Jump to content
Dogomania

Bratysława 2004


Olcia P.

Recommended Posts

Jak na razie powiem tyle: Che Guevara Ca de Bou Animus Fortis Jarka Gorzały został Młodzieżowym Zwycięzcą Europy Środkowej i Wschodniej

Rasę wzięła Jasmina z Osanny.

Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do szczegółów poczekajmy na Jarka, który na pewno napisze więcej!

Link to comment
Share on other sites

@ Gorzała

A co myślaleś?? dobre wieści szybko się rozchodzą ja mam jak zwykle informacje z najlepszego źródła więc kochany powinieneś się cieszyć, że od razu tu informuje zainteresowanych bardziej i mniej... :evilbat:

Otóż jak sam zauważyleś, Polska jest krajem wyjątkowym i żyją w nim wyjątkowi ludzi...! Nawet jadąc na wystawę do Bratysławy oczekując dobrej, rzetelnej oceny i bedąc przygotowanym na nowe ( pozytywne) doświadczenia, możemy się rozczarować jak było tym razem.

Sędziowanie....i tu leży pies pogrzebany..Wystawa w Bratysławie pokazała co Polak potrafi! Jak Jarek napisał wygrał pies:

który ma poważne braki w uzębieniu, wadę zgryzu, źle noszący uszy i dużo drobniejszy od Che dostał zwycięztwo młodzieży.

To potwierdzam, gdyż owego pieska znam i nie raz widziałam go w porównaniu z Czesiem...Bez porównania...

Jak można oceniać psa, nawet na niego nie patrząc, nie sprawdzić uzębienia? nie rozumiem...

W dniu drugim sędziował już na szczęscie inny sędzia, który potrafił docenić walory Czesława i to w sposób bardzo obiektywny!

Tak być powinno !!!! Czy będzie? Wątpię...

Ja jeszcze raz gratuluję no i czekam z niecierpliwością na parę słów więcej, jakie były jeszcze psy, jak wyglądała organizacja itp...

Link to comment
Share on other sites

gorzala niepowiesz chyba ze sedzia wloski byl sprawiedliwy poniewaz KUBA ROZPRUWACZ ktorego dobrze znacie przegral z wynalazkiem z Wegier ten to mial uszy.Jezeli masz pretesje do Przewodniczacego Klubu Molosa w Polsce to sam zostan sedzia bedziesz mial wtedy wieksze chody na wystawach i mniejsze pretensje do wszystkich.pisales o zachowaniu wystawcow w sopocie a sam w BRATYSLAWIE latales po ringu i po zanim jak opentany zero klasy jeszcze jedno przypadkiem twoja majorka nie ma brakow w zebach cos mi sie wydaje

Link to comment
Share on other sites

cos tu jest nie tak, pieni sie ten koles gorzala, jak by wszystkie rozumy zjadl. Tam gdzie wygrywa (w konkurencji I), to pisze ze bylo super. Jak juz ktos mu da II lokate, to juz - ustawiony sedzia, albo ten drugi wystawca cham. Ciekawe podejscie! Sam siedzisz w sekcji, to tez tam ustawiasz wystawy? Masz 4 adresy strony, a na zadnej nie ma informacji ze nie masz hodowli. Po co reklamujesz suke ktorej juz nie ma? Nie zebym sie czepial, calemu oddzialowi bylo przykro. No ale jak tak pyszczysz o uczciwosci, to zrob jej szarfe na zdjciach, bo jeszcze ktos pomysli ze zbierasz zamowienia na szczeniaki. Chyba ci sie ten maly nie okoci, co? I nie pyskuj tak na zwiazek, bo latwo z niego wylecic, zwlaszcza jak juz tak personalnie atakujesz. Nie zapominaj, ze ludzie maja oczy i uszy, nie wiesz kto akurat slucha twojego niewyparzonego.... I sopot i bratyslawa, to byl niezly popis chamstwa! Chyba przecholujesz...

Link to comment
Share on other sites

@ ASA napisał

pisales o zachowaniu wystawcow w sopocie a sam w BRATYSLAWIE latales po ringu i po zanim jak opentany zero klasy jeszcze jedno przypadkiem twoja majorka nie ma brakow w zebach cos mi sie wydaje

Jeśli można coś zauważyc!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Gdyby Gorzała nie wykazał klasy przy wystawianiu co jest równoznaczne ze złym wystawieniem psa, nieumiejętnością jak najlepszego pokazania zalet psa, to w życiu nie wygrałby! Oprócz tego że dobrze wystawił Czesia jest jeszcze jedno: Che nie jest psem byle jakim, "zrobionym" na szybko, nie wiadomo z czego!

