Jump to content
Dogomania

Propalin - problem z dostepnoscia?


Agnes

Recommended Posts

O_o Jednak człowiek uczy się całe życie :)
Nie wiedziałam, że można tak ładnie schodzić z dawki, zachowując skuteczność. Cenne info, tym bardziej , że lek jest nieprzyzwoicie drogi dla większości klientów.

PS. Nie sądzę, żeby moi Koledzy nie chcieli zamówić małego propalinu ze względów ekonomicznych. Jeśli Klient potrzebuje coś konkretnego i JEST TO DOSTĘPNE w hurtowni to lekarz na pewno to sprowadzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medvetka']O_o Jednak człowiek uczy się całe życie :)
Nie wiedziałam, że można tak ładnie schodzić z dawki, zachowując skuteczność. Cenne info, tym bardziej , że lek jest nieprzyzwoicie drogi dla większości klientów.[/quote]

jestes wetem i tego nie wiedzialas?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Ale na ulotce jest wyraźnie napisane: "nie przechowywać w lodowce" oraz "okres przechowywania po pierwszym otwarciu trzy miesiące".[/quote]

wlasnie dlatego, ze okres waznosci wynosi 3-mce to trzymam pozniej w lodowce. Robie tak...od roku? I dziala, nic sie nie dzieje. Zdradze Ci jeszcze sekret, ze tak poradzil mi wet:lol:

[quote name='dorota1']Myślę, że duże się opłaca do podziału dla dwóch suczek;)[/quote]

duzo zabawy i uperdliwe i trzeba miec taka druga suke kolo siebie - nikt z moich znajomych nie ma tego problemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Skoro działa i nie szkodzi, to może spróbuję.;) Pewno producent tak pisze, żeby po 3 miesiącach nie stosować i kupić następne opakowanie, no bo... wiadomo kasa.:razz:[/quote]

to samo powiedzial mi wet:cool3::evil_lol: dlatego sie zdecydowalam - do lodowy po 3 miesiacach i jest ok. Tak to bym z torbami poszla

Link to comment
Share on other sites

Do Agnes!
Szok, wet przyzanał się , że czegoś nie wie. Ukamieniować!:angryy:
Tak się składa, że przypadłość Waszych suk nie jest najczęstrzym problemem z jakim pojawiają się klienci a rzecz jasna przedstawiciel firmy nie powie mi "pani doktor, można zminimalizować dawkę ...blablabla"
Tak się składa, że przez lata mojej praktyki były u mnie 3 (słownie: trzy) suki a tylko 1 z nich dobrze zareagowała na ten lek.
Więc uczmy się od siebie nawzajem a nie czyńmy komentarzy i świętego oburzenia. Bo nie o to chodzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medvetka']Do Agnes!
Szok, wet przyzanał się , że czegoś nie wie. Ukamieniować!:angryy:[/quote]

no nie zupelnie mi o to chodzilo, ale bylam pewna, ze problem nietrzymania moczu przez suki po sterylizacji jest coraz czesciej spotykany stad moje zdziwienie. Nie spotkalam sie z wetem, ktory nie znal dobrze tego leku - czy to dawkowania czy tez obslugi jego. Moze faktycznie zle przyjelam, bo opieram sie tylko na moich obserwacjach

[quote name='medvetka']Tak się składa, że przez lata mojej praktyki były u mnie 3 (słownie: trzy) suki a tylko 1 z nich dobrze zareagowała na ten lek. [/quote]

to tylko pozazdroscic - wlascicielom suk oczywiscie, ze nie maja tego problemu. A moze sama sterylizacja nie jest tak czesto stosowana w Twoich rejonach?

[quote name='medvetka']Więc uczmy się od siebie nawzajem a nie czyńmy komentarzy i świętego oburzenia. Bo nie o to chodzi![/quote]

to nie bylo oburzenie, a...zdziwienie - coz net ma to do siebie, ze nie wszystko da sie przekazac tak jak na prawde myslimy.
Nie chcialam nikogo urazic, ot takie bylo moje zdziwienie. Moze fakt, ze mieszkam w duzym miescie, ma jakies znaczenie i to, ze tutaj na prawde jest problem z nietrzymaniem moczu - do ktorego weta nie pojde to wszedzie znajdzie sie kilku pacjentow


swoja droga - czemu producent nie podaje, ze nalezy badz zaleca sie badz mozna schodzic z dawka? Po co faszerowac psa skoro mozna probowac chociaz zejscz iloscia podawanego syropu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dziewczyny mam prosbe podpowiedzcie ile kosztuje szczepinie na wściekliznę i resztę? wybieramy sie po niedzieli do lecznicy m.in.po propalin na obcięcie pazurków i od razu sie poszczepimy tylko własnie nie mam pojęcia ile kasy przygotowac bo Dianusia była szczepiona w domku tymczasowym jeszcze:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izabelka123']dziewczyny mam prosbe podpowiedzcie ile kosztuje szczepinie na wściekliznę i resztę? [/QUOTE]

