Jump to content
Dogomania

Boze Narodzenie 2009. Podziekowania na ostatniej stronie


Jola_K

Recommended Posts

  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podpatrzone na miau:
potrzebne: niespodzianki na święta, może jakieś stroiki, nietłukące bomki, mała choinka 0,5 metra, bakalie, damskie rzeczy typu kremy, dezodoranty, szampony, wszystko dla kotów, produkty spożywcze długoterminowe ludzkie i kocie,


może bony spożywcze? będzie gdzie zrealizować?

Link to comment
Share on other sites

jestem juz, ja zwykle wieczorami i noca mam czas na internet, wiec nie denerwujcie sie ze nic nie pisze w ciagu dnia

dzisiaj wybralam sie na pogawedke do tych kobiet
zrobilam notatki, wypunktuje wiec co by sie przydalo najbardziej
(wlacznie z tym o czym pisalam juz powyzej)

podsumowujac:

- jedzienie wszelakie:
produkty sypkie, jak cukier, maka, kasza, ryz...
konsewy: pasztety, ryby...
przetwory: dzemy, powidla, miod
gotowe potrawki w sloikach: sosy czy obiady typu Lowicz, uncle bens (spaghetii itp)
przyprawy podstawowe
herbata zwykla, mieta i uspakajajace - melisa
kawa

- do domu
koldra
koce
posciel
moze byc firana i zaslona (2 male okienka, maja karnisz dluzszy o dlugosci ok 2m, wysokosc pomieszczenia jest mala, max 2 m)
mikser!
dziewczyna marzy o magnetofonie na cd, ma juz jeden ale odtwarza tylko kasety, pytalam o plyty, jakiej muzyki slucha, powiedziala szczerze ze plyty ma-dostaje z gazet, slucha kolend (!) i inne, nie ma jednej ulubionej
sa bardzo wierzace, na scianie wisza religijne obrazki

pojemniki na sypka zywnosc mile widziane

maja pralke "franie", ktora od jakiegos czasu wkreca rzeczy, musza bardzo pilnowac podczas prania by nei niszczyla rzeczy, moze ktos ma nie duza pralke tego typu na zbyciu?
automat raczej sie nie nadaje, odplyw ktory maja zrobiony jest to zwykla rura z ujsciem do dziury w ziemi, moze nie pomiescic wody ktora zrzuca automat

wirowki brak, byla ale padla

czajnik elektryczny, nowy, kupiony 2dni temu bo poprzedni sie zepsul

telewizor maja, ok 17/19 calowy, obraz w nim kiepski, moze to wina anteny?

kosmetyki podstawowe, szampon, krem do twarzy

chemia gospodarcza, podstawowa, proszek/plyn do frani/prania recznego, do plukania, plyn do naczyn

corka uczeszcza do osrodka wychowawczego dla niepelnosprawnych, tam potrzebne sa artykuly szkolne, farby, dlugopisy, flamastry, zeszyty (chce zeszyt z kotkiem :loveu: )

ubrania
starsza kobieta, wzrost ok 150cm, drobna, rozmiar ok 38, stopa 37
corka, wzrost ok 156-160, drobna jednak w okolicy talii zaokraglona, spodnie ktore mi pokazala mialy 30cali w pasie, stopa 36
przyjma cieple ubrania, buty, kalosze rowniez

leki
dziewczyna ma astme i padaczke
leki padaczkowe sa na recepte, przysluguja jej bezplatne
kupujae inhalatory (Beclazone 100, Flixotide...)
kobieta ma przelekle zapalenie spojowek, ma masci i krople do oczu lagodzace podraznienie, swietlik , Xalatan
ma zylaki, wiec wszelakie masci przeciwbolowe na bolace miejsca (venozel, naproxen itp)
przeciwbolowo rowniez Apo-naproxen, wymieniala tez biseptol (myslalam ze to wycofane)


*******

cokolwiek dla dziewczyny, jakas torebeczka, bibelocik, jakis drobiazg z bizuterii, blyszczyk, perfumka, ladna ramka na zdjecia (obiecalam jej zrobic zdjecie z kotkami i wywolac), kalendarz na sciane
mala choinka do 1m wysokosci, ze swiatelkami i bombkami

moze choc troszke z tej listy uda sie im dostarczyc

dziewczyna kocha zwierzeta, jest bardzo oddana swoim kotkom, dba o nie, jak byly chore zakraplala kilka razy ich oczka

czekam na odpowiedz od kierowniczki osrodka wychowawczego, ma mi podpowiedziec co ona zauwazyla, co by sie najbardziej przydalo dla tych kobiet


i zdjecia ktore robilam dzisiaj i dwa dni temu

dziewczyna ze swoja mala ulubienica
(fragment pieca w tle)

[img]http://img395.imageshack.us/img395/3402/121108malakoteczkavv2.jpg[/img]

i dzidzia sama na poscielach

[img]http://img395.imageshack.us/img395/7007/141108malakoteczka2ei8.jpg[/img]

starszy kocurek - Kropek

[img]http://img395.imageshack.us/img395/8800/14108kropekbialoszaryyb0.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

odpowiadjac na wasze zapytania

[quote name='justynavege']Jolu czy dziewczynka jest b upośledzona umysłowo?
Pytam dlatego , że fajnie by było gdyby dostała " coś " specjalnie dla Niej
I w jakim jest wieku ( jeśli było a przeoczyłam - :oops:)
Od lat robię Aniołki z masy solnej , chciałabym podarować dziewczynce , myślę ze to dobry pomysł , tylko czy mogłąbym wyslac go do Ciebie Jolu ? Masa jest krucha , więc żeby uniknąć przykrej niespodzianki jak dojdzie do Ciebie sprawdziłabyś , czy jest cały?

