Jump to content
Dogomania

Aza, moje słońce już za TM [']


Agnes

Recommended Posts

[quote name='olekg89']Tajdzi-uważasz ,że pies z taką nadwagą czuje się dobrze??I za kilka lat nie będzie cierpiał na stawy??
Wkurza mnie takie głupie pisanie.Aza jest gruba i trzeba ją odchudzić o czym agnes wie.:cool3:[/quote]

a mnie wkurza TAKIE głupie pisanie
Aza ma wagę ok, nie jest to młoda suka, żeby miała talie jak osa
Aza ma dużą masę mięśniową, żebra są dobrze wyczuwalne, nie jest otłuszczona. Może mogłaby ważyć 1 - 2 kg mniej, ale nie musi. Jest wysportowana i przy takim ruchu, jaki zapewnia jej Agnez - jeden czy dwa kilo nie robią różnicy przy tej wielkości zwierzaka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale rozumiem olkag89, bo na zdjęciach to Aza wygląda jakby miała jednak trochę więcej niż 2-3 kg nadwagi... :roll:

I co to znaczy nie jest już młoda, ile ona ma lat? 5? 6?

Za to uśmiecha się przednio:

[url]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Dzialka/DSC_5810.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

to zeby rozluznic atmosfere dodaje burkowego Azowego ujadacza

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Dzialka/DSC_5823.jpg[/IMG]

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Dzialka/DSC_5824.jpg[/IMG]

[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/Dzialka/DSC_5825.jpg[/IMG]

niech mi ktos wyjasni, czemu sypie sie jakosc zdjec jak wrzucam tu na dogo:shake: u mnie ok, na photobucket wzglednie - bo tez sie zmienia - ale jak na dogo to juz gorzej:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale rozumiem olkag89, bo na zdjęciach to Aza wygląda jakby miała jednak trochę więcej niż 2-3 kg nadwagi... :roll:[/quote]

nie dolewasz;) jak wazyla 39 kg to bylo dobrze - tak tez mowil wet. Od tego czasu duzo sie dzialo, duzo przerw w ruchu, ktore teraz nadrabiam jak moge. Ale co moge? Glodzic jeszcze bardziej? Bo jak zmniejsze jedzenie to to juz bedzie glodzenie. Aportowac nie moze, przy rowerze nie ma jak obecnie (rower zepsuty) to plywac zaczela, bo to jedyny bezpieczny dla niej ruch

[quote name='Rauni']I co to znaczy nie jest już młoda, ile ona ma lat? 5? 6?[/quote]

pomiedzy - cos kolo 6. Czy to malo czy to duzo - nie wiem. Jest posterylizacji, bede jej badac poziom hormonow, bo moze tu tkwi problem.
Na prawde nie wiem co moge zrobic, zeby pies mi chudl.
Sama kiedys potepialam, jak sucz byla chuda, potem szczupla, a ja patrzylam na psy z nadwaga. Teraz juz wiem, co to znaczy odchudzac psa.
I tez sprawa sie ma inaczej, jak pies duzo biega, za pilka za patykiem, za innym psem. Dzisiaj wyszlam z psem przed 20 do lasu, a od poczatku sucz nie miala ochoty na spacer, nie chciala sie ruszyc z miejsca. To co mam robic...?

Link to comment
Share on other sites

Tajdzi-mój pies ma 6-7 i wygląda tak :
[url=http://img227.imageshack.us/my.php?image=s110409101.jpg]Imageshack - owijki.jpg[/url]
siusior mu troche psuje talie:lol:
Sorki Agnes ,ale jak słysze że gruby pies wygląda dobrze to mnie trafia:evil_lol:
Moja suka ma prawie 6 i dalej wygląda jak za dawnych młodych lat.
A poza tym Tajdzi Ty chyba bardziej się na kotach znasz niż na psach.W kociologi bym z tobą się nie spierał ,ale w przypadku nadwagi psa niestety nie potrafię inaczej.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Aza ma nadwage i to widac, ale bez przesady
to nie jest 10kg nadwagi tylko gora 3
ma teraz tyle plywania ze mysle ze do jesieni spokojnie zgubi te kilka kilo ;)
a pozatym niektore psy tak maja ze wygladaja jakby byly za grube a nie sa :lol:

Olekg Ty poprostu glodzisz psa :diabloti: i sie jeszcze tym chwalisz no :mad::diabloti::lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

olekg89, zanim "przerzuciłam się" na koty - miałam psy ;) chociażby właśnie Aze ;)
Twój pies ma niedowagę. zrób my zdjęcie od góry, żeby widać było boczki i linię kręgosłupa. Na tym zdjęciu wygląda na zbyt szczupłego.

