Jump to content
Dogomania

Kupno spaniela bez rodowodu


malina113

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='BBeta']Dobrze, że napisałaś bodajże... :diabloti:[/quote]


:eviltong: nie do końca się znam, chociaż widziałam pochlebne opinie, chyba nawet na tym forum:cool3: gdzieś w jakimś dziale się kilka osób wypowidało:cool3: ale sama nie znam to piszę bodajże:eviltong:
a jaką Ty polecasz hodowle?

[QUOTE]Miał kosztować 350 zł, to i tak dla mnie drogo ale 350 to nie 1400 :crazyeye:[/QUOTE]
Jasne, ale skoro miałaś wydać 350zł na [sorry za określenie] kundla, na którym właściciel chce zbić kasę, [lubię kundelki i wiem że często są to najlepsze psy, ale nie rozumiem dlaczego ktoś chce na nich zarabiać], to lepszym pomysłem jest danie domu wspaniałej istocie i uratować przed lub ze schroniska:multi:

Link to comment
Share on other sites

No cóż, taka ludzka natura, ze podłapali, że można na pieskach zarobić :shake: To trochę nie fair :mad:
Kundelków na naszym podwórku jest sporo, a wszystko z powodu nieodpowiedzialności rodziców, którzy pozwalają na przyniesienie do domu psiaka. Dziecko się pobawi, psiak urośnie i już się nie nadaje. Dlatego też nie decydowałam się na posiadanie własnego psa, gdyż nie było dla niego miejsca :placz: Ale dość tego :mad: Wiem jak to jest wychowywać się ze zwierzakiem i nie pozwolę aby moje dziecko cierpiało z tego powodu, że nie może mieć przyjaciela :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Miał kosztować 350 zł, to i tak dla mnie drogo ale 350 to nie 1400 :crazyeye:[/QUOTE]
Po co się tak śpieszysz? Nie lepiej poczekać, odłożyć odpowiednią sume i dopiero kupić psa?
Zdajesz sobie sprawe ile kosztuje utrzymanie szczeniaka? Szczepienia, odrobaczenie, karma, zabawki etc.
Poszukaj jakiejś małej domowej hodowli, złap kontakt z hodowcą i poczekaj na najbliższy miot

Link to comment
Share on other sites

Śpieszę się bo to miał być prezent Gwiazdkowy, a wiem, że w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na takiego pieska z rodowodem i bardzo nad tym ubolewam :placz:

[quote name='BBeta']Po co się tak śpieszysz? Nie lepiej poczekać, odłożyć odpowiednią sume i dopiero kupić psa?
Zdajesz sobie sprawe ile kosztuje utrzymanie szczeniaka? Szczepienia, odrobaczenie, karma, zabawki etc.
Poszukaj jakiejś małej domowej hodowli, złap kontakt z hodowcą i poczekaj na najbliższy miot[/quote]
Hodowcę? Kurczę, żeby to w naszym regionie było takie łatwe :wallbash:

Jutro skontaktuję się jeszcze ze schroniskiem z Gdyni, może akurat się uda z tą cudną sunią :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Śpieszę się bo to miał być prezent Gwiazdkowy, a wiem, że w najbliższym czasie nie będzie mnie stać na takiego pieska z rodowodem i bardzo nad tym ubolewam :placz:[/QUOTE]
A jesteś pewna, że będzie Cie stać na utrzymanie psa? Spójrz ile kosztuje dobra karma, szczepienia, zabawki, w przypadku spaniela dochodzą jeszcze wizyty u fryzjera

[quote name='malina113']Hodowcę? Kurczę, żeby to w naszym regionie było takie łatwe :wallbash:[/QUOTE]
Hodowli cocker spanieli jest sporo, więc na pewno znajdziesz coś blisko siebie, wystarczy dobrze poszukać

