Jump to content
Dogomania

SHIH - TZU (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Guest maijka

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Goja']dianthus nie jestem tak obyta z ringiem jak ty no ale jeżeli dwie panie podchodzą i oglądają psy to myślałam że obydwie decydują o ocenie psa (obydwie sendziują)
a [B]UWAGI [/B](jak to nazywasz) ja to określiłam jako zastrzeżenie pani która nam gratulowała powiedziała wyrażnie że aissa była niegrzeczna moja nie umie przyjąć postawy a trzecia sunia nie umie chodzić( nie mówiła dokładnie o co chodzi czy np źle stawia nogi czy np zawolno czy za szybko) nie wiem w jakim sęsie to było ale pewnie osoba która to widziała i się na tym zna wie co miała ta pani na myśli
no i już bendę wiedziała że druga runda nazywa się bisem
myślałam że nie mogą się zdecydować który jest najlepszy więc kazały nam przejść się jeszcze raz :p

ale itak było fajnie i nauczę się z czasem tych fachowych sformułowań:eviltong:[/quote]Goja troche pokory dopiero zaczynasz a jusz wszystkim szczeniakom latke przepielas.Tym bardziej nie powinas pisac takich rzeczy jak się nie znasz.Aissa byla na wystawie pierwszy raz ,tzrcia snka jest jeszcze tez mloda.A bisy to jusz tlumacze co to jest jak wybiora Najpiekniejsze szczenie w rasie to się pokazuje na glownym ringu posrod wszyskich ras szczeniakow.I sedzia wybiera .I gdy by Aissa tak bardzio zle pokazywala sie jak piszesz to nie wygrala.chyba logiczne.Dodam że ta pani ma pierwszy raz shih-tzu mozesz poogladac jej stronke.Nie obrabiaj pieskow innych.Dopiero zaczynasz i to w szczeniaka.Szczeniaczki roznie sie zachowuja na ringach.Akurat Aisse i szczeniaka Jaki widzialam takze prosze cie naucz sie pokory.Sorry dziewczyny ale jusz nie mozna bylo tego czytac.Diathus napisz jak poszlo Da Vinci bo jak rozumiem poszedl na bisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']dianthus nie jestem tak obyta z ringiem jak ty no ale jeżeli dwie panie podchodzą i oglądają psy to myślałam że obydwie decydują o ocenie psa (obydwie sendziują)
a [B]UWAGI [/B](jak to nazywasz) ja to określiłam jako zastrzeżenie pani która nam gratulowała powiedziała wyrażnie że aissa była niegrzeczna moja nie umie przyjąć postawy a trzecia sunia nie umie chodzić( nie mówiła dokładnie o co chodzi czy np źle stawia nogi czy np zawolno czy za szybko) nie wiem w jakim sęsie to było ale pewnie osoba która to widziała i się na tym zna wie co miała ta pani na myśli
no i już bendę wiedziała że druga runda nazywa się bisem
myślałam że nie mogą się zdecydować który jest najlepszy więc kazały nam przejść się jeszcze raz :p

ale itak było fajnie i nauczę się z czasem tych fachowych sformułowań:eviltong:[/quote]

Kobieto CO TY PISZESZ??? Ponowne przejście po ringu w trakcie oceny nie jest żadnym Bisem!!!Po prostu sędzia chciał je obejrzeć jeszcze raz w ruchu.I to nie była żadna druga runda bo to nie ring bokserski:roll: .
[B]BIS to wybór najpiękniejszego psa spośród wszystkich ras prezentowanych w danym dniu!!![/B]
AISSA Dostała tytuł BIS PUPPY bo została wybrana na głównym ringu prezentacji spośród szczeniaczków różnych ras.Gdybyś została do końca wystawy to byś to sobie zobaczyła.
Droga Goju [B]tak się pisze i mówi BO TO SĄ UWAGI!!!Bo sędziowie nie mają zastrzeżeń tylko uwagi.[/B]Jak sędzia ma zastrzeżenia to na ogół szybciutko schodzi się z ringu.

Bardzo cię proszę jak już piszesz to pisz to co słyszysz,a nie to co chcesz słyszeć.JA BYŁAM PRZY RINGU I SŁYSZAŁAM CO MÓWI SĘDZINA I TO NAPISAŁAM.DO TEGO NIE TRZEBA BYĆ FACHOWCEM I SIĘ ZNAĆ!
Rozumiem,że jesteś w euforii ale najpierw pomyśl,a potem pisz.
Co do poznawania terminologii wystawowej i jakie są konkurencje to zajrzyj sobie do regulaminu wystaw i poczytaj.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dianthus']
AISSA nie tylko była pierwsza w klasie ale wygrała BIS PUPPY.I tu już prezentowała się bardzo doskonale.Po prostu oswoiła się z halą.
[/quote]

wiesz ja jestem niedoświadczona i nie znam fachowych określeń ale to ty napisałaś że aissa wygrała bis
wię cytuję twoje słowa jako osoby znającej się na tych sprawach
widać że i tacy fachowcy się mylą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']mam regulaminy i nie omieszkam tm zajżeć a za pomyłkę czy też niefachowe określenie to sorrki

no ale ten się nie myli kto nic nie robi[/quote]nie widze powodu zebyś tak za wszystko przepraszała moze żle zrozumiałaś ale nic takiego,znam ludzi którzy terorię mają obcykaną ,a sami rezultaty na ringach kiepściutkie ,tak wiec nie ma zadnej sprawy,mam nadzieje ze spotkamy sie na Swiatowej Wystawie ,zycze powodzenia na ringach-na marginesie bede najprawdopodobniej wystawiała 3 SHIH-TZU