A Aza jest potężna, ale na prawdę, to chyba bardziej kwestia zdjęć.
Widziałam ją jakiś tydzień-dwa temu i wyglądała bardzo ładnie. Żebra są wyczuwalne bezproblemowo, nie ma otłuszczonych boczków. Ona ma masę mięśniową. Poza tym wiem ile Agnez daje jej jeść i jest to na prawdę bardzo oszczędna porcja. Aza nie jest gruba. Jest ok. Pamiętać trzeba, że wilczur i kundelek (bardzo przypominający ogara) będą miały zupełnie inną budowę.
o, proszę:
[URL]http://www.piesprzyjaciel.com/wp-content/uploads/2008/11/ogarpolski.jpg[/URL]
[URL]http://www.ogarpolski.eu/galeria/23.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']No bez przesady nie mowie ,że ma 10kg nadwagi ,ale z 5 lekko.
Gops-nie głodze:cool3:On akurat dostaje 3 kubki karmy czyli +- tyle ile powinien.A waży 33kg zimą 35:cool3:przy 67cm w kłębie:cool3:[/quote]

okey moja ma 15 kg i tez je 3 kubki karmy suchej :evil_lol:
ale moja ma takie zapotrzebowanie , szybkie spalanie, masa ruchu i dlatego
i moja nie jest gruba :eviltong:

a tak pozaty to wielki jest Czarek :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Ale zobacz na foty azy z początku galerii.Jak ona mi się wtedy podobała ,szczupła i te galopady z psami na polach:loveu:Genialna była/jest gdyby pare kg zeszła w dól:cool3:[/quote]

Olek - pamietasz ja z czasow 12-18 mcy kiedy byla dzieckiem. Ona bardzo dlugo dojrzewala, dlugo nabierala masy i klaty. Klata jej sie mocno rozrosla - rower?, do tego na zdjeciach glowa sie wydaje nieproporcjonalna i stad wnisoki, ze Aza ma nadwage (5 kg to dla mnie juz na prawde nadwaga ktorej tu nie widze).
Chodze dosc czesto do weta na kontrole i uwierz lub nie - zapewne dowiedzialabym sie, prosze natychmiast psa odchudzic. Takie slowa jednak nie padaja, raczej prosze pilnowac, zeby nie tyla

Aza je 310 gram karmy - Acana, to duzo? To wychodzi jeden kubek Acany....dziennie! Przytyla na gotowanym, potem na purinie pro plan. Teraz daje Acane, ktora ma ciut wiecej bialka, tluszczu ciut mniej. Nie przestawie jej przeciez na lighta bo mi zdechnie ;) Na sporta tez nie, bo sie boje, ze nad tym nie zapanuje

maly przeglad Azyowy:

Tu jak trafila do mnie - mala slodka klucha, wazyla 20 kg - dobrze to pamietam, bo wszyscy sie dziwili, tak duzo? Wzrost niecale 50 cm
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/1-25.jpg[/IMG]

Tu w wieku 1,5 roku:
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/DSCF2570.jpg[/IMG]

Bardzo dlugo byla takim szczypiorkiem, ale wtedy jej spacery polegaly tylko na ganianiu z psami - czasami po 3 h dziennie, ale sama tego chciala! Teraz najczesciej z psami nie gania...woli kopac dolki, tropic i szukac zwierzyny. W wieku 2,5 zaczelam ja zabierac na rower - wtedy zaczela jej sie rozrastac klatka

Nastepne zdjecie...
[IMG]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/DSC_4672.jpg[/IMG]
Tu nie pamietam, albo sprzed 2 albo sprzed 3 lat...

Ale nie ma szans, zeby do tego wrocila, a przynajmniej ja tego nie widze.

Porzadnej masy zaczela nabierac w wieku 3 lat - tak jak to bywa u ogarow, pozno dojrzewaja - psychicznie rowniez (tak tak wiem, Aza to nie ogar:evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Sorki Agnes ,ale jak słysze że gruby pies wygląda dobrze to mnie trafia:evil_lol:[/quote]

olek chyba psa przywiaze do samochodu i bede jezdzic codziennie, bo inaczej jak mam ja "zmusic" do ruchu?:lol: Aport nie, skaknie nie, rower tak, ale tez nie moge przesadzac - w zeszlym sedzonie w polowie juz byla tak zmeczona, ze ciagnelam ja za soba:evil_lol: Coraz wiecej jezdzilysmy, a ona miala coraz mniej sily:evil_lol: Teraz plywa, ale tez pewnie nie tyle, zeby dalo to efekty juz teraz. A zarz woda sie zagloni i plywanie tez odpada. Do tego dochodza non stop jakies kontuzje lap i pies mi odpada na 2-3 tygodnie. To bardzo duzo...