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym miesiącu na psa - szczepienia,karma, podstawe akcesoria itp - wydałam przeszło 300zł- jak nawet nie więcej. Musisz się z tym liczyć. szczeniak musi mieć wszystko "na już".
Biorąc takiego psa też musisz się nastawić na koszty możliwego późniejszego leczenia - miałam kundelka to przez półtora roku był zdrowy - mam do czynienia z dwoma psami z pseudohodowli na codzień - moim i koleżanki i każda z nas straciła już majątek na leczenie:shake:

[B]
BBeta[/B] wiesz może ile może kosztować szczeniak z takiej hodowli,rodowodowy ale nie z jakimiś specjalnymi tytułami rodziców?
Albo w jakiej cenie mogą być Pety?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Rika'][B]
BBeta[/B] wiesz może ile może kosztować szczeniak z takiej hodowli,rodowodowy ale nie z jakimiś specjalnymi tytułami rodziców?
Albo w jakiej cenie mogą być Pety?[/QUOTE]
Przeciętna cena spaniela z rodowodem to ok. 1500zł, wybierając jakąś mniejszą domową hodowle szczeniaka można kupić za ok. 1000zł, cena peta nie powinna przekroczyć 800zł natomiast pies wybitnie rokujący wystawowo kosztuje 2000 - 2500zł, a decydując się na dobrą zagraniczną hodowle 2500zł - wzwyż ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Przeciętna cena spaniela z rodowodem to ok. 1500zł, wybierając jakąś mniejszą domową hodowle szczeniaka można kupić za ok. 1000zł, cena peta nie powinna przekroczyć 800zł natomiast pies wybitnie rokujący wystawowo kosztuje 2000 - 2500zł, a decydując się na dobrą zagraniczną hodowle 2500zł - wzwyż ;)[/quote]

dzięki, choć myślałam, że pety są tańsze:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Czy to znaczy, że biorąc psa z rodowodem, będzie on mniej chorowity niż ten bez rodowodu?:crazyeye:[/quote]

nie, nie o to chodzi, ale często pseudohodowle nie dbają o swoje psy chcąc zarobić pieniądze, rozmnażają bez przerwy swoje zwierzaki dwa razy do roku co niszczy ich zdrowie i źle wpływa na szczeniaki, zdarza się, że nie liczy się szczeniak ala to by jak najwięcej na nim zarobić - karmić najtańszą karmą, albo domowymi rzeczami, które również źle wpływają na zdrowie maleństwa w pierwszym okresie życia [zresztą później też]:roll: , wydają je do nowych domów jak mają 6-8tygodni a powinny zostać z matką do 10tygodnia
może dziwi cię cena psa z rodowodem - ale często prawdziwi hodowcy na tym niewiele zarabiają - cena np, 1kg karmy z wyższej półki dla szczeniaka to rząd około 20zł, pomnóż tą cenę przez 10tygodni, do tego szczepienia, badania, samo wyrobienie rodowodu nie jest dużą ceną w porównaniu z resztą opłat za utrzymanie takich maleństw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Czy to znaczy, że biorąc psa z rodowodem, będzie on mniej chorowity niż ten bez rodowodu?:crazyeye:[/quote]
Szczenięta z pseudohodowli są często nieszczepione, nieodrobaczone (ksiażeczki zdrowia nie problem podrobić), karmione byle czym, trzymane w karygodnych warunkach. To wszystko wpływa na zdrowię psa w przyszłości.
Poza tym suczka wyekspolotowana, rodząca 2 razy w roku przez kilka lat, wiadomo że nie da dobrych "jakościowo" szczeniąt.
Poza tym psy w pseudohodowlach nie są badane pod kątem chorób genetycznych np. dysplazja, PRA (postępujacy zanik siatkówki), FN.
Często rozmnażane są pieski agresywne.
Szczenięta nie są socjalizowane (ciężko socjalizować szczeniaki zamknięte w ciemnej komórce, które widzą człowieka raz dziennie podczas karmienia).