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']wiesz ja jestem niedoświadczona i nie znam fachowych określeń ale to ty napisałaś że aissa wygrała bis
wię cytuję twoje słowa jako osoby znającej się na tych sprawach
widać że i tacy fachowcy się mylą[/quote]
[B]Goja ty się dobrze zastanów co piszesz!!![/B]
[B]Oczywiście,że napisałam AISSA WYGRAŁA BIS PUPPY!!![/B]
[B]KOBIETO ZROZUM,ŻE TEGO TYTUŁU NIE DOSTAŁA DLATEGO,ŻE WYGRAŁA Z TOBĄ I YAKI .[/B]
[B]DOSTAŁA GO DLATEGO,ŻE WYGRALA KLASĘ SZCZENIĄT W SWOJEJ RASIE I ZOSTAŁA NA KONKURENCJE FINAŁOWE!!!WYGRAŁA JĄ W PORÓWNANIU ZE SZCZENIACZKAMI INNYCH RAS!!![/B]

[B]JEŚLI COŚ CYTUJESZ TO ZE ZROZUMIENIEM TEMATU!!![/B]
Dla twojej informacji,a może pomoże ci to w końcu zrozumieć co znaczy określenie BIS.Pierwsze było shih tzu drugie chichuachua,trzeci o ile pamiętam cocker spaniel angielski.
I jeśli w końcu zrozumiałaś to proszę o przeprosiny,za słowa,że jako fachowiec się mylę.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

goja jak masz watpliwosci co do lokaty to poogladaj fotki ktore sama umiescilas.zobacz jak przygotowana jest Aissa(a podkreslam ze ta pani tez jest w shih-tzu nowicjuszka).I tu przosze mnie opatcznie nie zrozumiec to nie chodzi o przygotowanie chlopakow.Bo na wystawi tego nie poprawisz.
Ale ze mnie gapa:angryy: [SIZE=4]Gratuluje wszystkim udanej wystawy i wynikow!!!!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']hehe a co do tych przebarwień na pysku o które tak się martwiłam to jak chłopaki to zobaczyli to powiedzieli że jeżeli jeszcze raz coś o tym wspomnę to mnie zabiją nie jest to białe ale nie jest to tak straszne
no cuż ale dla mnie białe to białe może z czasem jej to zejdzie oczywiście z moją pomocą[/quote]

[COLOR=navy]Sorka, nie obraź się, ale ja w życiu nie widziałam tak przebarwionych wąsów... :-o Wygląda to tak, jakby twoja dziewczynka jadła całe życie z michy zmieloną karmę... Radzę stosować mydełko i karmić np. łyżeczką... I to od zaraz! [/COLOR]
[COLOR=#000080]BTW - Lonka ma rację, że widać braki w pielęgnacji codziennej - i tu też bez urazy - masz prawo być nieprofesjonalna, wszak człowiek uczy sie całe życie i w miarę czasu się nauczysz co i jak.[/COLOR]
[COLOR=#000080]A teraz coś na ostro :diabloti: :[/COLOR]
[COLOR=#000080]1. Po pierwsze - Dianthus ma 10000000000% racji i też uważam, że nie powinnaś być "głupiomądra", bo sobie coś poczytasz - najpierw trzeba znać reguły gry zanim zacznie się grać, a tym bardziej terminologię (tym bardziej jak chcesz polemizować z ludźmi "siedzącymi" w tym interesie od lat ). Należą się jej przeprosiny jak nic i tyle na ten temat.[/COLOR]
[COLOR=#000080]2. Po drugie - ja siedzę profesjonalnie od kilkunastu lat także w innej "branży" i np. dla mnie zmieszczenie się w pierwszej trójce przy trzech uczestnikach nie jest żadnym zaszczytem (wręcz fuksem), a w branży psów to już w ogóle mam szajbę - albo złoto albo nic. (BTW jak w owczarkach niemieckich - albo ocena doskonała, albo żadna.) Napisałaś, że byłaś druga (na 3 psy), no to ok, ale może napisz jaką sędzina napisała opinię, jak pies się zapowiada, itp. Według mnie zająć 2 miejsce w stawce 3 psów to żaden sukces (np. zajmując 3 miejsce na 3 uczestników i nie informując o tym zainteresowanych, jest sukcesem dla nich, ale ty zawsze wiesz, że byłaś ostatnia i możesz się tylko okłamywać, że masz miejsce na podium). Czasem lepiej jest nie zachłysnąć się prowizorycznym sukcesem, szybko zejść na ziemię i pracować nad tym co można poprawić... Zamiast myśleć, że byłaś druga, myśl, że byłaś przedostatnia i stawiaj sobie wyżej poprzeczkę.[/COLOR]
[COLOR=#000080]I to na tyle mojej krytyki...:razz: [/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080][quote name='ELSING'][/COLOR][COLOR=#000000]nie widze powodu zebyś tak za wszystko przepraszała moze żle zrozumiałaś ale nic takiego,znam ludzi którzy terorię mają obcykaną ,a sami rezultaty na ringach kiepściutkie ,tak wiec nie ma zadnej sprawy[/quote] [/COLOR]
[COLOR=navy]Zgadzam się w pełni - znam masę takich ludzi z Polski i Anglii. :eviltong: [/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080]Koniec moich wywodów! ;) [/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-k']ja też gratuluję tym co wygrali i tym któym tym razem nie powiodło się tak jak chcieli :lol: czytam przez te ostatnie dni posty i włos mi się jeży na głowie...:p[/quote]

