentylację ). Zresztą mój pies zaprosiłby na kawę nawet złodzieja...niestety:)

Link to comment
Share on other sites

Moja Fiska szczeka na kazdego, niewazne czy listonosz czy ktos inny, listonoszy tym bardziej nie lubi bo wyciagaja rece(atak na swoja pania ;P) zeby podac list czy cos, a dodatkowo cos mowia i kaza podpisywac odbior, a jak dla Fiski to juz jest przesada ;-) Maly ONek juz sie od niej uczy ;p

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam taką listonoszkę, że jak pies był np. z mamą na działce i go ze dwa tygodnie nie widziała to zmartwiona pytała czy coś się z psem stało. Myślę,że to nie kwewstia psa tylko listonosza jeśli jest człowiekiem lubiącym zwierzęta i nie bojącym się psów nie ma z nimi problemów.

Link to comment
Share on other sites

A ja miałam taką listonoszkę, że jak pies był np. z mamą na działce i go ze dwa tygodnie nie widziała to zmartwiona pytała czy coś się z psem stało. Myślę,że to nie kwewstia psa tylko listonosza jeśli jest człowiekiem lubiącym zwierzęta i nie bojącym się psów nie ma z nimi problemów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...