To wszystko składa się na to jaki pies będzie w przyszłości, jaki będzie miał charakter, czy będzie zdrowy.

Pies to przyjaciel na kilkanaście lat i o tym trzeba pamiątać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Oj, przyznam się bez bicia, że nie myślałam, że to wszystko takie skomplikowane :shake:[/quote]

niestety tak jest ... w każdym aspekcie życia rządzą pieniądze:placz:


dlatego nie dziw się, że takie jest nastawienie domoganiaków do osób, które chcą popierać pseudohodowle kupując kolejne szczeniaki od nich [niestety zdarza się, że jest to za ostre i zamiast wytłumaczyć komuś spokojnie zaczynają oskarżać i powodują, że bez logicznych antyargumentów piesek i tak jest kupiony w pseudohodowli] trzeba jednak to wybaczyć, widząc te wszystkie bezmyślnie rozmnożone psy w schroniskach,które nic nie zrobiły złego a przez głupich ludzi muszą GNIĆ w schroniskach:-(

Link to comment
Share on other sites

Kobieta, od której chciałam kupić szczeniaka, wydała mi się bardzo wiarygodna. To prawda, piesek nie będzie miał szczepienia, bo podobno i z tego co pamiętam, pierwsze szczepienie odbywa się dopiero w 8 tyg życia. Czyli tym będę musiała się zająć ja. A z drugiej strony, skoro one już są na świecie?

No to teraz mam dylemat, zresztą jak przy każdym zakupie :lol: Zawsze muszę 10 razy przemyśleć, potem mam mętlik w głowie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Kobieta, od której chciałam kupić szczeniaka, wydała mi się bardzo wiarygodna. To prawda, piesek nie będzie miał szczepienia, bo podobno i z tego co pamiętam, pierwsze szczepienie odbywa się dopiero w 8 tyg życia. Czyli tym będę musiała się zająć ja. A z drugiej strony, skoro one już są na świecie?[/quote]

Dokładnie kiedy szczepienia mogą być to nie wiem,ale wydaje mi się że nie ma przeszkód aby zrobić je wcześniej.
Zresztą pieski powinny mieć ochronę przed chorobami zanim pójdą do nowego domu! I przejść kwarantanne

A skoro są już na świecie - kupisz szczeniaka to ta osoba pomyśli, że jest sprzedaż więc można produkować kolejne, a jak zrozumie,że nie ma zainteresowania to nie będzie robiła sobie kłopotu z miotami kolejnych niechcianych i drogich "kundli".
Powiedź jej, że zamierzasz trzymać psa na łańcuchu i karmić makaronem z tesco, jeśli odmówi ci wtedy sprzedaży to możemy ją nazwać kompetentną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']To prawda, piesek nie będzie miał szczepienia, bo podobno i z tego co pamiętam, pierwsze szczepienie odbywa się dopiero w 8 tyg życia. Czyli tym będę musiała się zająć ja. A z drugiej strony, skoro one już są na świecie?[/QUOTE]
Szczenięta szczepi się w wieku 6 tygodni

Napisałaś wcześniej, że nie wiesz czy podołałbyś wychowaniu psa ze skłonnościami do agresji, skąd pewność, że szczeniak bez rodowodu niewiadomego pochodzenia wyrośnie na zrównoważonego psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Kobieta, od której chciałam kupić szczeniaka, wydała mi się bardzo wiarygodna. To prawda, piesek nie będzie miał szczepienia, bo podobno i z tego co pamiętam, pierwsze szczepienie odbywa się dopiero w 8 tyg życia. Czyli tym będę musiała się zająć ja. A z drugiej strony, skoro one już są na świecie?