Co Ty na to?[/QUOTE]


[quote name='justynavege']

upośledzeni umysłowo to zwykle takie duże dzieci ( nawet jak już mają sporo lat :) ; często mają zdolnosci np plastyczne , może by Ją zainteresować w tym kierunku? złożyć się na farby czy kredki , blok , pędzle ,czy coś podobnego zachęcic , to byłoby oderwaniem od biedy , szarej rzeczywistości , przeniosłoby w inny bajkowy świat

Jolu czy mogłabyś coś więcej napisać o stopniu upośledzenia?[/QUOTE]


dziekuje wam :)

Justyna, rzeczy mozna wysylac do mnie i tak ja ze wszystkim pojade do nich, nie ma problemu :)
dokladnie nie wiem na co ona choruje, wyglada na 25-30 lat, jednak ma umysl conajwyzej nastolatki, jednak potrafi sluchac, jest w miare samodzielna, zaradna
cokolwiek o jej zdolnosciach bede wiedziala po rozmowie z kierowniczka osrodka, na przyszly tydzien umowilam sie z nia na rozmowe


***

hebanova, zaraz wysylam pw :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HebaNova']podpatrzone na miau:
potrzebne: [B]niespodzianki na święta, może jakieś stroiki, nietłukące bomki, mała choinka 0,5 metra, bakalie, damskie rzeczy typu kremy, dezodoranty, szampony, wszystko dla kotów, produkty spożywcze długoterminowe ludzkie i kocie, [/B]


może bony spożywcze? będzie gdzie zrealizować?[/QUOTE]

w Zywcu sa markety Biedronka, Tesco, Carrefour, Lidl, Inter Marche, Rossman, ABC, Savia
w Bielsku Bialej powyzsze oraz dodatkowo Makro i Geant

Link to comment
Share on other sites

przyszedl mi do glowy taki pomysl...


niech kazdy co przygotowuje jakiekolwiek rzeczy dla tych kobiet zrobi niezalezne dwie paczuszki ewentualnie plus dla kotow wszystkich jedna
opakowane w papier swiateczny
niech przesle to czy poda czy jak sie umowimy i by te prezenty od kazdego z nas obojetne duze czy male, ale by byly po prostu prezentami pod choinke

niech poloza sobie te [B]paczuszki pod te choinke[/B] ktora mam nadzieje uda sie dla nich kupic a ilez beda mialy radosci i wzruszenia przy rozpakowywaniu zwlaszcza ze to beda prawdziwe niespodzianki

a i my o nich bedziemy myslec gdy bedziemy sami swoje rozpakowywac

[B]i niech ich bedzie jak najwiecej[/B]

[B]jesli kazdy z nas dla kazdej z nich zrobi prezent i dla kotow[/B] / corka bedzie sie cieszyc dla tych kotow/ to beda mialy Wigilie z prezentami w ilosci jakich pewnie nigdy nie mialy, kolorowa inną,

aha Jolu [B]jakie panie nosza imiona by od razu opakowujac zaznaczac na karneciku czy napisac na paczce dla kogo co[/B]

i to roznie opakowane..wszak kazdy inaczej torobi...
to by bylo super

jak Wam sie podoba ten pomysl?

one oczywiscie nie beda mogly otworzyc tych prezentow wczesniej ,musza poczekac do Wigilii,

..no bo maka czy cukier czy drogeryjne srodki to normalnie

sadze ze mozna dopisac [B]paste do zebow/ szczoteczki do zebow[/B]....ile by ich nie bylo to sie nie psuje a wydac pieniadze na to musza

Jolu znakomicie sie spisalas!

a co z tymi zarowkami energooszczednymi?

co do [B]kaloszy[/B] hmmm wiecie co poniewaz jak jola napisala WC jest poza domem trzeba wychodzic zima czy deszczowa pogoda..[B]kiedys byly takie pol-kalosze ktore zakladalo sie na buty to byloby chyba najlepsze tylko nie wiem czy jeszcze produkuja[/B]

ja z pewnoscia z poscieli przekaze kilka przescieradel nowiutkich, scierki, grubasna lapawice do wyciagania ciasta z pieca...

przy tej okazji garneki stalowe w carrefour teraz sprzedawane na wage sa nic nie warte
odpadaja uszy cienkie boki poodksztalcane juz

porzadny garnek..hmm gar trojwarstwowy stalowy widzial kosztuje 80 kilka zlotych - tez moze nie pierwszy sort ale juz lepszy od tamtych

to taki duzy prawdziwy garnek Mama by chciala / czy tak?

