Jump to content
Dogomania

"Nesca jest już w domu", powiedziała mi Roma przez telefon. Alleluja!


Agata69

Recommended Posts

marzę o emeryturze...

Neska jest pieknym, spokojnym i ufnym pieskiem. W aucie zachowywała się bez zastrzeżeń. Widać ze bardzo sie denerwowała, sliniła się i wymiotowała, ale siedziała cichutko, nie kręciła sie , nie piszczała, wtuliła się w kolana mojego syna i tak przetrwała podróż. Zero problemu.
Ja na szczęście nauczona doświadczeniem , rozłożyłam na siedzeniu folię i koc, zabezpieczając sie tym samym przed trzecim praniem auta w ciągu dwóch miesięcy.

Zal mi troche małej, że będzie musiała przejść przez zabieg, wolałabym, żeby była już u Romy, ale cóż, to dla jej dobra, i mojej spokojności.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Własnie rozmawiałam o Rudim z dziewdzyną która ma go u siebie na DT. No więc Rudi średnio dobrze znosi jej psa domowego, a właściwie nie znosi go wcale i mocno to demonstruje. z suczkami dogaduje sie dobrze.
Gordon musi być cały czas podizolowany.

Romo, oczywiście mozemy spróbowac, tzn. przywieziemy małego razem z neską i zobaczymy co sie będzie działo. Musisz to przemyślec, czy jestes gotowa na ewentualne niepowodzenie.

Link to comment
Share on other sites

Do osób które oddają Romie psiaki do adopcji:
To są cudowni ludzie, kochający zwierzaki jestem pewna, że trudno znaleźć lepszy domek. Sama poznałam ich dzięki psiakom właśnie za co jestem losowi wdzięczna :loveu:
Monia Twoja Mama jest Szalona ale za to jaka kochana :loveu:
Oj jak wesoło będzie Was teraz odwiedzać :lol: Mufka zgłupieje jak zobaczy nowych znajomych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roma i Dino']Psia kość to niedobrze.Nie wiem co zrobię jak on przyjedzie i będzie musiał wracać.Ciężko zawsze przeżywam takie sytuacje i długo trzeba abym mogła wrócić do równowagi.Tak naprawdę to nie wiem czy powinnam spróbować,a co Ty o tym myślisz?[/quote]

Romeczko, ja sobie myślę, tak:
zawsze mozna przyjechać z Nesca i przy okazji, niby w goscie , zabrać Rudzika. Jak bedzie się awanturował to pojedzie z powrotem.
[B]Mozna tez najpierw wprowadzić do twojego domu Nescę i dopiero za jakis czas spróbować wprowadzić małego rudzielca.[/B] Decyzja należy do ciebie.

Ja bym na razie nie zamykała Rudiemu mozliwości innej adopcji, bo nikt nie wie jak się ułożą relację Dina z Rudim. Wiesz, chodzi nie tylko o szczęście zwierząt, ale tez o komfort ludzi, który powinni czerpać przyjemność z ich posiadania. W sytuacji , kiedy będzie ciagle musiała rozdzielać dwa, źle do siebie nastawione samce, bedziesz miała wiecej kłopotów niz przyjemności. A to nie o to chodzi.

Romeczko, maluje ci obraz w czarnych kolorach, ale przecież nasze dywagacje mogą się w ogóle nie sprawdzić. Zawsze lepiej nastawić sie na gorzej, a potem miło się rozczarować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ATM']Do osób które oddają Romie psiaki do adopcji:
To są cudowni ludzie, kochający zwierzaki jestem pewna, że trudno znaleźć lepszy domek. Sama poznałam ich dzięki psiakom właśnie za co jestem losowi wdzięczna :loveu:
;)[/quote]

Tak mi się własnie zdawało, ze złapałam Pana Boga za nogi.....
Chyba jakis anioł stróz przysyła takich ludzi na moja drogę.

Link to comment
Share on other sites

Nesca jest już po sterylizacji. leży teraz choć co chwilę zrywa się, bo jest trochę zdziwiona tym, że nie może biegać. Jest ona bardzo aktywna zwykle - z Beatką-Pchełką (3 miesięczna suczka, która wróciła do mnie ostatnio z adopcji) biegały dziś cały dzień :)

wygląda na to, że wszystko jest dobrze.
wet powiedział, że w niedzielę może już jechać do nowego domu.

