Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
agnethka

Zgłoszenie do klasy szczeniąt

Recommended Posts

Nie znalazłam podobnego tematu, więc zakładam...jeśli jest to przepraszam ;)

Zastanawiam się nad zgłoszeniem naszej suczki do klasy szczeniąt, ale...nie jestem pewna co mam wpisać w formularzu w rubrykę "Nr rejestracyjny w oddziale ZKwP" :roll: Sunia jest zarejestrowana w ZK oczywiście, ale czekamy na rodowód - czy w tym momencie mam wpisać numer z metryki? :roll:

Pytanie może i głupie, ale nigdy wcześniej nie zgłaszałam psiaka na podstawie metryczki i nie bardzo się orientuję :oops: będę wdzięczna za pomoc.

aha..dziękuję..problem w tym, że nie mam tam nic. prawdopodobnie tata zrobił ksero metryki przed oddaniem jej do związku :roll: i nie mam tego numeru...będę musiała jutro zadzwonić do naszego oddziału, żeby mi go podali, a potem do Kielc i zgłosić błąd w zgłoszeniu psa :roll:

dziękuję za pomoc :)

Ja jeszcze dodam, że u nas poza świstkiem potwierdzenia zapłaty dostałam ksero metryki, legitymacje(z pieczęcią ważną) i taką kartkę - 'zaświadczenie'. Przy odbiorze pani mi zaznaczyła nawet, co mam przy zgłoszeniu podawać. Oprócz informacji o imieniu, przydomku, wieku czy innych informacjach o psie i właścicielu jest tam "zapisany jest w Księdze Rejestracyjnej Związku Kynologicznego w Polsce
pod Nr: 00000/XX/00" (taki jest wzór tego numeru do podawaniu przy zgłoszeniu.
Naprawdę nic takiego nie dostałaś? No to muszę pochwalić sprawność w działaniu naszego klubu :loveu:

w maju zarejestrowaliśmy roczną suke, która rodowód już miała - wtedy też tata opłacił składkę członkowską i wszystko co jest potrzebne przy przerejestrowaniu psa ;)

legitymację członkowską (bo pewnie ją masz na myśli) dostał jak się [U]upomniał[/U] podczas rejestracji drugiej suki (tej z metryczką, której temat dotyczy) - przy rejestracji szczeniaka dostał TYLKO pokwitowanie, że zapłacił i tyle - nie ma żadnej "instrukcji obsługi ze wskazówkami"...niestety i dlatego tak strasznie się zakręciłam przy tym wszystkim :mad: znajomy mi dzisiaj wszystko wytłumaczył, czego dotyczy dane oznaczenie, i że ten numer co mam jest kielecki (czyli z hodowli, z której pochodzi miot, gdy były wydawane metryki)....teraz mnie czeka dzwonienie do Związku...mam nadzieję, że rozmowa przebiegnie sprawnie :evil_lol: