Jump to content
Dogomania

Przeswietlenie w kierunku dysplazji


Rybka

Recommended Posts

Dzis okolo 16 idziemy z Suzi (8 m-c) na przeswietlenie.

Wiem, ze ma dostac "glupiego jasia". Ale tego czego sie boje ...wyniku badania :cry: . Rodzice nie mieli dysplazji ale wiadomo dzieci zawsze moga miec :cry: . To taka straszna choroba ze nawet nie chce mi sie myslec.

Trzymajcie kciuki, zeby Suzi nie miala zadnej dysplazji i byla zdrowym pieskiem :cry: .

Cala sie telepie to bedzie moja "chwila prawdy" :( , czy bedziemy sie leczyc do konca jej dni czy bedzie zdrowiutka,

Bosze jakie ja mam juz mysli pesymistyczne :cry: :cry: :cry: .

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

tez musze sie przejsc z moim psiakiem - niestety jest to wymagane do krycia na terenie niemiec :evil: wiem tez ze bez glupiego jasie w jego przypadku sie nie obędzie :roll:

Mi powiedzieli w przychodni ze musi byc narkoza :evil: , zdenerwowalam sie bo to nie jest bezpieczne w 100% a to przeciez tylko przeswietlenie.

Okazalo sie ze mezczyzna ktory odbiera telefony w przychodni wprowadzil mnie w blad.

Chociaz znam przypadki goldenow co mialy narkoze :shocked!: , ja bym swojej Suzi nie chciala dac :evil: .

Link to comment
Share on other sites

Rybka, trzymam kciuki! Wierzę, że bedzie dobrze! A czemu idziecie na badanie - czyżby jakies niepokojace objawy?

czekam na wieści!

Nie, wrecz przeciwnie. Ale wole sprawdzic i miec pewnosc ze jest ok.

A jezeli nawet by sie to stalo to mozna wczesnie reagowac. Operacja czym mlodszy psiak tym lepiej jak dysplazja nie jest jeszcze w malym stopniu :roll: .

Potem sie sprawdza po roku i 2 latach (to juz ostatnie).

Mam kolezanke ktora nie robila przeswietlenia przez pare lat bo byla pewna ze pies jest zdrowy. Nie mial zadnych obijawow.

I wreszcie poszla, okazalo sie ze golden ma dysplazje co prawda nie wielka ale jest,

Przez to ze codziennie z nim biegala nie widac tego bylo. Kazali jej nadal biegac zeby mial caly czas miesnie.

Nie znam sie az tak dobrze na tym. Dzis sie pewnie wszystkiego dowiem.

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Nio i niestety jest gorzej niz zle :cry: .

Rycze nonstop. Jeden staw jest ok a z drugim bardzo zle :((. W skali od A do E Suzi ma D.

Jestem zalamana i juz nie wiem co pisac.

I co z tego ze jej rodzice nie mieli dysplazji :cry: .

Moze jesc karme tylko z wyzszych pulek, nie wolno jej aportowac, nie moze przytyc za nic w swiecie.

Trzeba z nia caly czas biegac zeby miesnie trzymaly kosci. Ale biegac ma tylko po miekkim podlozu.

nio i nigdy nie bedzie miala dzieci :bigcry:

Jakie to straszne....

Link to comment
Share on other sites

:o :( No tego sie nie spodziewalam, ale najwazniejsze to przede wszystkim zachowaj spokoj, wtedy i pies bedzie sie czul bezpiecznie. I nie zalamuj sie. Sa psy z dysplazja nawet D, ktora czasami w ogole sie nie objawia w sposob, ktory uniemozliwilby im normalne zycie. Przeczytaj sobie na pocieszenie tutaj co napisala Iras

http://www.psy.pl/forum/foroom_w.cgi?n=main&s=t&nr=40&usr=&p=&r=225170.0.03*8*2004*

i nawazniejsze: nie denerwuj sie, stosuj sie do zalecen lekarza i wszystko bedzie dobrze! Glowa do gory.

Link to comment
Share on other sites

Rybka - a pisalas o tym na weterynarii?

IMO tam masz wieksze szanse, ze ktos Ci napisze cos konkretnego na ten temat. poza tym jest tam juz duzo na ten temat, tylko szukac.

Dzieki jak wroce z rolek napewno poszukam.

Musze sie jakos rozluznic bo jestem zalamana i rozryczna :cry: .

I napisze jesli nic nie znajde ale mysle ze temat napewno byl wertowany

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Wyrzuc je do kosza. Wet który wykonuje takie zdjecie nie ma pojecia co robi. Tylko "dogadza" włascicielowi nie ma możliwości wykonanai zdjęcia RTG bez znieczulenia!!!!! gdyz na pozycje w jakiej sie je wykonuje nie pozwoli sobie piesek bez premedykacji. Musi byc "wyluzowany":)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...