No to teraz mam dylemat, zresztą jak przy każdym zakupie :lol: Zawsze muszę 10 razy przemyśleć, potem mam mętlik w głowie :shake:[/quote]
Ile maja teraz szczeniaki?
Powinny mieć skończone co najmniej 8 tygodni, gdy są wydawane do nowych domów. Czyli szczenię powinnaś dostać już zaszczepione.
To, że szczeniaki nie są zaszczepione oznacza, że pseudohodowca chce zarobić na szczeniakach jeszcze o kilkadziesiąt zł więcej, bo koszt szczepienia spadnie na nabywcę.

Powiem tylko tyle, pseudohodowcy pięknie potrafią zamydlić oczy, żeby tylko sprzedać szczeniaki. Mi np. powiedzieli, że nie ma problemu, żeby cocker mieszkał na dworze w budzie. :-o

Link to comment
Share on other sites

Może trudno w to uwierzyć, ale ta kobieta naprawdę mnie wypytywała o warunki jakie mogę stworzyć dla szczeniaka :crazyeye: Sama byłam zdziwiona.

Jestem osobą odpowiedzialną i jeśli mam powierzone czyjeś życie, to wywiązuję się z obowiązku. Zdaję sobie sprawę, że pies jest na lata i dlatego o wszystko wypytuję, chcę być dobrze przygotowana :)

Co do szczepień, to wydaje mi się, że od 8 tyg, ale nie będę się sprzeczać ;)

A szczeniaki mają tydzień i odebrałabym swojego kiedy miałby 6 tyg.
Czy to za wcześnie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Może trudno w to uwierzyć, ale ta kobieta naprawdę mnie wypytywała o warunki jakie mogę stworzyć dla szczeniaka :crazyeye: Sama byłam zdziwiona.

[/quote]

zdziwiona? przecież to powinna być zupełnie normalna procedura! jeśli oddajesz dziecko do przedszkola to najpierw robisz wywiad środowiskowy,rozmawiasz z dyrektorem, przedszkolanką itp, a dopiero wtedy ewentualnie zapisujesz dziecko.
Taką odpowiedzialność za swoje psy ponosi hodowca, więc zapytanie o warunki dla szczenięcia, nie są wygórowanym wymaganiem lecz minimum!

[B]PRZECZYTAJ: BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ
[url=http://pies.onet.pl/14629,19,24,handel_zywym_towarem,artykul_poczytaj.html]Onet.pl Pies[/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']

A szczeniaki mają tydzień i odebrałabym swojego kiedy miałby 6 tyg.
Czy to za wcześnie???[/quote]

TAK, O WIELE ZA WCZEŚNIE!!! Minimum 8-9 tygodni, a najlepiej 10!

Takie jest właśnie myślenie pseudo: pozbyc się jak najszybciej psa - NARAŻAJĄC NA CHOROBY - by nie musieć go dłużej utrzymywać!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malina113']Może trudno w to uwierzyć, ale ta kobieta naprawdę mnie wypytywała o warunki jakie mogę stworzyć dla szczeniaka :crazyeye: Sama byłam zdziwiona.

Jestem osobą odpowiedzialną i jeśli mam powierzone czyjeś życie, to wywiązuję się z obowiązku. Zdaję sobie sprawę, że pies jest na lata i dlatego o wszystko wypytuję, chcę być dobrze przygotowana :)

Co do szczepień, to wydaje mi się, że od 8 tyg, ale nie będę się sprzeczać ;)

A szczeniaki mają tydzień i odebrałabym swojego kiedy miałby 6 tyg.
Czy to za wcześnie???[/quote]
Tak za wcześnie. Szczenięta powinny być z matką i rodzeństwem do ukończenia 8 tygodni zycia. To bardzo ważne dla ich rozwoju psychicznego, uczą się wtedy wielu przydatnych w przyszłości rzeczy (jest to tzw. okres socjalizacji).

Pseudo pozbywają się szybciej szczeniąt, bo w końcu to 2 tygodnie mniej karmienia i użerania się z sikającymi i kupkającymi wszędzie szczeniakami.

Poza tym często się zdarza, że mimo zapewnień szczeniaki mają tak naprawdę 4 czy 5 tygodni. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...