Sędzia włoski docenił jego zalety o czym świadczy tytuł: MŁODZIEŻOWY ZWYCIĘZCA EUROPY ŚRODKOWEJ I WSCHODNIEJ !

Co do żebów to Gorzała nie musi nikomu nic udawadniać, świadczą o tym tutuły zdobyte do tej pory przez tak młodego psa nie tylko w Polsce...

Pies broni się sam, Gorzała przy wystawianiu to tylko dodatek :evilbat: ( Jareczku nie obraź się 8) nie mniej jednak wiele znaczący. Dobrze wystawić psa to wielka sztuka, niektórym to wychodzi jak Jarkowi a niektórym nie...

Uważam dalszą dyskusję za bezprzedmiotową, bez urazy ASA ale pojawiłeś się dopiero co, masz chociaż blade pojęcie na temat rasy, czy może to kolejny bojownik pod świeżym pseudo, który pragnie wprowadzić zamieszanie ?? :evilbat:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Gorzala, sam piszesz, ze nie masz wiedzy. To nie oceniaj i nie oczerniaj psow, tylko dlatego ze ktos osmiela sie wyjsc z toba w konkurencji. Ocene zostaw sedziom, oni sie tego uczyli wiele lat. Wygrywa najlepszy, prawda? raz ty, raz ktos inny. Jestes jak horagiewka, co chwila zmieniasz zdanie, kasujesz posty. Ja cie obserwuje, nie dlatego ze mnie obchodza majorki. Nawet sie z toba nie spotykam na sekcji, na szczescie. Ale wiele osob w naszym wspolnym oddziale smieje sie z ciebie. A hodowca to niestety, wlasciciel zywej suki hodowlanej (por. regulamin, ktory masz na stronie). Chwal sie swoimi sukcesami, jak najbardziej, ale nie depcz przy okazji wszystkich innych, ktorzy tez poswiecaja czas i kase na wystawy. Czy swiat jest za maly na 2 psy w klasie mlodziezy?

Link to comment
Share on other sites

Nie mylisz sie Olcia P nie znamy sie z Grossmanem,i nie mam pojecia kim jest ale popieram go calkowicie, zawazyl cos i o tym pisze. To forum Ca de Bou stalo sie od pewnego czasu wywodem dwoch osob co tez staje sie nudne, umowcie sie na spacer z psami i pogadajcie, bo tu szkoda miejsca,

Napiszcie cos o zachowaniu,przyzwyczajeniach i wyglupach waszych psow bo tak naprawde laik odwiedzajac forum tak naprawde nic sie nie dowie o waszych psach.

A o klase na ringu i poza nim chodzi ni o to ze gorzala nie umie zachowac twarzy przegrywajac, nie potrafi zachowac sie sportowo. I gorzala nie przezywaj tak tych wystaw bo to nie sa wybory prezydenckie, sa jeszcze majorki w mlodziezy ktore nie sa wystawiene poniewaz wlasciciele sadza ze takie wystawy sa bez sensu, bo czy pies bedzie mial tytul czy nie i tak beda go tak samo kochac!!!!Nie do ciebie tez nalezy ocena psa ostatnie slowo nalezy do sedziego,a ty jestes tylko trybikiem w maszynie i musisz sie z tym zgodzic,i przyjmuj to z twarza bo to po woli robi smieszne.

Link to comment
Share on other sites

Nie mylisz sie Olcia P nie znamy sie z Grossmanem,i nie mam pojecia kim jest ale popieram go calkowicie, zawazyl cos i o tym pisze. To forum Ca de Bou stalo sie od pewnego czasu wywodem dwoch osob co tez staje sie nudne, umowcie sie na spacer z psami i pogadajcie, bo tu szkoda miejsca,

Napiszcie cos o zachowaniu,przyzwyczajeniach i wyglupach waszych psow bo tak naprawde laik odwiedzajac forum tak naprawde nic sie nie dowie o waszych psach.

A o klase na ringu i poza nim chodzi ni o to ze gorzala nie umie zachowac twarzy przegrywajac, nie potrafi zachowac sie sportowo. I gorzala nie przezywaj tak tych wystaw bo to nie sa wybory prezydenckie, sa jeszcze majorki w mlodziezy ktore nie sa wystawiene poniewaz wlasciciele sadza ze takie wystawy sa bez sensu, bo czy pies bedzie mial tytul czy nie i tak beda go tak samo kochac!!!!Nie do ciebie tez nalezy ocena psa ostatnie slowo nalezy do sedziego,a ty jestes tylko trybikiem w maszynie i musisz sie z tym zgodzic,i przyjmuj to z twarza bo to po woli robi smieszne.

