Jump to content
Dogomania

II Ogólnopolskie Zawody Obedience Poznan 2004


Azir

Recommended Posts

Saint, a masz psa ktory sprawiał problemy ?? 8) Bo moj nie chce wracac, a to jest problem, bo polowa komend odpada....

Asia to jest problem, ale da się to opanować ;) Po prostu musisz zaopatrzyć się w linkę, która będzie przypięta do obroży psa. Pies niby luzem, ale nie do końca. Wołasz psa (przy okazji zmień komendę na nową, bo stara najwyraźniej jest źle skojarzona). Nie chce wrócić? Nie ma wyjścia, przyciągasz go na lince. Skoro smakołyki go nie kuszą to znajdź co innego, za czym Focus przepada. Może piłeczka? Może przeciąganie gryzakiem? Na pewno jest taka rzecz, za którą dałby się pokroić. Będzie jego, ale za przyjście. Nic za darmo, niestety. Aha, z tą linką to będziesz musiała chodzić nie dzień, dwa, ale pewnie dwa tygtodnie dzień w dzień albo i dłużej. Na każdym spacerze. No i musisz się uzbroić w duże pokłady cierpliwości. No i jeszcze jedno, przyjście psa do Ciebie zawsze musi być nagrodzone, nigdy nie karć psa, bo nie będzie chciał przychodzić. Możesz zrobić jeszcze coś takiego: jak przyjdzie i go nagrodzisz to od razu puść go znów do biegania.

Jeśli mogę jeszcze coś poradzić. Nigdy nie powtarzaj komend. Mówisz raz a jak pies nie wykona komendy to po prostu egzekwujesz. Nie chce usiąść? Mówisz mu "nie", czy tez "źle", czy jaką tam masz komendę a nastepnie sprowadzasz psa do siadu. powtarzanie komend psuje psa.

Jesli Focus ma problemy ze skupieniem, to ćwicz to jak najczęściej.

A obedience może ćwiczyć każdy pies, niezależnie od wieku :)

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Asia a próbowałas kiedys przywołać rozbieganego spaniela??? Mi dzięki systematycznemu szkoleniu wychodzi to w 9/10 przypadkach ;)

Każdy pies ma z pewnymi ćwiczeniami większe lub mniejsze problemy, ale nie ma psa który by tych problemów nie posiadał ;) Jack miał np. problemy z warowaniem. Nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, więc poprosiłem o pomoc kubasa. kuba męczył się trochę zanim Jack zawarował, a teraz mój piesek waruje na komendę bez oporów ... ;)

Tak więc trening, trening i jeszcze raz trening !!! :) a wszystko będzie oki ;)

Link to comment
Share on other sites

Musisz być dla niego "atrakcyjniejsza" niż kumple do zabawy! Koncentrować go zachowaniem (tzw. głupim:), tonem głosu, smakołami, piłeczką, ulubioną zabawką i wyraźnie pokazywać mu kiedy kończy sie zabawa z kumplami a zaczyna praca i kiedy jest koniec pracy a zaczyna się zabawa z kumplami. Zacznij od takich sesji na koncentrację na początku kilkusekundowych, potem stopniowo je wydłużaj.

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

A jak ćwiczyć skupienie ? Żeby psisko było bardziej zaciekawione panią (bardziej na mnie skupione) niż na kumplach do zabawy...??

ech... ja "cykam" w specjalny sposób, każde spojrzenie w moją stronę nagradzam od razu

wymyśl sobie jakąś komendę np "patrz" lub cokolwiek, jak Focus na Ciebie spojrzy nagródź. Na początku będą to krótkotrwałe spojrzenia, z czasem się wydłużą

no i tak jak pisał drado: musisz byc atrakcyjna dla Focusa, bardziej niż jego kumple - atrakcyjność wyrabia się ćwiczeniami, zabawą na każdym spacerze (moga to byc nawet wyrzucane butem w górę liscie - moja Czika uwielbia taka zabawę)

jak pies się nudzi na spacerach z Tobą to zawsze wybierze psie towarzystwo

labrador to rasa pracująca, aportująca, wykorzystaj to

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...