Jump to content
Dogomania

Siersc owczarka


Guest Letaa

Recommended Posts

Owczarek niemiecki znajomego ktorego czasami wyprowadzam ma problem z sierscia...mianowicie pies ktory jest czysty (niedawno byl kapany) po odchyleniu siersci ma widoczny taki jakby kurz z piaskiem....i poza tym siersc z wierzchu jest matowa, nie "swieci" sie tak jak u siostry tego psa.... wiem ze cos jest nie tak a nie ma kto zareagowac....moze ktos mi doradzi jakis w miare niedrogi preparat na to.Z gory dziekuje za pomoc....

Link to comment
Share on other sites

szczerze mowiac przyczyn takiego stanu rzeczy moze byc duzo. Moze pies po prostu klaczy i ma brzydka siersc, moze jest chory i to nie tylko na choroby skory, a moze zle odzywiany, a moze po prostu wykapany w zlym srodku. Jest wiele dobrych szamponow Jean Pierre Hery dr Seidla i inne. Ja swoje ONy kapie w zwyklym szamponie hau i jestem z niego zadowolona. Moje psy maja piekna siersc a np w okresie klaczenia ta siersc wlasnie matowieje i czasami ma upierz. Mozna najpierw zaczac od zmiany szamponu i zorientowania sie czym pies jest karmiony a jezeli to nie pomoze to chyba najlepiej udac sie do weta i porobic badania.

Pozdr

Monika z Cortina i Haga

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei polecam niedrogi szampon Hau z olejem norkowym! Moj pies (mieszaniec po owczarku) kest juz lata w takowym kapany - super siersac - blysczy sie jest mocna mimo wieku psa ( ponad 12 lat) Dodatkowo polecam preparaty dla ...zwierzat futerkowych z biotyna! Tez Atosowi podawalam w okresie linienia, ale nie tylko i do zarcia lyzeczke oleju z oliwek - i siersc fajna i kupka super - oczywiscie jesli watrobka ok - bo u nas juz niestety nie i tosiek wcina Hepatic....

Link to comment
Share on other sites

ja równiez radzę sprawdzic, czy pies nie jest chory. jesli nie jest (oby!) to trzeba pokombinowac z dietą no i właściwa pielęgnacją.

jeśli chodzi o dietę - polecam dodawanie do jedzenia surowego jajka (raz na tydzień), bo w żółtku jest sporo biotyny. świetnie działa również olej z pestek winogron (dwie łyżki dziennie). jednak na efekty trzeba troche poczekać.

wiem, że można też podawać psu papkę z siemienia lnianego, ale sama nigdy tego nie stosowałam i nie bardzo wiem jak sie ową papke przyrządza.

z gotowych preparatów na sierśc najlepiej podziałają te, które zawierają biotynę, np. Biotin Forte (ok. 40 zł za 30 tabletek).

co do pielęgnacji - kąpiel w dobrym szamponie, najlepiej z olejem norkowym, no i regularne szczotkowanie - można przy tym spryskiwac sierśc specjalnymi preparatmi, które kupisz w dobrym sklepie zoo (w Radomiu taki preperat z olejem norkowym kosztuje ok. 30 zł).

Link to comment
Share on other sites

Jajak surowego raczej bym nie polecala, co innego samo zoltko. Zalecam papka z siemienia lnianego - faktycznie moj pies tez ja jadla, oprocz tego ze dobra na siersc to jeszcze na jelita (oczywiscie jesli watroba jest ok - a to sprawdzi wet przy badaniu krwi - POLECAM) . Kupisz zwykly len (nie ten w expresowkach!!!) do garnka wlewasz z litr wody i gotujesz jakies 40 min, dolewajac wody - tak zeby bylo owego sluzu (bo taka len przybierze posac) jakies ponad pol litra. i podajesz - bez ziaren!!!_ do jedzonka - moj nie oponowal. Na dwie porcje - dziennkie jakies 3/4 szklanki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

wiesz co ja w przypadku owczarka nie ryzykowałam tanie szamponu z norek, bo mój pis po tym diostał taki łupuies zi uczculenie że mała głowa, a on sa bnardzo wrazęliwe i skłonne do podraznienie, jest do kupienia szmpon u weta dla alergików , nie pamietam w tej chwili nazwy, a jeżeli sierść jest brzydka słaba, skura brzydka i sie syfie i łuszczy spóbój kwasu omega lub vitalinu-koszt koło 20zł butelka ktora dodaje sie sredni 5 łyzeczek od herbaty 1x dziennie do posiłku, nawet polać suche.ja u swoejej juz widze poprawe a miała koszmarna sierść, poza tym tanie jedzienie suche jak pedigree czy chapi szybko uczulaja [psa, lepiej zainwestować w lepszą karme ale widzieć efekty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...