Link to comment
Share on other sites

@ ASA

To forum Ca de Bou stalo sie od pewnego czasu wywodem dwoch osob co tez staje sie nudne, umowcie sie na spacer z psami i pogadajcie, bo tu szkoda miejsca,

Napiszcie cos o zachowaniu,przyzwyczajeniach i wyglupach waszych psow bo tak naprawde laik odwiedzajac forum tak naprawde nic sie nie dowie o waszych psach.

to, że forum odwiedza tak mało ludzi to nie moja wina i wcale nie bedę ubolewać z tego powodu. Poza tym jeśli mnie wzrok nie myli liczba udzielających forumowiczów jest na pewno większa niż 2 osoby...

Poza tym czytaj dokladnie, nie w jednym poście opisywałam zachowanie mojego psa, jego przyzwyczajenia itp...czytaj dokladniej zanim komuś coś zarzucisz, bo juz mi sie nie chce użerać się z takimi osobami jak Ty.

Jeśli masz konkretne pytania dotyczącego mojego psa to prosze bardzo, pytaj...

Poza tym jeśli ktoś naprawde zainteresowany naszymi psami, to albo pisze widomosc na priv, albo w miare mozliwosci spotykamy sie na zywo na wystawach np i tam rozmawiamy na temat naszych pupili...

Chyba, że ktoś woli pozostać anonimowy tak jak TY...skoro napisales jak to Gorzała sie zachowywał na ringu to logicznie rozumując musialeś to widziec, co za tym idzie być tam i to raczej ze swoim psem, bo komu by sie chdcialo jechac tak daleko zeby pooglądac! Może sie zatem przedstaw!

Co do przegrywania...Nie chodzi o samą przegraną...Szlag czlowieka trafia jeżezli przegrywa z psem gorszym, a na dodatek zostaje potraktowany jak powietrze na ringu..

Nie uwierzę, jeśli powiesz, że cos takiego nie wyprowadzilo Cię z równowagi...

Jęsli sie przegrywa z psem lepszym, wtedy ok, to calkiem zdrowa sytuacja, ale chora robi się gdy pies nie jest lepszy...

Sprawa innych majorek...to sprawa tylko i wyłącznie ich właścicieli, jeśli nie chcą ich pokazywać ich problem , tylko i wyłącznie...

Podkreśliłes to dosyć mocno, może sam jestes wlascicielem takiej majorki? Czy wogole jestes wlascicielelm bądz hodowcą majorek ?? Bo to zadzwiwiające, że wyrosłes jak spod ziemi ( przepraszam ze od razu piesz na ty ale tak mi wygodniej) i od razu mącisz, insynuując dziwne rzeczy i czepiając sie faktów, które wogole niue powinny Cie obchodzic!!!

Link to comment
Share on other sites

i jeszcze jedno :

a ty jestes tylko trybikiem w maszynie i musisz sie z tym zgodzic,i przyjmuj to z twarza bo to po woli robi smieszne

Nikt nie jest żadnym trybikiem w żadnej maszynie, przynajmniej jeśli o mnie chodzi, o Gorzałe na pewno też.

Jak zauważyłeś, widać nas na forum, poruszamy PROBLEMY dla co poniektórych niewygodne!Tak nie robią osoby podporządkowane nikomu...

Widzisz taka między nami róznica, my nigdy nie zaakceptujemy przekrętów i nadużyć jakie się dzieją na wystawach np.

Poza tym nie interesują nas chore, urojone wkręty, tym bardziej anonimowych osób, które sobą nic nie reprezentują...

Widzisz są osoby, któe naprawde są zainteresowane własnym psem, osoby, dla których wygrana to powód do dumy, i osoby, które jeśli przegrywają z petem także to przeżywają...

Także ASA siedz sobie w swoim hermetycznym świecie, przyjmuj z pokorą to co Ci dają, bądz trybkiem...ale nie oceniaj innych swoją miarą, nie każdy jest obojętny, niektórzy jeszcze mają sumienie np.. i jeszcze niektórzy chcą robić cos innego dla rasy niż trzepać kase, byle szybciej...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla ciebie Jarek i Czesia !!

Swoją drogą jak ktoś chce poczytac o zachowaniach Pana G. to zapraszam do działu wystawy i tam jest topic o wyczynach tego sedziego w lesznie na rotach, miła lektura. Jedno jest pewne ten sedzia nie bedzie miał przyjemności oceniać psów przezemnie wystawianych no chyba, ze na konkurecjach finałowych.