otóż to:p
może zróbmy jakiś nowy wątek "sympatyczny":eviltong: gdzie bedziemy pisać o "głupotach".........:lol: wiesz co mam na myśli;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Ja rowniez gratuluje wygranych...:multi:

jak tak czytam, wspominaja mi sie lata, kiedy jezdzilam z moja shitzaczką Franią na wystawy - nawet moj TZ wczoraj cos szepna" a może kolejny shih?" - na ten moment nie da rady:shake: , ale... czas pokaże...jak bedzie domek...
Uwielbiam te rase,:loveu: kochane, małe , bezkonfliktowe (nie to co lhasa:diabloti: :evil_lol: ).
wspominam "starych" hodowców:cool3: , z ktorymi spotykalam sie ...
teraz jak patrze bedac na wystawach - wielu jest nowych, ale i Ci z czasu moich wystaw z Franią tez bywaja;)

Ehh...

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich stalych i nowych bywalcow forum.Wyniki z naszego ringu widze ze sa juz podane .Chcialabym sie pochwalic zakonczonym wczoraj przez Bolsa championatem.Z wystepow GUCIA i OYI tez jestem zadowolona ,dostaly piekne opisy ,a uwaga ze OYA ma wyglad i zachowanie dzieciece przy pieknym opisie i uwadze ze njest najlepsza w statyce chyba jej urody nie odbiera .Szla w stawce dwoch osmiomiesiecznych suczek ,wiec tym bardziej widac bylo jej szczeniecosc.
Bardzo ,bardzo jeszcze raz chcialabym podziekowac Slawkowi za pomoc ,Bez niego nie dalibysmy sobie rady(pudlarki braly go za naszego syna tak dzielnie pomagal)Nastepne podziekowania naleza sie pani Joli Cytulskiej I pani Iwonie Gawryluk za cenne uwagi co do pielegnacji ,A IWonie --Diantus za wspanialy pokaz gumkowania shih tzu w gasieniczke,ktory trwal jeszcze dlugo po zakonczeniu wystawy.Bardzo ,bardzo dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję wszystkim występu na wystawie. Trzecich miejsc też ;)

[quote name='Eventing Star'][COLOR=#000080]a w branży psów to już w ogóle mam szajbę[/COLOR][/quote]:happy1:
To tak do tematu złoto albo nic. Sunia z pierwszej lokaty z klasy otwartej z jednej z ubiegłorocznych wystaw międzynarodowych. Podczas opisu suczka leżała przy stoliku sędziego.....

[IMG]http://img113.imageshack.us/img113/6984/1otw0fp.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Gratuluję wszystkim występu na wystawie. Trzecich miejsc też ;)

:happy1:
To tak do tematu złoto albo nic. Sunia z pierwszej lokaty z klasy otwartej z jednej z ubiegłorocznych wystaw międzynarodowych. Podczas opisu suczka leżała przy stoliku sędziego.....

[IMG]http://img113.imageshack.us/img113/6984/1otw0fp.jpg[/IMG][/quote]

Sądząc po nóżkach w tle to raczej cieplejsza pora roku:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']To jest Krakow.[/quote]
Bądz litościwa i nie na forum tylko na priva co to za psiutek?

Z rozpędu napisałam w mojej suni w komentarzach do SUPER FOTORELACJI
ale napiszę jeszcze raz.
Gdańsk nie robi BIS Młodzieży bo psy z tej klasy idą do porównania o rasę i mógłby się jeden z drugim załapać na dwa Bisy:lol: .Tak jak napisałam DA VINCI dostał Zwyc.Młodz. i przegrał porównanie o rasę z Bolsem Marysi.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...