Jump to content
Dogomania

Psy obronne


Godelaine

Recommended Posts

Witajcie.

Mam ogromną prośbę. Czy ktoś mógły wyjaśnić nieoświeconemu człowiekowi jakie rasy zaliczają się do tzw obronnych? A może to nie kwestia rasy, a zdanego IPO? Czy jest to gdzieś zapisane w regulaminie ZK? Chodzi mi o prawną definicję...

Jeśli temat już tu gdzieś był, to przepraszam. Informacji jednak potrzebuję na gwałt.

Link to comment
Share on other sites

Flaire. W regulaminie uchwalonym przez gliwicką RM jest punkt, iż psy należy wyprowadzać na smyczy, a w przypadku psów obronnych również w kagańcu. I próbuję dociec co owe psy obronne oznaczają. Kiedyś obiło mi się o uszy, że jest to określenie psów, które przeszły szkolenie IPO. Ale równie dobrze mogą być to jakieś konkretne rasy. Tylko w takim wypadku jakie?

Link to comment
Share on other sites

Flaire. W regulaminie uchwalonym przez gliwicką RM jest punkt, iż psy należy wyprowadzać na smyczy, a w przypadku psów obronnych również w kagańcu.
No to ja bym się zwróciła do gliwickiej RM z pytaniem, o które psy chodzi. Jak tak ustalili, to coś musieli mieć na myśli. Albo nie.
Link to comment
Share on other sites

Flair

Watpie,zeby to cos pomoglo.Moja kolezanka kiedys dzwonila jaki pies jest psem agresywnym(bo u nas psy z listy i psy agresywne musza chodzic w kagancu).Oczywiscie nikt nie potrafil tego okreslic.

No bo to się określa tak: jak kogoś ugryzie, to znaczy, że był agresywny i wtedy daje się właścicielowi mandat za to, że pies agresywny chodził bez kagańca :wink: .

Ale tak poważniej, to mnie się wydaje, że pojęcie "agresywny" róznie się troszkę od "obronnego". W każdym razie ja bym nigdzie nie dzwoniła, bo dzwoniąc raczej z radnym, który to o psach obronnych przegłosował, rozmawiać nie będziesz, tylko z jakimś urzędasem. Ja napisałabym list z zapytaniem, jakie psy według tej ustawy są uważane za obronne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...