Jump to content
Dogomania

CACIB, CAC Lwów 2-3.05.2009 r.


AnkaW

Recommended Posts

Kto planuje wyjazd na te wystawki?

[URL="http://ksulviv.org/index.php?content_id=-1&id_item=f3f4c88c7b11b1b3833ce4817b7ddd89&ct=n&lang=ua"]Львівське міське відділення Кінологічної Спілки України 'ЛВ Фортуна' | news_ua[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na sędziów raczej nie ma co liczyć. Na sierpniową podali, po zamknięciu zgłoszeń i przedstawieniu planu sędziowania okazali się inni a na samej wystawie jeszcze inni :evil_lol:.
Ale ogólnie wystawa była super, a teraz widze jest w jeszcze lepszej hali.

Link to comment
Share on other sites

żeby wjechać na Ukrainę potrzebny jest paszport + świadectwo od powiatowego lekarza weterynarii

Co do powrotu z Ukrainy do Polski to teoretycznie zgodnie z wprowadzonymi przepisami pies powinien mieć zrobione i wbite w paszport badania na przeciwciała.
Co do praktyki jeśli chodzi o przeciwciała to różnie bywa, tzn. nie na wszystkich granicach je sprawdzają ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']żeby wjechać na Ukrainę potrzebny jest paszport + świadectwo od powiatowego lekarza weterynarii

Co do powrotu z Ukrainy do Polski to teoretycznie zgodnie z wprowadzonymi przepisami pies powinien mieć zrobione i wbite w paszport badania na przeciwciała.
Co do praktyki jeśli chodzi o przeciwciała to różnie bywa, tzn. nie na wszystkich granicach je sprawdzają ;)[/quote]

Dziękuje :)


zastanawiamy sie nad wystawa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']żeby wjechać na Ukrainę potrzebny jest paszport + świadectwo od powiatowego lekarza weterynarii

Co do powrotu z Ukrainy do Polski to teoretycznie zgodnie z wprowadzonymi przepisami pies powinien mieć zrobione i wbite w paszport badania na przeciwciała.
Co do praktyki jeśli chodzi o przeciwciała to różnie bywa, tzn. nie na wszystkich granicach je sprawdzają ;)[/quote]
no jesli przyjeżdża do Polski pies , który wczesniej tam na stałe mieszkał to rozumiem - ale jesli jadę tylko na wystawę z psem "zameldowanym" tutaj to po co?:crazyeye: na pewno tak jest?

Link to comment
Share on other sites

Tascha na pewno tak jest ;) Na Ukrainie już kilka razy byłam.

Przepis mówi o przekroczeniu granicy UE i nie ważne gdzie pies jest zameldowany ;)

Tak jak pisałam wcześniej, w praktyce może być tak, że nikt ci tych badań nie sprawdzi ;) Przekraczałam granice w Hrebenne, w Medyce, oraz przejście słowacko-ukraińskie w Vysne Nemecke i tylko jeden raz mi sprawdzali badania na przeciwciała ;) i to ukraińcy (co akurat ich te badania nie interesują)

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam tylko raz w sierpniu i sprawdzali w drodze powrotnej psie paszporty i wpis mojego weta, że pies zdrowy i że badanie jeszcze ważne bo sprzed 3 dni były.

W każdym razie szukam osoby, z którą mogłabym się na tą wyprawę :evil_lol: wybrać. Może będzie ktoś organizował jakiś busik :p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']Ja byłam tylko raz w sierpniu i sprawdzali w drodze powrotnej psie paszporty i wpis mojego weta, że pies zdrowy i że badanie jeszcze ważne bo sprzed 3 dni były.

W każdym razie szukam osoby, z którą mogłabym się na tą wyprawę :evil_lol: wybrać. Może będzie ktoś organizował jakiś busik :p.[/quote]


Mozna by było cos z podkarpacia zorganizowac :)0


tez jestem chetna

Link to comment
Share on other sites

To ja sie zastanawiam...
podpowiedzcie mi prosze- czy badanie na przeciwciała mozna wykonac wszystko jedno kiedy od szczepienia?( tzn w ciagu roku wazności szczepionki?)mój pies jest juz dorosły- mogłabym mu zrobic badania np teraz ( nastepne szczepienie mamy w kwietniu)


aa- jeszcze sorry za głupie pytanie:oops::oops::oops:czy na Ukraine potrzeba wize?( dla ludzia znaczy się)

Link to comment
Share on other sites

[B]vanessa[/B] ty mi tu dywersji nie siej :evil_lol: mój łagodny jak baranek, jak mu się coś nie podoba to odwraca się w drugą stronę i udaje że nie widzi :evil_lol:

Ja chce jechać na 2 dni czyli z jedną nocką :roll:, mogę zaliczyć 4 wystawki :evil_lol:. Ze Stalowej Woli jest nas dwie kobitki z dwoma psami - grzywką i spokojnym owczarkiem colie.