Ważne! za 14 dni trzeba ściągnąć jej resztki szwów - ogólnie one niby są samozanikające, ale nigdy nie rozpuszczają się w pełni, więc lepiej dla bezpieczeństwa zdjąć je.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale... Starszy pies umiera w schronisku... ma nowotwor i cierpi... :placz: Zostalo mu ok. 2 miesiace zycia.:placz: On potrzebuje domu na ostatnie miesiace. Kto pomoze? BLAGAMY!!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/umiera-zostaly-mu-tylko-2-3-miesiace-zycia-szukamy-dt-hoteliku-pomocy-125158/"][COLOR=#000000]ON UMIERA! Zostały mu tylko 2-3 miesiące życia! szukamy DT! hoteliku! POMOCY![/COLOR][/URL]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Maksik/944b6969e04ec2df.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Przepraszam za offa, ale... Starszy pies umiera w schronisku... ma nowotwor i cierpi... :placz: Zostalo mu ok. 2 miesiace zycia.:placz: On potrzebuje domu na ostatnie miesiace. Kto pomoze? BLAGAMY!!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f28/umiera-zostaly-mu-tylko-2-3-miesiace-zycia-szukamy-dt-hoteliku-pomocy-125158/"][COLOR=#000000]ON UMIERA! Zostały mu tylko 2-3 miesiące życia! szukamy DT! hoteliku! POMOCY![/COLOR][/URL]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/Maksik/944b6969e04ec2df.jpg[/IMG][/quote]

Jesli cierpi, ma nowotwór , to okażcie litość i nie pozwólcie dalej się męczyć. Czy w hotelu będzie cierpiał mniej? Dajcie mu dobrze zjeść , przytulcie i pomózcie godnie odejść. Takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roma i Dino']Dzięki za informację o Nesce.Czarnulka może przyjechać do nas już pod koniec tygodnia ,jakoś sobie poradzimy:mad:.Agata 69 ma mój nr telefonu to proszę dzwonić co Was popilotujemy.Czy Neska ma obroże i smycz?czy mam zakupić?
i czy jest odpchlona czy mam to zrobić u siebie?[/quote]

Nesca ma parcianą obrożę. Ze smyczą jest gorzej. Jest czyściutka, ale odrobaczenie i odpchlenie nie zawadzi.

Estote, czy dacie radę zawieźć Neske do Romy, to jest jakieś 50 km od was. Dam na benzynę. Ja w tygodniu nie dam rady. Dopiero w sobotę....

Link to comment
Share on other sites

hmmm... szczerze mówiąc nie bardzo, bo kolega, który ma samochód wyjeżdża właśnie pod koniec tygodnia. Muszę poszukać innego transportu. Daj mi kilka dni na odpowiedź.

Nesca ma się dobrze, dużo śpi. Już dziś ją karmię i poję normalnie - uwielbia jeść :)

Byłyśmy też dziś na spacerze - gdyby nie zielone ubranko wyglądałaby na zupełnie zdrową. Jednak rana jest jeszcze świeża, więc odpoczynek jest dla niej wskazany.

Link to comment
Share on other sites

Do Agaty 69 my niestety nie możemy przyjechać:shake:ale już nagrałam na 90% odbiór Neski przez naszego przyjaciela który jedzie w niedzielę po żonę do Torunia.Jeżeli się upewnię na 100% to uzgodnimy co i jak.Może być?
Do estote-a jak Ty uważasz czy w niedzielę mała będzie już zdolna do kontaktów z innymi pieskami?bo jeżeli tak to w niedzielę może do nas jechać.Chyba,że macie problem i chcecie przywieźć ją wcześniej to nie mam nic przeciwko temu.Będziemy po prostu na nią uważać i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Romeczko, ja moge jechać dopiero w sobotę, ale dla mnie to 120 km, w dwie strony to 240. Jesli twój znajomy jechałby w niedziele, to myslę że ten jeden dzień nie zrobi różnicy.
Chyba, że estote załatwi transport wcześniej.
Będziesz musiała na nia uważać. Na Nesce , nie na Estote.:loveu:
Estote jest w porzo.

Link to comment
Share on other sites

Nesca uwielbia zabawy, uwielbia psy i jest bardzo żywiołowa, więc trzeba będzie na nią bardzo uważać, by nie zrobiła sobie krzywdy.

Postaram się załatwić Nesce transport do Was w czwartek - bo w ten dzień przyjeżdża do mnie inna suczka. Młoda także, więc nie zapanuję nad nimi razem.

Dam znać, jak z transportem, gdy się dowiem więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MONNA']Witam.
Jeśli z transportem będą kłopoty, dajcie znać. Myślałam, że przed świetami nie dam rady wybrać się już do mamy :evil_lol: ale jeśli trzeba, obroce w jeden dzień. Dajcie tylko sygnał ze 2 - 3 dni wcześniej i nie bedzie problemu.[/quote]


Roma, czy oprócz super córek, wielkiego serca i wspaniałego zwierzyńca masz cos jeszcze w rekawie?
Nesca to szczęściara!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...