Tylko nie szalej i nie szczep od razu na wszystko. Ja mode podac warszawskie ceny sprzed roku - wscieklizna dla psa ok 37 kg to ~30 zl, te chorobowe (ktore u doroslego psa robi sie co 2 lata) jakos dwa razy wiecej - ok 60 zl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']nie wiem czy to jest cena wyższa, kolezanka mi mowila, ze ostatnio za wirusowki pelne płaciła 75 ja u Mumy płaciłam 70[/QUOTE]

na bank placilam mniej...sie trudno mowi - jak trza to trza:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

odwieżę temat:) wykastrowalam mojego pieska (starszy) i 2 miesiace po kastracji zaczął popuszczać. USG było, zbadany mocz i krew. wszystko ok. Pies nie popuszcza dużo, może nawet tak tego nei można nazwać, po prostu jak pęcherz sie wypełni kilka kropel wyleci. dzis dostalam od weta propalin. Pies wazy 7, 5 kg. Wychodzi zatem 1, 5 ml X 3. Po jakim czasie można zejsc na niższą dawkę?

ps. czy widzicie jakieś skutki uboczne? Bardzo się tego obawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']odwieżę temat:) wykastrowalam mojego pieska (starszy) i 2 miesiace po kastracji zaczął popuszczać. USG było, zbadany mocz i krew. wszystko ok. Pies nie popuszcza dużo, może nawet tak tego nei można nazwać, po prostu jak pęcherz sie wypełni kilka kropel wyleci. dzis dostalam od weta propalin. Pies wazy 7, 5 kg. Wychodzi zatem 1, 5 ml X 3. Po jakim czasie można zejsc na niższą dawkę?

ps. czy widzicie jakieś skutki uboczne? Bardzo się tego obawiam.[/QUOTE]


Ja zeszłam na mniejszą dawkę (dwa razy dziennie zamiast trzy) po ok. miesiącu. Probowałam potem jeszcze zejść na niższą, ale juz się nie dalo, bo sunia dalej popuszczała, więc zostałyśmy przy dwóch dawkach po 0,2 ml (waga suni 11 kg).
Tylko czy propalin jest skuteczny u piesków? Bo ulotka informuje o zastosowaniu u suczek.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem- mam nadzieję, ze jest. Lek jest skuteczny u suczek w ponad 90%. Natomiast u psiaków skutecznośc jest niższa i z tego powodu producent nie może zalecać stosowania leku także u piesków (taką informację udzielił producent telefonicznie) Bardzo długo szukalam informacji na ten temat i w internecie (na forach obcojęzycznych przede wszystkim, ale także tutaj na dogomanii) przeczytalam, ze jak nabardziej można spróbować tego leku także u psów.

dzięki za odpowiedz. Jutro zaczynam podawanie leku i podam 3 razy dziennie najpierw. potem zobaczę.

(chcialam zaznaczyć, ze mam ten problem, bo wykastrowalam starszego już pieska- naprawdę starszego. Piszę to, żeby nie odstraszać nikogo przed kastracją)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']działa. nie wiem czy to mozliwe (albo przypadek), ale o tej porze piesek zawsze mial już mokry brzuszek. Leżał sobie na boku, a podloga pod nim i brzuch byly mokre. Teraz jest suchutki:)[/QUOTE]

To dobrze.:lol: Po jakims czasie może probować zmniejszać dawki.

Link to comment
Share on other sites

to tak jak na ulotce. Pytam, bo na innym forum przeczytalam o takiej samej reakcji..tyle, że dziewczyna zle obliczyla dawkę. Bo to wychodzi 0. 1 ml na 5 kg, jej pies miał 8 kg, powinna byla dawać więc coś okolo 0, 17 ml....Ale jej się pomyliło i dawała 1, 7 ml 3 x razy dziennie co skończylo się ostra biegunka, wymiotami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...