Tascha jeśli chodzi o Ukraine nie ma głupich pytań ;) - na szczęście wiz nie potrzeba :p

A swoją drogą ciekawe jak niedługo na wystawkę do Kijowa dojadą :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']

Tascha jeśli chodzi o Ukraine nie ma głupich pytań ;) - na szczęście wiz nie potrzeba :p

[/quote]
dzieki ;)
odnosnie przeciwciał tez juz wiem co trzeba;
Myslimy wiec dalej- coraz bardziej jestem na tak :p to moze byc ekstremalne przezycie:eviltong: mieszkam blisko granicy i chociaz nigdy tej akurat nie przekraczałam, to zdążyłam sie nasłuchac opowieści:crazyeye:
jak płacicie za ukraińskie wystawy??? "czym "nie strach wysyłać kasę ?:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']dzieki ;)
odnosnie przeciwciał tez juz wiem co trzeba;
[/quote]

to pisz wszystko dokładnie, jak? gdzie? i za ile? :evil_lol:

w sierpniu za wystawę płaciłam na miejscu, nie wiem czy teraz też można:roll: ale na razie nie widziałam konta dla "obcych".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']to pisz wszystko dokładnie, jak? gdzie? i za ile? :evil_lol:

w sierpniu za wystawę płaciłam na miejscu, nie wiem czy teraz też można:roll: ale na razie nie widziałam konta dla "obcych".[/quote]
umawiasz sie ze swoim wetem na pobranie krwi, wet krew pobiera i wysyła do zbadania;koszt badania na przeciwciała 350zł :eviltong: do tego dolicz koszt pobrania krwi i kuriera :eviltong:
jak pies jest szczepiony regularnie juz ilestam razy ( znaczy nie jest to pierwsze szczepienie w zyciu) to wszystko jedno kiedy badanie zostanie zrobione (w stosunku do daty ostatniej szczepionki, byle by nie dawniej niz rok)badanie bedzie wazne całe zycie o ile bedzie sie pilnować terminów szczepienia p wściekliźnie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW'][B]vanessa[/B] ty mi tu dywersji nie siej :evil_lol: mój łagodny jak baranek, jak mu się coś nie podoba to odwraca się w drugą stronę i udaje że nie widzi :evil_lol: :cool3:[/quote]

Tia a który to mi chciał pułkownika wpylić??????? :evil_lol::evil_lol:

Ale poważnie, nie bardzo kumam ten ichniejszy jezyk i nie mogę sie doczytać tych specjalistycznych wystaw.Tylko tyle że są 3.05.09 czy to nie bedzie sie zbiegać z wystawą krajową????

Link to comment
Share on other sites

[B]Vanessa[/B] eee to nie ten co jedzie, to był chyba Gizmuś lub Radzio :evil_lol:

W pierwszy dzień CACIB wszystkich ras.
W drugi dzień od rana na poszczególnych ringach są: championaty pudli i psów nagich ras oraz specjalistyczne: goldenów, labradorów, bf, i chińskich grzywaczy.
Po południu /ok 13/ zaczyna się cac wszystkich ras.
Tak to przynajmniej wyglądało w sierpniu i wszystko sprawnie szło :p

Link to comment
Share on other sites

Tak Gizmuś bo Radzio był malutki.:lol::lol: To znaczy, że masz nowy nabytek, a może potomka któregoś z kawalerów?

To znaczy Aniu, że wyrobimy się na tą wystawę gratis??? Dobrze by było.
Nie mogę znaleźć czy są też asty na specjalistycznej wiesz coś na ten temat???

Jak tak to plizzzz.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vanessa']To znaczy Aniu, że wyrobimy się na tą wystawę gratis??? Dobrze by było.
[/quote]

??? :???::???:

Blada Twarz ma tylko CACIB i CAC niestety.

Mój skórzasty /ten avatarku/ w lutym bedzie miec już 2 latka ale Ty go nie widzialaś jeszcze. Też planujesz wyjazd na 2 dni? Może by coś razem pokombinował jakby się większe autko znalazło?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...