Jump to content
Dogomania

Szczeniaczki do krajów UE


sh_maniak

Recommended Posts

No ja też próbowałam przeczytać te przepisy, ale było to zaiste męczące...
W zeszłym tygodniu pojechało nasze szczenię do Niemiec.
I sprawa wygląda tak:
Odrobaczasz, szczepisz, tatuujesz, odbieraja ci miot, dostajesz metryki, potem po ukończeniu 8 tygodni zycia szczepisz na wściekliznę i dostajesz paszport. I teraz najlepsze: powinnas odczekać 30 dni zanim szczeniak przekroczy granicę, ale mozna zaryzykować i wyjechać z takim "świeżo" zaszczepionym. Na granicy, jesli w ogóle zauważą, że masz psa, to ewentualnie sprawdzą paszport i na ogół nie sprawdzają terminów, tylko fakt wykonania szczepienia.
Nasz wet (który ma wielu "klientów" eksportujących szczenięta na zachód) twierdzi, że nie było jeszcze z tym problemów.
Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']
Odrobaczasz, szczepisz, tatuujesz, odbieraja ci miot, dostajesz metryki, potem po ukończeniu 8 tygodni zycia szczepisz na wściekliznę i dostajesz paszport. [/quote]

Tak wcześnie można szczepić na wściekliznę?

[quote name='golden_owner']Znajoma wysylala szczeniaki za granice bez szczepienia p/wsciekliznie. Szczegolow nie znam, ale dojechaly[/quote]

No właśnie, to samo wet mi mówił. Niestety drugi co innego.

Im więcej próbowałam się dowiedzieć, tym większy miałam mętlik w głowie. Na szczęście wszystkie moje maluchy zostały w Polsce i co najmniej na rok mam problem z głowy.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli szczeniak nie ma 3ch miesiecy to moze jechac bez szczepienia przeciw wsieklizni, wylacznie z paszportem i pierwszymi szczepieniami. W paszporcie musi miec zaswiadczenie weta o stanie zdrowia. Po 3ch mies wscieklizna jest obowiazkowa
M+L
PS
Nie wiem czy takie sa przepisy, ale w praktyce tak sie odbywa (w tym roku jechalam juz z 3ma szczeniakami)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niestety obecnie wygląda to trochę inaczej (przed chwilą wróciłam od veta powiatowego).
Dowiedziałam się,że szczeniaczek musi być zaszczepiony na wściekliznę i dopiero 21 dni od szczepienia można z nim jechać za granicę.
Rok temu wyglądało to inaczej - szczeniaczek musiał mieć pierwsze lub 2 szczepienia -bez wścieklizny.
A najdziwniesze wydała mi się ta informacja - szczeniaczek lub szczeniaczki jadące ze swoją mamą nie muszą być zaszczepione na wściekliznę - ciekawe co?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='ksara']A najdziwniesze wydała mi się ta informacja - szczeniaczek lub szczeniaczki jadące ze swoją mamą nie muszą być zaszczepione na wściekliznę - ciekawe co?[/quote]

:o a skad ten przepis?
ja staram sie znalezc jakies informacje dotyczace wjechania ze szczeniaczkiem do Polski i na razie udalo mi sie dowiedziec,ze bez szczepienia przeciw wsciekliznie nie ma mowy, ponizej 3 m-ca zycia tym bardziej.
ale dlaczego? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...