Nie dziwię sie Jarkowi, ze sie denerwuje jak przegrywa z psem gorszym o 2 klasy, bo to paranoja !!

Link to comment
Share on other sites

Oglądając te zdjęcia po raz pierwszy zastanawiałam się, kto wprowadził pita na ring z majorkami... :niewiem:

Koszmar, ja to bym chyba na zawał padła jakbym przegrała z czymś takim... :evil: ani to pit ani rhodesian...to takie cuś jak pito-rodezjan i jeszcze gdzies tam kobzer sie chyba dołączył...ogólnie rzec biorąc masakra... :eek2:

W tym momencie podziw dla nerwów Pani Renaty, ja to bym tam chyba rozniosła tę budę...jakbym startując Kubusiem przegrała z tym potworkiem, zgłoszonym jako majorek... :evil: :evil: :evil:

Dalej błękitna suka, toż to cane corso wypisz wymaluj zmieszane z czymś tam, kolor grafitowy.. przecież nawet wzorzec nie dopuszcza takiego majorkowego umaszczenia...

Reasumując wystawa w Bratysławie pokazała wszystko i myślę, ze większego komentarza dodawać nie trzeba!

Teraz tylko czekać na głosy krzyczących i oponujących no i słuchać co mają ciekawego do powiedenia, wydaje mi się jednak, że nic skoro nikt tu jeszcze nie zabłysnął... :evilbat:

A polskim majorkom :terazpol: serdecznie gratulujemy, jak zwykle dobre majorki pokazały na co je stac !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje zdobycia ml.zw.eur.sr-wsch.

A na temat zdjec sie nie wypowiem z prostej przyczny,ze nie lubie sie ciagle powtarzac.

PS.ale psa kostka,ta blekitna suka kojarzy mi sie ciagle z CC :oops:

nawiasem mowiac dobrze wiedziec,ze nie zglosilam Cerigena na tak prestizowa wystawe :oops: Wstyd ! :lol:

PS.w sumie to moglam go zamiast do wilczarzy zglosic do CdB i wpisac,ze to hiszpanski import 8) Idziemy o zaklad,ze bysmy u pana G.z Czesiem wygrali ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tego niby majorasa z Bratysławy co wygrał z Kubusiem to powiem, że na zdjeciach nie ma niestety zbliżenia ale mi osobiście to on wygląda na jakiegoś mieszańca ze standardowym bokserem !!!

A-propo mam znajomego który ma mieszańca AMSTAFA właśnie z bokserem i powiem, że jest łudząco do niego podobny. Myślę, że przy dłuższej dyskusji, wspólnie-razem znaleźlibyśmy korzenie tego "PSINY". Jeszcze jedno, powiem temu koledze od Amstafo-Boksera żeby spróbował w konkursie z Majorami, jak pokazuje życie ma szansę na 1 miejsce w Bratysławie 2005. Jeśli chodzi o suczkę z 5-go zdjęcia, o uszach nie ma co dyskutować bo to widać od razu co do wagi to powiem że można ją zauważyć po kształcie kręgosłupa i tu Jarek bez wątpienia miał rację.

Teraz coś specjalnie do GORZAŁY:

Nie pisz na forum, że chciałeś coś pominąć milczeniem bo nikt Ci w to nie uwierzy ! :D nie bądź obłudny !!! :P

Ps. ja tez dołączam się do gratulacji SUKCESU.

Porównanie Cze z tymi innymi psami najlepiej obrazuje zestawienie ekstraklasy i II-giej ligiiii, na ten temat nie ma co dyskutować.

Przy takiej konkurencji można być spokojnym !!!

Pozdrawiam Łukasz.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak Jarek.

Jak wiesz poznałem Majorki stosunkowo nie dawno, moją pierwszą Majorką którą zobaczyłem na żywo na krajowej wystawie w Bytomiu była Cala de Can-Estruch ze znanej na pewno Ci MeaPretorii. Powiem Ci, że zrobiła na mnie b.dobre wrażenie bo to ładny pies mimo że to typowo „Hiszpański typ MAJORKI”. Jak wiesz później zacząłem przeglądać strony, czytać artykuły w końcu zacząłem dokładnie studiować, historię, opisy, dowiedziałem się do czego te psy były wyhodowane bo to też daje pogląd na ogólny obraz MAJORKI w końcu zacząłem zapoznawać się ze wzorcem rasy CaDeBou. I zwróć uwagę Tu wielkich rozbieżności nie ma praktycznie wszyscy piszą, że to molos czy mastif o nieco wydłużonej sylwetce z ogromną i masywną głową gdzie jej obwód głowy powinien być większy niż wysokość w kłębie sam z pewnością wzorzec znasz na pamięć podobny masz go na stronie więc nie będę tu dalej cytował. Do czego zmierzam ......... Problem zaczyna się w interpretacji.

wielkim SZOK przeżyłem kiedy po raz pierwszy odwiedziłem Osannę i stwierdziłem, że faktycznie są psy które pasują do tego wzorca. Powiem Ci, że praktycznie bez żadnego doświadczenia można wybrać dobrego psa tej rasy jeżeli 2 lub 3 razy przeczyta się opis wzorca (przykładem niech będę ja sam bez większego doświadczenia wiedziałem jakiego psa kupić) i nie ma w tym praktycznie żadnej mojej zasługi po prostu kilka razy przeczytałem jak wygląda wzorzec Majorki. Dla mnie duża głowa to porostu duża głowa, średni wzrost podany w cm. to wzrost o tej wysokości, w końcu uszy w kształcie płatka róży to uszy „w kształcie płatka róży” domniemać śmiało można, że Ci panowie nigdy tego nie czytali (mowa tu o sędziach) i naprawdę w tum momencie sobie nie kpię tylko gadam poważnie, gdyby taki debil przeczytał jedną kartkę papieru to wiedział by jaki pies jest najlepszy, nie twierdzę że oni nigdy nie widzieli Majorki ale możliwe że podobnie jak ja po raz pierwszy zobaczyli Majorkę nie z czołowych hodowli świta zapamiętali jak wygląda i na podstawie tej wiedzy opierają swoje oceny. Oczywiście są rożne preferencje upodobania ale powinno to być brane pod uwagę w 2-giej kolejności. Sędzia światowej rangi nie powinien kierować się odczuciem czy upodobaniem tylko jak dziecko, jak najbardziej prymitywny program komputerowy „DOS” sprawdzać zgodność egzemplarza ze WZORCEM !!!!! A dopiero potem jak znajdzie kilka takich psów może kierować się odczuciem: maści, urody czy nawet zachowania. Widocznie tego Ci panowie nie wiedzą. Z ciekawości powiem Ci, że i na wystawie w Sopocie widziałem jedną Majorkę (podkreślam jedną) która nie była !!! korzeniami z OSANNY i pasowała dosyć dobrze do tego wzorca. Jeśli masz odwagę napisz która to była albo napisz na PRIV - chcę sprawdzić SIEBIE nie Ciebie Jarek, może pokryją się nasze zdania.

Jeszcze raz Pozdrawiam Łukasz.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Terzia- a ja myślę, że nie.

Po prostu sędziowie są zwykłymi, często niestety- pospolitymi ludźmi.

Szczególnie to starsze pokolenie- mam na myśli ludzi w wieku 50- 98 lat.

Oni zostali sędziami, kiedy nas nie było jeszcze w planach. :wink:

Do rzeczy:

oni nie są bogami. Choć wielokrotnie tak myślą. Dlaczego? Bo werdykt sędziego jest niepodważalny. Jak masz taką możliwość- to możesz doga niemieckiego postawić na pierwszym miejscu na ringu majorek. I już. Bo Twój werdykt jest niepodważalny. I trzeba osoby z dużą klasą, żeby jej

się w takim wypadku we łbie nie przewróciło.

Jak wszędzie- mam na myśli każdą dziedzinę życia- powinno się zachować KLASĘ.

A skąd wziąć klasę w kynologii, skoro nie ma jej gdziekolwiek indziej?

Mało tego- skąd miałaby się rzeczona KLASA wziąć w kynologii, skoro cała reszta naszego życia jest przesiąknięta trywializmem i ogólnym tumiwisizmem?

Do tego dochodzą jeszcze pieniądze.

Dopóki będzie tak, że tzw. HONOR nie znajdzie się w słownikach i dzieci nasze nie będą przepytywane w szkole ze znajomości znaczenia tego słowa- dopóty będzie tak, że ludzie postawieni na ogólnie przyjętych wysokich lub prestiżowych stanowiskach (sędzia to przecie tytuł w pewnym sensie honorowwy- od łacińskiego- "arbiter"- przesądzający, rozstrzygający, decydujący) będą robili to, co jest wygodne

dla ...stosownego sponsora wystawy, kolegi znajomej, wujka prezesa itp.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...