Jump to content
Dogomania

Pytanie o rodowód i rejestrację


jefta

Recommended Posts

[quote name='lothar77']Mam pytanie.
Kupiłem rodowodowego szczeniaczka, to mój pierwszy pies z rodowodem i nie jestem zarejestrowany w Zk.
Wiem że aby otrzymac rodowód musze pójśc do ZK i zlozyc metryke itp. pytanie czy zrobic to teraz kiedy rok juz sie kończy czy poczekać te 2 m-ce żeby nie placic niepotrzebnej skladki za rok 08 tylko juz wszystko zaczać od 2009 ?[/quote]będziesz teraz zapisywać się na wystawy? jak nie to poczekaj do stycznia

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie.
Kupiłem rodowodowego szczeniaczka, to mój pierwszy pies z rodowodem i nie jestem zarejestrowany w Zk.
Wiem że aby otrzymac rodowód musze pójśc do ZK i zlozyc metryke itp. pytanie czy zrobic to teraz kiedy rok juz sie kończy czy poczekać te 2 m-ce żeby nie placic niepotrzebnej skladki za rok 08 tylko juz wszystko zaczać od 2009 ?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej zadzwoń do ZK i zapytaj jak będzie pobrana opłata w obu wypadkach. Z zarejestrowaniem nie musisz się spieszyć, chyba że zależy Ci na wystawieniu psiaka na wystawie w ciągu tych 2 miesięcy - choć to chyba też jest możliwe...ale tego nie jestem pewna :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothar77']Dziękuję za odpowiedzi.
W tym roku napewno już nie będę wystawiał. Pytam tak z ciekawości bo wiem ze na rodowód troszkę się czeka.
Pozdrawiam.[/quote]
Nie ma problemu-do 18 m-ca możesz wystawiać z rodowodem w przygotowaniu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cholinka']Najlepiej zadzwoń do ZK i zapytaj jak będzie pobrana opłata w obu wypadkach.[/quote]
Składkę trzeba by było zapłacić za cały rok...ja poczekałabym do stycznia ;)
[quote name='cholinka'] Z zarejestrowaniem nie musisz się spieszyć, chyba że zależy Ci na wystawieniu psiaka na wystawie w ciągu tych 2 miesięcy - choć to chyba też jest możliwe...ale tego nie jestem pewna :niewiem:[/quote]
Nie jest możliwe wystawianie nie zarejestrowanego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej
Mam pytanie do Was może mnie ktoś uświadomić jak to jest teraz z rodowodem tzn czy hodowca może sam wyrobić rodowód w ZK czy dostaje się tylko metryczkę i samemu trzeba wyrobić rodowód, gdyż spotkałam się że pies (szczeniak) ma już wyrobiony rodowód i nie wiem czy to jest prawda:lol:

Link to comment
Share on other sites

a jakiej może być?? mogę prosić o przykłady, a jeśli nie jest to rodowód ze ZK to co dalej- czy pies jest tylko w typie ON czy tylko rodowód wydany przez ZK= pies rodowodowy niestety nie orientuję się wym aż tak więc proszę o pomoc:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatp']Elitesse a czy to nie jest podejrzane, że jeśli wyrobił psu rodowód a teraz chce go sprzedać to coś jest nie tak z tym psem

i jeszcze jedno pytanie jak długi jest czas oczekiwania na rodowód??

[/quote]

ad1 moze pies nie spelnil jego oczekiwan , mogl sie super zapowiadac jako szczeniak a jak podrosl to juz taki nie byl, moze mu jakis zab nie wyszedl albo zly zgryz sie zrobil
a moze mial zostac bo nikt go nie kupil ale ze trafila sie okazja to hodowca sprzedaje

ad2 w zwiazku kynologicznym baaardzo roznie od 1 do 6 miesiecy w teorii , w praktyce czasem i dluzej

Link to comment
Share on other sites

Elitesse a czy to nie jest podejrzane, że jeśli wyrobił psu rodowód a teraz chce go sprzedać to coś jest nie tak z tym psem


i jeszcze jedno pytanie jak długi jest czas oczekiwania na rodowód??

cieszę się ze adoptowałam psa ze schroniska i mnie to wszystko omineło, bo znalezienie dobrego psa to ciężka praca:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pies z rodowodem PKPR nie może brać udziału w wystawach organizowanych przez ZK (i innych FCI) i tym samym rozmnażać się pod egidą ZK itp.

Co do tego czy jest to podejrzane, to przez internet trudno to stwierdzić, sytuacje są przecież różne. Czas oczekiwania na rodowód zależy od oddziału, w Warszawskim jest to ok. 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatp']to nękam dalej czy kupując psa, który ma rodowód wyrobiony w PKPR to jeśli to jest suka i ma miot czy szczeniaki są z rodowodem bo wg ZK aby szczeniaki były z rodowodem suka musi być suką hodowlaną[/quote]


jezeli suka ma rodowod PKPR moze miec szczeniaki tylko z rodowodami PKPR - i wg ich wymagan hodowlanych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatp']to nękam dalej czy kupując psa, który ma rodowód wyrobiony w PKPR to jeśli to jest suka i ma miot czy szczeniaki są z rodowodem bo wg ZK aby szczeniaki były z rodowodem suka musi być suką hodowlaną[/quote]
[url]http://pkpr.nazwa.pl/pkpr/regulaminy/Regulamin_hodowli.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Alez hodowca moze wyrobic rodowody dla szczyli - ja tak zrobiłam - poprostu zamówiłam rodowody exportowe dla całego miotu, miałam 2 szczyle idace zagranice ale jak pomyslałam ze na polskie rodowody dla tych które sobie zostawiam w domu bede czekac niewiadomo ile to i dla nich zamowiłam exporty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Alez hodowca moze wyrobic rodowody dla szczyli - ja tak zrobiłam - poprostu zamówiłam rodowody exportowe dla całego miotu, miałam 2 szczyle idace zagranice ale jak pomyslałam ze na polskie rodowody dla tych które sobie zostawiam w domu bede czekac niewiadomo ile to i dla nich zamowiłam exporty.[/quote]po jakim czasie przyszły? szczerze powiedziawszy ja bym się nie zdecydowała na taki krok, bo na exportowy czekałam 11m-cy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...