Jump to content
Dogomania

Nocny Marek


Basenji

Recommended Posts

:-?

Jest tak.

Piechu idzie spać na swoim miejscu, zawsze parę minut przekopuje je, układa się i zasypia.

Rano gdy budzimy się leży w nogach lub gdy zmarznie to jak dżdżownica wślizguje się pod kołdrę ( no i oczywiście niemiłosiernie rozpycha.)

Co z tym fantem można zrobić?

Nie jest zbyt wielki, miły w dotyku no ale pies raczej nie powinien sypiać z ludźmi.

Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

:-?

(...) no ale pies raczej nie powinien sypiać z ludźmi.

Zdrówko

Moj przyjaciel powiedzial mi kiedys, ze pieski tak krotko zyja i tak szybko odchodzą, ze dlaczego by nie pozwolic im na te radosc spania u boku swojego pana, one dla nas robia duzo wiecej :D

oczywiscie z zachowaniem kolejnosci wchodzenia na lozko :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja z moim śpię, kwestia przyzwyczajenia i względów hiegienicznych jak kto uważa.

Raczej zamykanie psa np. w łazience nie wchodzi w rachubę. Pozostaje więc odsyłanie psa na miejsce, ale jak można w nocy kontrolować jego zachowanie. Możesz też spać na krańcu łóżka tak, by pies nie mógł na nie wejść. Kolejnym rozwiązaniem, trochę śmiesznym jest zrobienie jakiejś balustrady, by sie nie przedostał ;) Tak czy inaczej nawet, gdy kupicie mu najwygodniejsze posłanie to i tak jak poznał smak spania w ciepłym łóżku z właścicielami to prędko z tego nie zrezygnuje.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie, ze mozesz psa odzwyczaic. Najwazniejsza jest konsekwencja, nawet jesli bedziesz musial 100 razy powtarzac to samo. Ale musisz byc przekonany, ze naprawde chcesz psa 'zrzucic'. :P Twoja pewnosc siebie i konsekwencja sprawi, ze pies zrozumie, iz nie ma innego wyjscia jak zejsc. No ale bedziesz musial nie reagowac na jego blagalne spojrzenia, a to wymaga wielkiej sily ducha. 8)

Link to comment
Share on other sites

Basenji!

Jeśli dojdziesz do porozumienia z żoną i wspólnie postnowicie, że pies śpi poza łóżkiem to możecie go oduczyć w ciągu kilku dni, o ile będziecie konsekwentni i czujni w nocy. :wink:

(Moja suka mnie przechytrzyła, odkąd zaczęłam wstawać o 6 do pracy- śpię jak zabita i nie wiem kiedy włazi do łózka.. 8) )

Jeśli będziecie niezdecydowani, a co gorsza w czasie Twojej ewentualnej nieobecności żona będzie pieska dopieszczać... wiadomo, będzie zawsze się wciskał, bo a nuż się uda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...