Jump to content
Dogomania

Trening raz jeszcze....


Marta !!!

Recommended Posts

Witajcie...

Moje kochane Grafisko za kilka dni skończy 17 miesięcy dlatego postanowiłam zaczac pracować nad jego muskulaturą.. ;)

To chyba nie za wcześnie prawda??

Sęk w tym,ze chciałabym sie upewnic jak dawkować mu ruch, jakie ćwiczenia pomogą na jakie części ciała itd.

Narazie zaczęliśmy od biegania przy rowerze.. Póki co 10-15 minut (to pierwszy tydzień) spacerowym tempem lub taki ok 5-6 km marszobieg po lesie (biegam z nim więc skoro ja wytrzymuję to dla niego to chyba też nie za dużo?? ;) )

Kupiliśmy też szelki.. Powiedziano mi,ze jak zadbamy troszke o kondycje to za jakieś dwa trzy tygodnie możemy zacząć pracę nad rozwojem klatki Grafa przez ciągnicie właśnie (np. mnie na rowerze ;) )

Chciałabym poznać wasze zdanie (zwłaszcza tych z was którzy mają do czynienia z boksiami od dawna i wiedzą jak sie za to zabrać zeby nie przesadzić)

Bedę wdzięczna za wszelkie wskazówki.. Im dokładniejsze tym lepiej.. :)

Czekam zatem na wasze rady.. :)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Aha.. Czy warto podawac jakieś środki na wzmocnienie stawów (choć Graf dostaje karmę z glukozaminą i chondroityną) lub coś na rozwój mięśni?? Nie znam sie na tym za bardzo dlatego wolę sie dokładnie wszystkiego dowiedzieć zanim zabiorę się na powaznie za pracę z moim maluchem.. :)

Dziękuję z góry za pomoc.. :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma potrzeby mlodemu psu podawac dodatkowych srodków z glukozamina itp, szczegolnie, ze juz otrzymuje zbilansowana dawke w karmie.

Jesli chodzi o trening, niewatpliwie plywanie bez ograniczen. Dlugie spacery tez raczej bez ograniczen. Rower wprowadzac stopniowo, jednak bokser to nie border, zniesie duzo kilometrow, ale dawkowanych sensownie, nie na sile. Musisz wyczuc ile Grafisko zniesie, tzn ile go zmeczy a nie ile zabije :wink: . Moj pies pokonuje 20 km i to jest akurat, ale Sylwia kiedys pisala, ze pokonuje z Tequila 50 km, jednak jej pies to waga lekka :D . Ja osobiscie nie lubie psu dawkowac podloza betonowego, jezdze po lesie i stale nurtuje mnie pytanie, czy twarde podloze wplywa niekorzystnie na psie stawy :-? .

Polecam na poczatku jezdzenie z psem na lince, powinnien nauczyc sie, ze rowerowanie to trening, a nie spacerek, nie ma siku i wąchu co minute.

Ponadto szkolenie, rowniez wplywa na kondycje psa - fizyczna, ale i psychiczna :D .

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Abi to prawda Tekila z łatwością biega ponad 30 kilometrów ale on biega juz ponad 3 lata tak, i jego sylwetka jest lekka :)

Musisz wyczuć ile pies jest w stanie przebiec. Ja na początku jeździłam po 10 kilometrów i z miesiaca na miesiac wydłużałam. Teraz to jak robimy przystanki to pływa w jeziorze i dalej ma siłe biegać. Ale ja wiem kiedy mój pies musi przestać.

Możesz tez dawać witaminy

Vetzyme B+E Opakowanie 100 lub 250 tabletek (Zestaw witamin dla psa w formie tabletek z dodatkiem cynku i selenu składników niezbędnych w budowie mocnych mięśni i zdrowej sierści)

No i jak decydujesz że twój pies zwiększa aktywność powinnaś zmienić karmę (jeżeli karmisz suchą ) dla psów aktywnych

Abi napisała:

Moj pies pokonuje 20 km i to jest akurat, ale Sylwia kiedys pisala, ze pokonuje z Tequila 50 km, jednak jej pies to waga lekka .

Abi 50 kilometrów to nie, no chyba że razem z pływaniem 8) ale samego biegu najwięcej 35 kilometrów. Ale mój to jest nawiedzony jeżeli chodzi o rower :) co widać że się chłopak rwie :) ( tu z moją siorką )

36303322669.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mrówko Graf tez ma takie "odpaly" czasami.. Najgorzej jest na poczatku.. Ciagnie jak dziki, wyrywa na widok psów.. ;) Bywa wesolo.. Ale generalnie nie jest tak zle jak mogloby sie wydawac.. Sprobuj z Mejkiem.. Moze wcale nie bedzie problemu.. Graf szybko kuma o co mi chodzi i biega coraz ladniej.. Za to jak widze psy to odrazu uspokajam go glosem, mowie "zostaw" i to z reguly ;) pomaga.. No ale czasem musze sie jeszcze z roweru ewakulowac.. Hehe.. Ale coraz rzadziej.. ;)

Sprobuj i daj znac jak z Mejkiem.. :)

Link to comment
Share on other sites

Sylwio, Bazyli zaczal biegac przy rowerze w wieku 6 miesiecy, ale na poczatku byly to krotkie trasy. Dopiero gdy mial rok rozpoczelam regularne treningi.

Niestety nie posiadam samochodu i moje trasy sa ograniczone do wielkosci lasu, czyli okolo 15 - 20 km. Ale bazyli to spryciarz, jesli jedziemy nad jeziorko to ma super forme (motywacje) :D , a jak czasem jedzie (tzn. biegnie) ze mna do pracy to jest juz na starcie baaaaaaaaaaaardzo zmeczony :-?

Link to comment
Share on other sites

Taka ochote mi zrobilyscie na ten rowerek ze bylam!! Ale tylko troszke 1 raz Mejka nie meczylam, ale nastepnym razem.. :evilbat: :lol: Jak zobaczyl innego psa to chcial isc do niego, ale :o powiedzialam zostaw i nie ciagnal, ale za to jak chcial podlac krzaczki to juz ewakuacja z roweru :-? :wink: Hmm bylam z nim moze z 20 min a ten taki zmeczony moze dlatego ze dosc cieplo bylo.

Abi hahaha to Bazyli taki cwaniak 8) :lol:

a jak czasem jedzie (tzn. biegnie) ze mna do pracy to jest juz na starcie baaaaaaaaaaaardzo zmeczony

A komu by sie tam chcialo pracowac!

Dzieki Marta!! :)

Wysciskajcie boksie od nas..

Link to comment
Share on other sites

Dlatego nie mozna psu na to pozwolic :evilbat: , najlepiej zanim sie wsiadzie na rower pozwolic sie psu zalatwic, a potem byc bezwzglednym, majac psa na lince nie pozwolic na sikanie co minute, w koncu psy na zawodach nie szczaja co chwile :-? .

Link to comment
Share on other sites

Nie bylo sie czego bac nie??

No w sumie chyba nie, ale jak bym sie nie ewakulowala szybko to nie wiadomo co by to sie stalo! Albo jakby hamulce przestaly dzialac :roll: :lol:

Nio to sie ciesze ze z oblewaniem krzaczkow nie jestem sama 8) :P

Ja osobiscie nie lubie psu dawkowac podloza betonowego, jezdze po lesie i stale nurtuje mnie pytanie, czy twarde podloze wplywa niekorzystnie na psie stawy :-?

Dlaczego?? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...