[B]koldra[/B] - jotka mowisz ze masz i chetnie oddasz..jakie wymiary tej koldry to ja moze dopasuje jakas posciel?
jaski pewnie tez ze dwa sie przydadza..

czy maja [B]termometr zaokienny[/B] ? widzialam dzis takie slusznych rozmiarow...jesli nie ma pewnie sie przyda
moze ktos ma jesli nie kupie o ile nie maja

a [B]zegar[/B] w kuchni, w mieszkaniu czy jest?

dla kotow ? co dla kotow? i jotka pytala o ilosc

a dla psa/ co ten bidak w tym kojcu nie wypuszczany :shake:widzialas jego budę?ilez on ma lat to juz pewnie starszy psiak, moze przed zima trzeba te bude jakos opatrzyc:roll:


[B]Jolu[/B] czy juz wiesz kiedy bedziesz w Warszawie? i przez jakie miasta bedziesz jechac autem?moznaby skorzystac z tej okazji

w Warszawie mozna np skladowac rzeczy dla Ciebie tj te dary u mnie tj u Worel, bo dogladam dobytku :evil_lol:- jesli ktos chce podrzucic prosze bardzo na Zoliborz

To co mamy pod reka mozna juz wysylac czy przekazywac okazja. Przypominam ze jest poczta tania wiem ze do jastrzebia zdroju np dochodzi spytam czy Zywiec tez objety mam dystrybutorow obok

aha i czy robimy zbiorke pieniedzy na produkty spozywcze?

Link to comment
Share on other sites

Pixie, super pomysł z prezencikami :loveu:
Myślałam własnie o tym, żeby jakieś drobiazgi zapakować w świąteczny papier, żeby było tak bardziej uroczyście. W końcu to święta, wyjątkowy czas.
Ale prezenty dla kociąt-to mi nie przyszło do głowy :shake:. Dobrze, że tyle jest głów tu do myślenia, każdy ma jakąś propozycję czy sugestię i wtedy ławiej działać :multi:

Link to comment
Share on other sites

potwierdzam, rozpakowywanie wszelkich paczek, to super zabawa dla kotow :)
bardzo precyzyjnie potrawia dobrac sie do tasmy oklejajacej pudelko i odwinac jego zawartosc, moj aPaciunia bezblednie odnajduje klej (!) na roznych przedmiotach - nie umiem tego wyjasnic dlaczego ona nie znosi lepiacych sie papierkow, folii itp


********

pomysl z prezentami jest super!
strasza kobieta ma na imie Teresa
mlodsza Magda


rzeczy typowo do urzadzenia domu proponuej zawiezc wczesniej by sie urzadzily, choinke rowniez
rzeczy dla nich konkretnie, osobiste, podarujemy jako paczki pod choinke :)


napisze jak tylko bede znala dokladna date transportu do/z Warszawy


dziekuje wam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peate']to myślę Iv, że najwyższa pora na kociaka :cool3:
ubaw po pachy :evil_lol:[/quote]

Kiedyś miałam kociaki, rzeczywiście z nimi czasem był ubaw po pachy :evil_lol:, ale nigdy nie dobierały się do prezentów :shake:, jakieś były nieprezentowe :roll:, ale za to kiedyś mój Bazyl dobrał się do ciasta świątecznego, które sąsiadka trzymała sobie na balkonie :roll: i zjadł jej pół karpatki :evil_lol:


Jolu, czy te paczuszki jakie przygotujemy to mamy wysłać na Twój adres, czy tych Pań?

Link to comment
Share on other sites

mysle ze jesli to ma byc niespodzianka to wysylajcie do mnie, a ja w wigilie im to zawioze i poukladamy pod choinka, wszelkie innerzeczy, takie do domu, bede zawozila w miare jak beda docieraly paczki, tak by sie urzadzily na swieta

Elzbietka, Cieszyn nie jest tak daleko, mozemy sie umowic na odbior np w Bielsku lub jesli dasz rade przyjechac do mnie i sama wreczyc dary, to zapraszam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']mysle ze jesli to ma byc niespodzianka to wysylajcie do mnie, a ja w wigilie im to zawioze i poukladamy pod choinka, wszelkie innerzeczy, takie do domu, bede zawozila w miare jak beda docieraly paczki, tak by sie urzadzily na swieta

[/quote]


Myślę, że to bardzo dobry pomysł :loveu:
Jak skompletuję paczuszkę, to poproszę wtedy Cię o adres do wysyłki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jo37']Jolu - czy adres do wysłania paczki jest taki sam jak do przelewów ?[/QUOTE]

tak, ale moze wstrzymasz sie z wysylka pare dni?
mam miec transport z Warszawy, to mogloby pojechac za darmo, powinnam miec informacje do piatku kiedy pojedzie


dziekuje


a tak w ogole, to informacja o spoznieniach poczty jest istotna, co roku jest to samo :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...