Jak bedziesz w stolicy - zapraszam;) Sam ocenisz psa


Widzisz jak bardzo cenie sobie ludzi, ktorzy zwracaja uwage na wage swoich pupili - czy to pies kot kon czy swinia. Bo to my jestesmy odpowiedzialni za nasze zwierzaki i to my mamy zadbac, aby byly w dobrej koncydji caly czas. Jak widze psa z brzuchem do ziemi to mam ochote podejsc i nagadac wlascicielowi. Ale tacy ludzie najczesciej nie robia nic po za kupowaniem karmy lgiht - czyz nie? Mnie do tego worka raczej wrzucac sie nie powinno, ani mojej suczy porownywac do takich psow;)

Link to comment
Share on other sites

Azę widzę prawie codziennie i wtrącę swoje 3 grosze...:evil_lol:
Aza zupełnie inaczej wygląda na żywo niż na fotkach a po drugie, jak dla mnie, ona ma trochę za małą głowę ( drobną ) jak na psa tej wyskokości, ma też długie ale szczupłe łapy - jest zupełnie inaczej zbudowana niż moja suka która ma potężniejszy łeb i łapy, wygląda jakbym ją głodziła a waży tylko 10 kilo mniej niż Aza (mając pół roku)
akurat w przypadku Azy naprawdę polecałabym obejrzenie jej na żywo przed ferowaniem wyroków na temat jest "nadwagi"

Aza ma 65 cm w kłebie i 84 w klacie a Twoj pies Olek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Dobra nie kłóce się musiałbym obmacać ,żeby się kłócić dalej:lol:[/quote]

a sobie macaj:evil_lol:

nie chodzi o klocenie sie - ba ja jeszcze nie zaczelam:diabloti: ale o zrozumienie, ze ja "problem" widze i staram sie z tym cokolwiek robic.

moge jej jeszcze kota puszczac i bedzie za nim ganiac:diabloti:

ona na dzialce jest nadaktywna - ale to raz/dwa razy w tygodniu a i tak nie zawsze regularnie. Tam chwile jej pokopie pilke, pogania za ptakami - jest fajnie. Ale ona nie moze tak non stop:placz::lol:

Link to comment
Share on other sites

Agnes - nie może non stop, bo szybko się męczy z racji wagi. Ta tak jakby grubasowi w ramach odchudzania kazać biegać maratony - kolana na 100% rozwalone. Najpierw trzeba się zająć spadkiem tej wagi o te 3-4kg, a potem utrzymywać linię gonitwami.
Ktoś tu napisał, że nie ma co porównywac owczarkopodobnego psa do ogaropodobnego. I ma rację, bo psy bardzo różnią się budową.
Z tym, że Aza była kiedyś bardzo aktywna - a nie jest jeszcze w takim wieku, żeby ta aktywność tak drastycznie spadła sama z siebie. Galina ma już skończone 6 lat i biegać za piłką to by chętnie biegała tyle ile bym ją jej rzucała, ale staram się trochę to ograniczać, bo ani serce, ani płuca, ani stawy już nie te. Jednak wciąż jest bardzo aktywna.

Jaką dajesz Azuli karmę? Jakąś light?

Link to comment
Share on other sites

Ale dyskusja się zrobiła :evil_lol:

Ja patrząc na foty też uważam że Aza ma pare kg za dużo, ale nie mogę powiedzieć tego w 100% nie widząc psa na żywo ;)
Pamiętajcie, TV i zdjęcia kłamią :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
W wieku 1,5 roku wyglądała przebojowo :loveu:

Olek, Czarek dla mnie wygląda rewelacyjnie :multi: A to dlatego że preferuję sportową sylwetkę u psa :evil_lol:
Dla mnie większośc jak nie wszystkei corgi są za grube :evil_lol::evil_lol::evil_lol:


[url]http://i248.photobucket.com/albums/gg186/Prejska/DSC_5557.jpg[/url] :crazyeye: :evil_lol::evil_lol:

Dziwny grzybek :evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Ale dyskusja się zrobiła :evil_lol:[/quote]

prawda? wreszcie cos sie dzieje w Azowej galerii:multi::lol:

[quote name='anetta']Ja patrząc na foty też uważam że Aza ma pare kg za dużo, ale nie mogę powiedzieć tego w 100% nie widząc psa na żywo ;)
Pamiętajcie, TV i zdjęcia kłamią :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

otoz to:lol: jeszcze moon_light moze cos napisac, bo widziala sucz na zywo:evil_lol:

[quote name='anetta']W wieku 1,5 roku wyglądała przebojowo :loveu:[/quote]

wygladala jak chuderlak! wtedy to bylo przegiecie:evil_lol: jak lezala na boku, to tam gdzie ma normalnie pies wciecie miala dziure:evil_lol:

[quote name='anetta']Olek, Czarek dla mnie wygląda rewelacyjnie :multi: A to dlatego że preferuję sportową sylwetkę u psa :evil_lol:[/quote]

olek wykastruj czarka i poczekamy na efekty 3 lata:evil_lol:
swoja droga Kaja olkowa jest po sterylce prawda? ile czasu minelo od zabiegu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...