Jump to content
Dogomania

pies nie chodzi, bardzo wazne!


Agnes

Recommended Posts

Witam! Pisze w imieniu kolezanki, ktora ma psa w wieku chyba 11 lat - pies bardzo energiczny, tylko by biegal, skakal. Wazy 12 kg mniej wiecej (jamnik na dluzszych lapach, ale nie pamietam czy tak samo dlugi jak jamnik:)) Wczoraj rano skakal, biegal, a po poludniu nie byl w stanie sie ruszyc. Nie moze wstac (tak jest do dzisiaj), podniesc tylnych lap, zalatwic sie (bo do tego musi podniesc lapke), brak apetytu, osowialy. Znajoma pojechala dzisiaj do weta, ktory pow ze to moze dysk wypadl i w ciemno podal 3 zastrzyki - homeopatyczny, witaminy i przeciwbolowy - kolezanka ma chodzic z nim na te satzryki codziennie przez tydzien czy 10 dni (nie pamietam). Na SGGW zalecili zrobic RTG (czy to dysk), ale skierowali kolezanke do innej lecznicy (na SGGW nie mogli chyba akurat teraz), ale tutaj zalecili wlasnie te zastrzyki (nie bylo mowy o zdjeciu), nie wiadomo czy pomoga, ale pies musi je dostawac przez ten okres ktory napisalam wyzej. Czy takie postepowanie nie jest dziwne? Czy nie powinni najpierw zrobic zdjecia, a potem dawac zastrzyki? Pomijam koszty, bo za te 3 musiala zaplacic 64 zl i tak przez ok 10 dni...co ma robic? czy dalej chodzic na zastrzyki, czy uciekac z tej lecznicy i robic RTG?

Z ciekawosci - ile moze kosztowac takie zdjecie?

Bardzo prosze o pomoc, kolezanka jest zalamana

Link to comment
Share on other sites

rtg jest konieczne do zdiagnozowania. a zastrzyki pewnie maja wyciszyc bol i wspomoc to miejsce bo doszlo do przeciazenia tego obszaru. kolezanki jamnikowi tez wypadl dysk byl sparalizowany i wyszedl z tego ale duzo czasu posiwiecila na rehabilitacje psa teraz chodzi niezle

Link to comment
Share on other sites

nic o przekrzywianiu glowki mi nie mowila...piesek byl wlasnie u innego weta gdzies na Pradze - podobno fantastyczny czlowiek. Najpierw sie pobawil z psem, potem przeszedl do badania - zbadal go calego, wszystko zobaczyl:) Po badaniu stwierdzil, ze to moze byc dysk...nie wiem jak z RTG. Zadzwonil do lecznicy gdzie pies byl wczoraj i zapytal co mu podano - i to mi sie bardzo podoba - zapisal cos innego niz zastrzyki - cos co ma podobne dzialanie chyba, a w srode chce zobaczyc psiaka na kontroli. Zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

w takim razie trzeba robic szybko zdjecie, bo widze, ze wlascicielka naprawde jest zalamana:( czy wie ktos gdzie na Usrynowie mozna zrobic zdjecie w weekend? SGGW odpada - za duze kolejki grr
Co prawda nie na Ursynowie, ale na Mokotowie blisko metra, moja lecznica Elwet, Al. Niepodległości 24/30 jest lecznicą całodobową. W weekend na pewno można zrobić zdjęcie, choć nie będzie to u ortopedy, tylko u dyżurnego lekarza. Nie wiem, kto dużuruje dzisiaj, ale akurat jutro cały dzień dyżuruje mój wet, dr. Kurski. Koleżanka może się na mnie powołać, ale może wartoby najpierw do niego zadzwonieć i z nim pogadać, żeby się upewnić, że w weekend będzie w stanie pomóc. Jeśli chcesz więcej info, to pisz na priw.
Link to comment
Share on other sites

Flaire, dziekuje bardzo - tak naprawde to myslalam o Elwecie:) Jednak jak pisalam znajoma pojechala na Prage i narazie chyba jest lepiej. Piesek czuje ciut lepiej, jakos tam zaczal chodzic (albo przynajmniej sie rusza). A wet u ktorego teraz byli to Wojciech Czerwiecki na pl. Hallera 6a a lek ktory teraz ma dostawac to Metacam 1,5 mg - ktos zna tego weta??

Link to comment
Share on other sites

czyli ten lek to nic nadzwyczajnego?

wlasnie sie dowidzialam, ze piesek czuje sie gorzej - jest bardzo slaby:( dzwonilysmy do Elwetu zapytac jak sie u nich robi RTG (dziewczyna nasluchala sie jakis dziwnych rzeczy i chcialam zeby sama uslyszala, ze to nic strasznego) i o cene. Ja mowie, zeby zrobic najlepiej RTG, wtedy moze cos wyjdzie co sie dzieje, bo nie jest dobrze, skoro jest jeszcze slabszy:( Nie moze sie zalatwic bidok (nie ma jak podniesc lapki, bo ise przewraca, pod siebie nie robi), ja moge tylko doradzac i trzymac kciuki - decyzja nalezy do wlascicieli

Link to comment
Share on other sites

cytuje kolezanke: "Lek, który podajemy nie jest tylko przeciwbólowy - ale także przeciwzapalny, przeciwwysiękowy i przeciwgorączkowy, jest środkiem niesterydowym. Działa na tkankę kostną i zwyrodnienia w obrębie chrząstek stawowych. Daje się go w ostrych stanach zapalnych układu mięśniowo-szkieletowego oraz przy urazach tkanek miękkich u psów. Tak piszą w ulotce."

To apropo tego leku o ktory pytalam

Ale najwazniejsze, ze z psiakiem jest troszke lepiej!: "odzyskał humorek i troche lepiej chodzi juz od wczoraj, wrócił apetyt, wet kazał wobec tych informacji poczekać do środy i przyjechać z nim."

Mam nadzieje, ze wyjdzie z tego calo i zdrowo:)

Link to comment
Share on other sites

cytuje kolezanke: "Lek, który podajemy nie jest tylko przeciwbólowy - ale także przeciwzapalny, przeciwwysiękowy i przeciwgorączkowy, jest środkiem niesterydowym. Działa na tkankę kostną i zwyrodnienia w obrębie chrząstek stawowych. Daje się go w ostrych stanach zapalnych układu mięśniowo-szkieletowego oraz przy urazach tkanek miękkich u psów. Tak piszą w ulotce."
Wszystko to prawda, ale przecież to samo pisałam, gdy pisałam, że to NSAID (non-steroidal anti inflammatory), że przeciwbólowy i przeciwzapalny (oczywiście również przeciwgorączkowy, choć w tej sytuacji, to akurat nie miało znaczenia), że psi odpowiednik np. ludzkiego ibupromu... Sorki, że wyszło najwyraźniej jakoś niejasno.

Nie było moim zamiarem kwestionowania tego podejścia do leczenia - bo jest ono normalne i prawidłowe w przypadku stanów zapalnych stawów. Próbowałam tylko wytłumaczyć, co to za lek.

Link to comment
Share on other sites

czy u Was tez jakos dziwnie sie pojawiaja odpowiedzi na drugiej stronie tego topicu? Nie wiem czy to tylko moj komp zwariowal czy to wina dogomanii
Wina dogomanii; jest już o tym topik na Administracji.

Spróbuj na dole ustawić "Wyświetl posty z ostatnich 7 dni" i "Najpierw najnowsze" czy coś takiego - dostępne na dole strony. U mnie to działa i wyświetla posty od najnowszych do najstarszych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...